Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tip 18'den 6 ayda kurtulma hikayem

Durum
    Selincim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Tip 18'den 6 ayda kurtulma hikayem

Merhaba ben de tip 18 pozitifim malesef. Yaptırdığım smear testi sadece riskli tipleri gösterdiği için siğil yapanlara neden olan tip ya da tiplerin neler olduğunu bilmiyorum. Siğillerim sadece iç dudak bölümünde var. Sizin hikayenizi görünce ahccyi kullanmaya karar verdim. Takviye için şuanda ekinezya Solgar kullanıyorum ama AHCC nin yerini tutmayacağının da farkındayım. Sigarayı azalttım. Cin 2 seviyesinde hücre bozulması gerçekleştiği için yakın zamanda leep ameliyatı olacağım. Pozitifliğime rağmen doktor tavsiyesiyle 9'lu gardasil aşımın ilk dozunu oldum. AHCC 'yi sormama rağmen önermemişti. Ama forumda gördüğüm kadarıyla bir çok insanın hayatını değiştirmiş. Ben de buraya negatif olduğumu yazacağım ve sizlerle paylaşacağım günleri heyecanla bekliyorum. Erkek arkadaşım benim de en büyük destekçim. Kondom x boxer tarifesini biz de uyguluyoruz. Faydalı olduğunu düşünüyorum. Umarım bizim gibi bu sıkıntıyı yaşayan tüm insanlar bu hastalıktan kurtulurlar

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Selincim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben de tip 18 pozitifim malesef. Yaptırdığım smear testi sadece riskli tipleri gösterdiği için siğil yapanlara neden olan tip ya da tiplerin neler olduğunu bilmiyorum. Siğillerim sadece iç dudak bölümünde var. Sizin hikayenizi görünce ahccyi kullanmaya karar verdim. Takviye için şuanda ekinezya Solgar kullanıyorum ama AHCC nin yerini tutmayacağının da farkındayım. Sigarayı azalttım. Cin 2 seviyesinde hücre bozulması gerçekleştiği için yakın zamanda leep ameliyatı olacağım. Pozitifliğime rağmen doktor tavsiyesiyle 9'lu gardasil aşımın ilk dozunu oldum. AHCC 'yi sormama rağmen önermemişti. Ama forumda gördüğüm kadarıyla bir çok insanın hayatını değiştirmiş. Ben de buraya negatif olduğumu yazacağım ve sizlerle paylaşacağım günleri heyecanla bekliyorum. Erkek arkadaşım benim de en büyük destekçim. Kondom x boxer tarifesini biz de uyguluyoruz. Faydalı olduğunu düşünüyorum. Umarım bizim gibi bu sıkıntıyı yaşayan tüm insanlar bu hastalıktan kurtulurlar
    Leep ameliyatından korkma, basit bir operasyon sadece ameliyat sonrası 1-2 kez kanaman çok olabilir böyle durumlarda doktora git, gazlı bez yerleştiriyorlar. Tip 18 taşıyorsan ve cin2 isen leep olman yerinde olur çünkü genelde cin1 ler geriliyor ama cin2'ler hpv tipine bağlı olarak geriliyor, eğer düşük riskli bir tip taşısaydın cin2 de gerileyebilirdi.

Durum
    Tecrübeli Üye

Teşekkürler Arya böyle bir forum oluşturarak harika bir iş çıkartmışsın ayrıca tebrik ederim. Fark etmiş olmanın en büyük şansım olduğuna inanıyorum. Leepten vs tedaviyle ilgili hiçbir şeyden korkmuyorum. İyileşmem için ne gerekirse yapmaya hazirim. Bu işin en yorucu kısmı hissettirdiği caresizlik bence ama AHCC sayesinde artık caresiz de hissetmiyorum. İlk önce şok olmuştum. Ama şimdi çok inanıyorum iyileşeceğime. Dönem dönem insan çökebiliyor. Ben buraya girip umut veren hikayeleri okuyorum. Bu en büyük motivasyonlarimdan biri oldu. Üstesinden geldiğiniz tüm zorluklar, gücünüz, başardıklarınız için teşekkürler. Bana cesaret verdiniz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Bir de bir kaç soru sormak istiyorum umarım görüp cevap verebilirsin. AHCC'yi leepten sonra kullanmanın daha doğru olacağına inanıyorum. Ama bu konuda ek bir tavsiyen olursa bilmek isterim. Onun dışında sigara kullanımıyla ilgili senin de çok zorlandığını okumuştum. Günde 1 paket sigara içerdim şuan günde 5 bazen daha az en fazla 10 olarak tüketiyorum. Leep sonrası ya da AHCC ile tamamen bırakmayı düşünüyorum. Birden kesmek mı daha iyi olur dersin? Bir de özellikle tiplerin vücuttan atılma süreleriyle ilgili bir bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. 18 için kaç ay AHCC kullanmak gerekir acaba?

Durum
    Admin

Ahcc leepten önce-sonra kullanabilirsin hiç farketmez. Hatta bana kalırsa leep olmadan önce başla, kısa bir süre önce ama.. 2-3 ay önce değil de, 1 ay önce mesela, leep oldugun ve sonraki süreçte de devam et, çünkü ahcc'nin vücuda etki etmesi de 1bucuk ayı buluyo zaten.

Sigara şu an en büyük düşmanın, ahcc kullanman bile kurtarmayabilir durumu, çünkü sigara maalesef çok etkili hpv'nin vucutta kalmasında.. bence birden bırak. Ben hamilelik döneminde birden bıraktım, 25 gün önce doğum yaptım ama hala başlamadım inş. başlamayacağım. tip 18 etkilidir, dirençlidir o yüzden bütçen elveriyorsa 8-9 ay kullanmanı öneririm, elvermiyorsa 6 ay kesin kullan sonra test yaptır derim.

Durum
    Tecrübeli Üye

Çok teşekkürler tavsiyelerini dikkate alacağım. Bebeğin için de tebrik ederim. Sağlıkla büyüsün inşallah.

Durum
    Admin

Alıntı Selincim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler tavsiyelerini dikkate alacağım. Bebeğin için de tebrik ederim. Sağlıkla büyüsün inşallah.
    çok teşekkür ederim

Durum
    Kubasinska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek seferde 3 gr aldık evet hepimiz
    Merhaba Arya. Tip 6’yım doktorumun aç karnına 2 kapsül yani 1 gr almamın yeterli olacağını söylemesine rağmen ben eczacıyı dinleyip sabah, öğle, akşam ikişer kapsül yani 3 gr içiyorum. 6 kapsülü de sabah mı almalıyım yani?

Durum
    Kubasinska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Silver shell kullanıyorum bu arada

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hayırlı olsun Alya. Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin. Doğumu hangi yöntem ile yaptın ? Neden soruyorum çünkü normal doğum, hpv negatifken oluyor mu merak ettim

Bu Konu için Etiketler