Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 70 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil 9'lu

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Gardasil 9'lu

Alıntı patirik3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arya çok özür dilerim anlayamıyorum kaptık şimdi bu hastalığı şuan aktif bı cinsel hayatım da yok haliyle korkuyorum yinede aşı yaptırmalımıyız yani hastalığın ilerlememesi açısından bir artısı olucak mı ben ahcc kullanamıyorum malesef başka kronik hastalığım var doktor müsade etmedi 😓
    Hpv’nin ilerlememesi açısından bir artısı olacagını sanmıyorum ama hpv olan da olmayan da artık aşı yaptırıyor, tüm doktorlar öneriyorlar.

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Dün Bakırköy İdea klinikte ilk doz gardasil 9lu aşı oldum 2100₺ ödedim bilginize.

Durum
    Evhamli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Purplecrystal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün Bakırköy İdea klinikte ilk doz gardasil 9lu aşı oldum 2100₺ ödedim bilginize.
    Merhaba ben de bugün 2000 tl ödemiş bulunmaktayım. Ilk doz aşımı oldum. Umarım 1 sene sonra negatifi görebiliriz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Purplecrystal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyat bilgisi için teşekkürler, üyeler için faydalı olacaktır Gerçi değişebilir bu ülkede fiyatlar sürekli.

Durum
    gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar ben de Kadikoyde Elit Eczanesinde oldum1900lerde bir şeydi.

Durum
    gezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Soğuk zincir muhabbeti okuduğum için mesaj attım. Buzdolabında muhafaza ediyoruz aşıları diye cevap verdiler. Bilginize arkadaşlar.

Durum
    notnow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar çok acil cevap lazım, kız arkadaşım ilk iki dozunu 4’lü aşı olarak yaptırdı, 3.dozun zamanı geldi ama 9’lusu da gelmiş türkiye’ye, ne yapalım? 3.dozu da 4’lü mü yaptıralım yoksa daha yüksek koruma sağlasın diye 9’lu mu yaptıralım? 9’lu yaptırsak ilk iki doz boşa gitmiş olur mu? 9’lu yaptırırsak 4lü harici diger 5 tipe karşı da bağışıklık sağlar mı acaba?

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@notnow ilk iki dozu 4lü ise 4lüyü tamamlayın.Daha sonra isterseniz 9luyı yaptırırsınız.

Durum
    Dytbuse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı notnow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok acil cevap lazım, kız arkadaşım ilk iki dozunu 4’lü aşı olarak yaptırdı, 3.dozun zamanı geldi ama 9’lusu da gelmiş türkiye’ye, ne yapalım? 3.dozu da 4’lü mü yaptıralım yoksa daha yüksek koruma sağlasın diye 9’lu mu yaptıralım? 9’lu yaptırsak ilk iki doz boşa gitmiş olur mu? 9’lu yaptırırsak 4lü harici diger 5 tipe karşı da bağışıklık sağlar mı acaba?

Süleyman hoca bunun Instagram sayfasında videolarda anlatmıştı, ordan bulabilirsiniz. Ama ilk doz 4 lü yaptığım kişileri 2.doz ve 3. Doz 9lü yaptım demişti. Son doz kalanı bilemedim ama 4lü olmasından da 9lü olsun zaten 9lü da olan hayli hayli 4lün içeriğinden var sadece diğer kalan tipler eksik kalır. Hem 4lü tamamlayıp hem 9lü vücuda ağır gelmez mi? Ben olsam son dozu 9lü yapar diğer tedavilerime geçerdim.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bir tipe karşı aşı ile bağışıklık kazanmanız için uzun süreli olarak minimal 2 doz yapmanız gerekiyor. 3.dozu yaptırmamış olduğu için sadece 9lu olması gerekiyor. 1.si 4lü ise 9la tamamlanması sorun değil. Aşının içinde ölü bir virüs olmadığı için ağır gelmesi gibi bir durum da yok aksine 4lüden sonra 9lu yaptırırsanız, 9lunun içinde 4lü olanın tipleri de olduğu için re-boost yapmış oluyorsunuz.

Bu Konu için Etiketler