Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hsv ya da Hpv Polisliğe engel mi?

Durum
    Üzüntülü00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hsv ya da Hpv Polisliğe engel mi?

Merhaba arkadaşlar daha önceki konuları okudum fakat polislik ile net bi durum cevap veren yok. Belki şimdiye kadar karşılaşan vardır beni aydınlatırsa sevinirim.
    Kan testlerinde hpv ve hsv'ye bakılmıyor onu biliyorum ama üroloji muaynesinde sıkıntı çıkar mı atanan polis olan var mı, ya da başvuru yapıp bu hastalıklardan elenen.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hsv ya da Hpv Polisliğe engel mi?

Üroloji için de doktorla konuşursunuz bence rica edin siğil değil yağ bezesi vs yazabiliirse sorun olmaz. sigil yazınca bile sorun olup olmayacagını bilmiyorum belki de olmaz?

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba, HPV yi HPV olanlardan başkası bilmediği için sorun olmaz.
    HPV nin tanınması veya toplumda bilinmesi için bir 30 yıl daha var sanırım.
    HPV vücuttan atılan bir virüstür. Vücuttan atılabilen virüsler memur olmaya engel değildir bence.
    Zira testi dahi %100 sonuç vermeyen bir virüs için memur olmanız nasıl engellenebilir ki?

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba, HPV yi HPV olanlardan başkası bilmediği için sorun olmaz: HPV olana kadar HPV diye bir şeyin varolduğunu bilmeyen insan sayısı toplumun nerdeyse %99.9 unu oluşturuyor. Ben ortalama 50 kişiye HPV nin ne olduğunu sordum. 1 kişi bildiğini söyledi. Bu kadar nadir hakim olunan bir konunun memurluk literatürüne girmesi imkansız.

Durum
    Tecrübeli Üye

Hocam başakşehirdeki doktor viral siğiller diye tanı girmiş e nabıza, cildiyeci bu doktor 2 hafta önce gitmiştim hatta 2 tane yere kriyo yaptı. Penis başına. Bugünde cerrahpaşaya gittim doktor telefonun ışığı ile baktı lezyon yok dedi çünkü bendekiler döküldü bence hpv değildi. Doktorda dedi hpv olsa kendiliğinden bukadar kısa zamanda 2 hafta da dökülmez diye. Ayrıca ilk lezyon varken(1ay önce çıktı lezyonlar şüpheli ilişkimde 2 yıl önce. 2 yıldır bi temasım yok) enfeksiyona randevu bulabildim hsv tip 1/2 igg igm testi yaptı negatif geldi ama inanma dedi herpes bence dedi. Cildiye anlar oraya git benim alanım değil bu dedi. Başakşehire gittim lezyonların ucu siyah kabuklaştı başakşehirde ki doktor gsliba asistan felan gençti baya hpv dedi kriyo yaptı 4 5 kere gelcen dedi bidaki ay gel yine kriyo yaparız dedi. 2 hafta anca oldu kriyodan sonra bugün cerrahpaşaya gittim doktor da lezyon yok hpv kısa sürede dökülmez dedi. Oda hsv tip1/2 igg igm testlerini yaptırmamı istedi. Kağıda yazdı elime verdi. Çıkabilirsin dedi. 2 soruyu zor sordum. Pislikmişiz gibi davranıyorlar. 1 aydırr yüksek stres üzüntü içindeyim sırtımda herzaman sivilcr olur bende şu 1 ayda ful sivilce kızarık. Sırtımı gösterdim bu cilt yapısı ile alakalı sivilce dedi.
    Genital bölgede lezyon yok bişey diyemedi. Hsv tip 1 /2 igg igm tsti yaptır dedi gönderdi. Tekrar doktora gideceğim ürolojiye mi gitsem bana akıl verin lütfen ben çok toyum daha 24 yaş ama.
    Başakşehirdeki doktordan randevu bulabilirsem hpv dsğil bu galiba viral siğil yazdınız bu tanıyı kaldırır mısınız diye rica edicem hpv değilse ki değil, yanlış teşhis yazmış oluyor doktor. Bilmiyorum ne yapıcam

Durum
    Tecrübeli Üye

2 yıldır bi cinsel temasım yok. En son 2 yıl önce. Hpv olsa dökülmez. 2 hafta içinde siyah kabuklanıp döküldü. Anlamadığım tek nokta hsv tip 1 tip 2 testinde kanda antikora bakıyorlar herpese. Bu virüsü 2 yıl önce kaptıysam çıkmaz mıydı kan testinde. Acaba hpv yok herpes yok başka bi hastalık mı var. Benzerleri var mı herpese benzeyen vs gibi

Durum
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar merhaba tekrar konu açmak istemedim. Bugün hasekiden doçent bi doktora muayne oldum. Durumu anlattım, cildiyecinin hpv teşhisi koyduğunu ve 2 3 yere kriyo yaptığını ama bazı lezyonlara yapmadı(göstermeyi unuttum çünkü bidaki ay onlarıda gösterir kriyo yaptırırım demiştim) ama 2 haftaya göstermeyi unuttuğum lezyonlar kayboldu döküldü. Bende döküldüğü için herpesten şüpelenmeye başladım. Bugünde doktora söyledim kendiliğinden dökülür diye doktorda bazı durumlarda hpv dökülebiliyor kendiliğinden dedi. Zaten 8 ayda vücut hpvyi atıyor dedi. Çıkarsa yaktır dedi. Herpes tip1/2 igg igm testleri negatif gelmişti ama enfeksiyon bölümü doktoru inanma demişti teste.