hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    zel ye
    yelik tarihi
    04.Haziran.2017
    Tecrbe Puan
    7

Cevap: Azda HPV tans

yle bi bula olsayd u an btn insanlk siil iindeydi. inan bana bu forumdaki en gergin insanlardan biriyim seni rahatlatmak iin sylemiyorum bunu ama virs insan derisi dnda hayatta kalamyor o nedenle kafandan onu bi at. zaten slak mendil sabun falan bunlar virs ldren ya da bakteri ldren kimyasallar deillerdir bunlar sadece bakterilerin remesine ortam salayan vcut yalarn azaltc etkileri olan kimyasallardr kalkpta ellerini andrncaya kadar ykamann da bi manas yok ki ben yaptm. en gzeli git lastik eldivenlerden al tek kullanmlklardan onlar kullan ihtiya giderecein zaman.

allokin asn aratrdm zamanlar Rusya'ya da makat ve vaginal fitiller spreyler olduunu da renmi oldum bence onlar da bi sorutur. geecek lezyon kacak sen yaktracaksn evet acyacak belki zaman alacak baya ama geecek savamaktan baka aremiz yok ben de ok sorguluyorum kz arkadama ya ben bulatrdysam diye ama bu sorgular bizi bi sonuca gtrmyor tam tersine paranoyaklamamza sebep oluyor. o nedenle tekrar syleyeyim yle bi bulama ekli yok. biliyorum ok zor bunu yapmak ama iini biraz rahat tutmaya al ve Rusya'daysan ltfen alternatifleri aratr. grmek zere hoakal iyi haberlerini bekliyorum.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    28.Nisan.2018
    Tecrbe Puan
    0

ok teekkr ederim, her dakika HPV'yi dnmekten yoruldum artk. Aslnda kendimde olmasndan ok bulatrma ihtimalim beni mahvediyor. Eer bu ekildr bulamyorsa iimi rahatlatmam gerekiyor artk. nk bu virs bende yaklak 4 yldr var ve ben bu sene dilimde kanlar yznden bunu kafama takmaya baladm. Dilimdekiler de HPV kaynakl deilmi, ancak eski yaantma dnemiyorum nedense. Herhangi bir yaknma bulasayd bu 4 sene ierisinde zaten bulard diyorum. Kz kardelerime srekli genital blgelerini kontrol etmelerini sylyorum. Cinsellikle de tantm gne lanetler okuyorum.
    Buradaki doktorum bir ila yazd, bunu kullan sonra negatife dneceksin dedi. Reetede doktor yazsyla Rusa olduu iin ne ben okuyabildim ne de eczaneye sorabildim o moral bozukluuyla. Kriyodan sonra siillerim dt, ancak dn ans evremi kontrol ettiimde kk kk ptrtlerle karlatm. Herhalde yaadm stresten yeni siiller kartyorum. Trkiye'ye dndmde koter yaptrrm artk.

zel ye
    yelik tarihi
    28.Nisan.2018
    Tecrbe Puan
    6

Evet belki ba etmesi ve dnmemek elde deil ama bunu yapmak zorundasn baka aren yok bunu kafana koy. Kanser deilsin lmceksin hayatn kendine zehir etmeyi brak bi silkelen kendine gel artk kim bilir bu hayatta bandan neler geti neler atlattn siiller nolucakki onlar atlatrsn. yle elden ele kyafetten bulasayd emin ol btn ailem siille gezerdi uan o yzden iin ferah tut ve kendini sulamay bi kenara brak durumu dahada kt yaparsn. uan sadece tek eye odaklan bu hastal yeniceine inan abala kendini sakn brakma. lerde yle bi zaman gelicekki bu gnlerine glp geiceksin inan bana. Ne gnlerdi bee bou bouna kendimi yiyip bitirmitim diceksin. O yzden uanda ayakta durup bu hastalkla savaman lazm yada kendini hereyi brakp hayatn zindan edip psikolojikmen kafay yiyip kendi kendini yiyip bitiriceksin. Seim senin ?

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    28.Nisan.2018
    Tecrbe Puan
    0

Yaptm artk biraz markla giriyor sanrm. Ne dertlerle uraanlar var, elbette. Diyorum ki kendime yeneceim bu virs, her ey eskisi gibi olacak. Ama sonra hatrlyorum, erkek arkadama bulatrdysam ben tedavi olsam, bu virs yensem ne olacak. Aslnda erkek arkadama azmda HPV'den phelendiimi sylemitim. Ans etrafmda olduunu bilmiyordu. Azmda bir ey kt HPV olmasndan korkuyorum deyince hi korkmad, insan gider bir test olur. Bu bula konusunda iimi rahatlattm Dr. Medusa ve sizin sylediklerinizle. Geriye sadece erkek arkadama bulatrp bulatrmadm konusundaki pimpirikliliim kalyor. u hastal bir yeneyim, HPV aktivisti olacam resmen.

Moderator hepeve - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    8

Alnt sammadag Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba. Ne zamandr bu forumu takip ediyorum. Sizinle benzer durumda olduum iin ye almnn balamasn drt gzle bekledim. Benim hikayem de herkesinkine benzer ekilde. Yaklak 4 yl nce anal siillerle karlatm. lk bata nemsemedim, nk koltuk altmda falan ok ya bezesi var. Onlara benzettim, o yzden normal sandm. 1 yl gezdim onlarla. Ardndan aldrdm. Ancak tabii ki tekrar ettiler. Toplamda 3 kez aldrdm. Bu sonuncusunu da yaklak 1 ay nce aldrdm. Yine 1 ay nce dilimin sa arka yannda siil benzeri 3 yapyla karlatm. Hemen doktora gittim, gren siile benzemiyor bekleyelim biraz dedi. Dayanamayp zele gittim. Bana bunlar HPV yznden kyor, insanlarn %80'inde var. sterseniz alalm dedi. Ben de hemen aldrdm. Ardndan da gidip dilimden, retramdan ve ans evremden srnt verdim. Dk ve yksek riskli olmak zere toplam 18 tipe bakld. Dilimden ve retramdan negatif geldi sonu, ancak ans evremde dk riskli HPV bulundu. Zaten orada kacan biliyordum, buna zlmedim. Ancak dilimdekiler HPV sonucu ktysa ne yaparm diye dndm. 40 gndr kendimi yryen l gibi hissediyorum. Patoloji sonucum da kt, doktorum telefon etti hemen. Korkulacak bir ey yok dedi. inizi rahat ettirin dedi. Kimi doktorlar sadece siil olduunda HPV PCR testi sonu verir diyor. Ancak Doktor Medusa PCR'nin en ufak virs dahi bulabileceini sylyor ki benim de inanmak istediim bu cidden. Gel gelelim bir partnerim var ve anal ilikiye girmesem de oral ilikiye girdim onunla bir kez. Ona bulatrm olmaktan ok korkuyorum. Beynim ne test sonularma ne de doktorlara inanmak istiyor. Bir de anlamadm bana bulatran kiiyle oral iliki de yaammdr ka kez, azma niye bulam olmasn ki diye dnyorum bazen. Ki bu da beni ok korkutuyor. Azmda HPV olup olmadn tam olarak nasl bilebileceim
    bunu inan hi birimiz bilmiyoruz yani cogunlugumuz.burda cogu kii kbbye gidip bi kontrol ettirmekten baska biey yapmamstr cnk doktorlarda agzda hpv hakknda pek fikir sahibi degiller.sana verebilecegim tavsiye siillerin varken ilikiye girmemen , siil varken bula riski maksimum seviyede ,siillerini yaylmadan tedavi ettirmelisin.burda en tecrbeli kii senmisin aslnda 4 yl nce siillerle karslasmssn

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    28.Nisan.2018
    Tecrbe Puan
    0

Alnt hepeve Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bunu inan hi birimiz bilmiyoruz yani cogunlugumuz.burda cogu kii kbbye gidip bi kontrol ettirmekten baska biey yapmamstr cnk doktorlarda agzda hpv hakknda pek fikir sahibi degiller.sana verebilecegim tavsiye siillerin varken ilikiye girmemen , siil varken bula riski maksimum seviyede ,siillerini yaylmadan tedavi ettirmelisin.burda en tecrbeli kii senmisin aslnda 4 yl nce siillerle karslasmssn
    Evet, ancak ne yapmam gerektiine dair en ufak bir fikrim yoktu. Son 1 yldr daha bilinli hale geldim. O yzden de anal ilikiden uzak durdum zaten. Azmda olabilecei aklma dahi gelmemiti. Ki sonularm ve patolojim de negatif ynde kt iin azmda bu virsn olmadna inanmak istiyorum gerekten. Artk srekli gemii hatrlyorum. En ufak davranam bile aklma geliyor. Mesela kullandm ortak el sabunlar. ok sk kullanmam, ancak tahmin ediyorum ki birka defa ortak sabun kullanmak durumunda kaldm. Bunlar aklmdan karamyorum

yelik tarihi
    13.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    8

ozaman inan nk bunu dnmek en agr sekilde psikolojini etkiler ,,oda gnlk hayatn etkiler,,ofisteyken yarm saat lavabodaa kalyordum ilk zamanlar heryerimi kontrol etmekten asr kt durumlard ,,sonra normale dnmeye basladm ama zamanla............

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    28.Nisan.2018
    Tecrbe Puan
    0

Alnt hepeve Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ozaman inan nk bunu dnmek en agr sekilde psikolojini etkiler ,,oda gnlk hayatn etkiler,,ofisteyken yarm saat lavabodaa kalyordum ilk zamanlar heryerimi kontrol etmekten asr kt durumlard ,,sonra normale dnmeye basladm ama zamanla............
    Benim stresten yine kt siillerim. Psikolojim berbat halde zaten. Eve dnmek istiyorum sadece. Bu sefer de evdekilere bulatrr mym korkusu saryor. Tensel temas haricinde bulamas neredeyse imkansz diyorlar, ancak yine de kafama taklyor ite. Mesela ayn amar makinesini kullanmak sorun yaratr m, yani ben ayr ykasam amarlarm yine de ortak kullanmak sorun tekil eder mi? Gnlk hayat diye bir ey kalmad. HPV ile yatp HPV ile uyanyorum resmen. Siz nasl dzelttiniz psikolojinizi, dnmemeyi nasl baardnz?

yelik tarihi
    13.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    8

Alnt sammadag Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Benim stresten yine kt siillerim. Psikolojim berbat halde zaten. Eve dnmek istiyorum sadece. Bu sefer de evdekilere bulatrr mym korkusu saryor. Tensel temas haricinde bulamas neredeyse imkansz diyorlar, ancak yine de kafama taklyor ite. Mesela ayn amar makinesini kullanmak sorun yaratr m, yani ben ayr ykasam amarlarm yine de ortak kullanmak sorun tekil eder mi? Gnlk hayat diye bir ey kalmad. HPV ile yatp HPV ile uyanyorum resmen. Siz nasl dzelttiniz psikolojinizi, dnmemeyi nasl baardnz?
    yleki psikolojik destek alman gerekli bu doktor olsa daha iyidir bunu tercih etmiyorsanda yakn cevrene yakn arkadasn olabilir bu konudan bahset ,,onlar daha dzgn dnebilir konumdalar suan seni telkin edebilirler moral verebilirler diye dnyorum beni yntemim bu oldu yakn arkadaslarmn syledikleriyle bunlar yapmamaya basladm.meslegim de buna destek oldu proje calsrken vs bunu dusunmedm bile kafam dagatacak seyler bulman nemli srekli dnmen sana zarar verir

Bu Konu iin Etiketler