Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hiv nedir? Aids nedir?

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Exclamation Hiv nedir? Aids nedir?

Basit terimiyle ''baðýþýklýk yetmezliði virüsü''dür arkadaþlar. Bu virüs baðýþýklýk sisteminin zayýflamasýna ve daha sonra da çökmesine sebep olarak insan yaþamýna son verir.(Tedavi olunmadýðý, tedavi býrakýldýðý takdirde)

HÝV VE AÝDS AYNI ÞEY DEÐÝL MÝ DEDÝÐÝNÝZÝ DUYAR GÝBÝYÝM. DEÐÝL!

AIDS, HIV nedeniyle ciddi enfeksiyonlardan birini geliþtirmiþ ya da baðýþýklýk sistemi virüs tarafýndan yüksek düzeyde tahrip edilmiþ olmasýyla tanýmlanabilir.

Yani aids'i hiv'in ilerlemiþ evresi olarak düþünebilir miyiz? Bence düþünebiliriz.

Hiv pozitif kiþiler tedavilerini aksatmadýðý sürece ölüm riski ile karþý karþýya kalmazlar.

Durum
    adanali - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Banlý Üye

Cevap: Hiv nedir? Aids nedir?

týpta hastalarýn tedavisi kaba olarak ikiye ayrýlýr.ilki nedene yönelik eradikasyon yani tamamen kurtuluþ ikincisi semptomatik tedavi.yani hastalýðýn semptomlarýný ortadan kaldýrmak þikayetleri indirgemek.yeni tedavi yöntemleriyle aids hastalýðý ,diyabet gibi kronik ama semptomatik tedavisi mümkün bir hastalýk haline dönüþtü.ümitvar olunuz efendim Allah var

Durum
    Admin

Alýntý adanali Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    týpta hastalarýn tedavisi kaba olarak ikiye ayrýlýr.ilki nedene yönelik eradikasyon yani tamamen kurtuluþ ikincisi semptomatik tedavi.yani hastalýðýn semptomlarýný ortadan kaldýrmak þikayetleri indirgemek.yeni tedavi yöntemleriyle aids hastalýðý ,diyabet gibi kronik ama semptomatik tedavisi mümkün bir hastalýk haline dönüþtü.ümitvar olunuz efendim Allah var
    eradikasyon nasýl oluyor?

Durum
    svncc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hiv / Aids ile HPV farklý þeyler deðil midir ki :/

Durum
    Admin

Alýntý svncc Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hiv / Aids ile HPV farklý þeyler deðil midir ki :/
    Farklý þeyler. Zaten diðer cinsel bulaþan hastalýklar kategorisinde.

Durum
    Fells - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

1 hafta önce sýrtýmda kýzarýklýk gördüm diye gidip hýv testi yaptýrdým. þuana kadar korumasýz kimseyle iliþkiye girmedim, doðal olarakta negatif çýktý. HPV beni ciddi anlamda paranoyaklaþtýrdý yav

Durum
    hepeve - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alýntý Fells Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1 hafta önce sýrtýmda kýzarýklýk gördüm diye gidip hýv testi yaptýrdým. þuana kadar korumasýz kimseyle iliþkiye girmedim, doðal olarakta negatif çýktý. HPV beni ciddi anlamda paranoyaklaþtýrdý yav
    Aynen korunmak önemli zaten bundan sora da bu þekilde devam et fells herþry olabilir ,,bende doktor haberim yokken yaptý kan almýstý hýv aklýmda bile yokken bakmýs ona

Durum
    Cubar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Hiv'in %96 civarýnda beliren etkisi yüksek ateþtir.

Hiv virüsü insan vücudu dýþýna saniyel içerisinde ölmektedir, oksijenle buluþtuðu anda ölür.

O yüzden berber'den vesaire'den bulaþmasý 0.1'dýr en azýndan böyle bir enfekte belirtilmemiþtir, korkmayýnýz.

Hiv ilaçlarý anti-depresanlar ile birlikte son yýllarda en çok geliþen ilaçlardýr. Hiv pozitif hastalar ilaçlarý ile birlikte evlenip, çocuk sahibi olabiliyorlar ve çocuklarý saðlýklý doðuyor. Yani artýk hiv'de insana çok zarar verememeye baþladý. Sýradaki virüsü bekliyoruz

Durum
    mahlas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ýstanbul

hpv'li olarak bu hastalýða isyan edip, kendimizi hayattan beklentisi kalmamýþ bireyler gibi görüyoruz. Hiç HIV testinizin pozitif çýktýðýný hayal ettiniz mi?

Ne kadar yýkýcý bir hissiyat olacaðýný öngörebiliyor musunuz?

Sizce böyle bir sonuç Hpv'yle kýyaslayanabilir miydi?

Hpv'ye karþý en büyük önyargýlarýmý, huzursuzluklarýmý, isyan etmelerimi HIV testi yaptýrdýktan sonra sonucunu beklerken sonlandýrdým. Hpv'yle ömür boyu uðraþmaya razýyým ama yeter ki HIV pozitif çýkmayým diye 1 gün boyunca kendi kendimi yedim. 1 gün boyunca HIV pozitif olan insanlarýn yorumlarýný, konularýný okudum saatlerce, hpv'yle kýyaslayýnca ne kadar basit þeylere isyan ettiðimi fark ettim. Test sonucundaki "Negatif" gördüðümde hayatýmdaki en büyük rahatlamalardan biri olmuþtu.
    bütün atlar kaybetmeye koþar.

Durum
    Admin

Helal olsun be mahlas son zamanlarda okudugum en guzel kendini pozitif telkin etme yazisiydi

Bu Konu için Etiketler