Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil'in gercek yüzü

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Gardasil'in gercek yüzü

Bahsettiğiniz öyle bir aşı ki Merck firması açılacak davaları bildiği için önlemini önceden alan bir firma.
    ABD’deki National Vaccine Injury Compensation Fund adlı aşı uygulamalarından zarar gören vatandaşların zararlarını karşılayacak vakfın üyesi olması nedeniyle, Merck firmasını dava edemiyor.

Açıkçası ben böyle bir kuruma güvenmek yerine hiçbir ticari kaygısı olmayan doktorlara ve bu aşı yüzünden çok kötü şeyler yaşayan insanlara inanıyorum. Aşı'yı üreten ve satan firma için sizin felç olup olmadığınız önemli değil. Verileri aşağıda paylaşacağım ancak neredeyse binlercesi var hepsini yazamam malum. HPV olduğu anda kendini kanser olmuş gibi değerlendirmeniz sizin suçunuz değil yapılan pazarlama planının bir parçası olduğunuzu gösteriyor.

Hele hele alerjik astım hastalarının bu aşıyı gidip gönüllü olarak olması intihar girişimidir.

HPV virüsü özellikle ilaç sektörü tarafından ''overrated (abartılmış) '' bir virüstür, bu oyuna gelmeyin vücudunuza bu kadar kimyasalı almayın!

HPV gibi tırt bir virüs için böyle bir riski lütfen göze almayın, inanın birçok doktor bunları bilmiyordur bile.

Side Effects after HPV Vaccine Gardasil - YouTube

Side Effects Of HPV Vaccines | Untoleratable Pain Because Of HPV Medicines - YouTube

Gardasil WARNING! - CNN Report 8.11.8 - YouTube

BU AŞI SADECE BİR PAZARLAMA BAŞARISIDIR
    Prof. Dr. Sezai Şahmay
    (Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı): Bu aşı bir pazarlama yöntemi başarısıdır. Bunu pazarlayan kişi Time Dergisi'ne kapak olmuştur. Kanser aşısı değildir. Ama öyle lanse edildi. Bu bir virüse karşı etkilidir. Kansere yol açan HPV virüsünü kadınların yüzde 90'ı geçirir ve kendiliğinden bağışıklık da kazanırlar. Ancak bu lezyon yüzde 3'ünde rahim ağzı kanserine yol açar ki bu grubu zaten simir testi ile yakalamak mümkündür. Yılda iki kez simir testi yaptıran kadınların bu virüs nedeniyle kanser olma riski yoktur. Ben ailemden kimseye bu aşıyı yaptırmam, hiçbir hastama da önermem. Yan etkileri kullanıldıkça gündeme daha fazla gelecektir. Akıllı ve dikkatli olmak lazım ucu açık ve karanlık bir aşıdır. 500 dolardan yapılmaya başlandı şimdi Sağlık Bakanlıklarına 40 TL'ye pazarlamaya çalışıyorlar bu aşı oyunlarına kanmamak gerekli.

YAN ETKİLERİ BENİ ŞAŞIRTMADI
    Prof. Dr. Bülent Berkarda (Onkolog)
    : Bu tip aşılar piyasaya ilk çıktığında ben hastalarıma hep 'temkinli olmak gerekir' diyordum. Bir süre takip etmeden kimseye bu aşıları yaptırmalarını önermem. Geniş çaplı kullanıldığında çok daha az etkili olduğu ortaya çıkabilir. 100 bin kişilik kullanımında ise baştaki büyük umut gibi ışıklar sönebilir. Bu aşıya yönelik son çalışmalar beni bu nedenle şaşırtmadı. Bu kanser değil bir virüs aşısıdır, yan etkilerinin çıkması mümkündür bu nedenle riskli kişilere yapılması diğerlerinin daha uzun süreli etkilerini beklemeleri doğrudur.

HERKES YAPTIRMASIN
    Prof. Dr. Aykan Canberk (Farmakolog):
    Her kadın rahim ağzı kanseri olacak diye bir şey yok. Herkesin yaptırmasına da gerek yok. Riskli olmayan veya annesinde, ailesinde böyle bir öykü bulunmayanların yaptırmaması lazım. Riski vakaların da yaptırdıktan sonra yakın takip altında bulunması lazım. Özellikle beyinde sorun çıkarabilir. Alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ateş yapabilir. Her aşıda gördüğümüz beklenmeyen etkiler bu aşıda da ortaya çıkabilir. Grip aşısı dahil tüm aşıların potansiyel öldürücü etkileri söz konusudur. Bu olasılık 10 binde bir de olsa bu durumun göz önünde tutulması gerekir.

Gardasil’in neden olduğu yan etkilere en çarpıcı olay ise, 12 yaşında bir İngiliz kızın Gardasil yapıldıktan iki hafta sonra, önce bacağında duyu kaybı yaşaması ve daha sonra da bacak hareketlerini tamamen kaybetmesiyle yaşandı.

Gardasil’den zarar görenlerin aileleri, aşıyı üreten Merck firması ABD’deki National Vaccine Injury Compensation Fund adlı aşı uygulamalarından zarar gören vatandaşların zararlarını karşılayacak vakfın üyesi olması nedeniyle, Merck firmasını dava edemiyor.

FDA, (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) Gardasil’e karşı yan etkileri nedeniyle yapılan şikayetlerin çok nadir olduğunu söylese de ABD “Vaccine Adverse Events Reporting System (VAERS)” (Aşı Yan Etkileri Bildirim Sistemi) tarafından açıklanan veriler, sadece ABD’de binlerce yan etki vakasının bildirildiğini gösteriyor. Aşı, Avustralya’da yüzlerce genç kızda felç, konuşma tutukluğu, paralizi gibi yan etkilere neden oldu. Avustralya Sağlık ve Yaşlanma Bakanlığı yöneticileri ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyorlar.

Avrupa İlaç Ajansı (EMEA), Almanya ve Avusturya
    da iki kadının aşı yapıldıktan kısa süre sonra öldüğünü açıkladı…

Financial Times gazetesinin haberinde ise, bugüne kadar toplam olarak 11 ölüm vakasının yanında,

Bell’s Felci,
    Guillan Barre Sendromu,
    Felç nöbetleri,
    Kalp hastalıkları ve kanda pıhtılaşma bozuklukları,
    Aşı yapılan hamile kadınlarda dölüt anomalileri ve düşükler görüldüğü belirtildi.
    Merck firmasının Gardasil adlı aşısın da yalnızca 4 tür HPV’ye karşı koruma olduğu belirtiliyor. Aşıda yer almayan diğer 96 türden herhangi birisinden HPV virüsü kapmış kişilerde, aşının hiçbir şekilde koruyucu olmayacağı söyleniyor. Ayrıca, aşı yaptırmadan önce aşıda yer alan dört virüs türünden biri tarafından enfekte olan kişilerde de aşının yine işe yaramayacağı bildiriliyor.

Gardasil ile ilgili şikayetler artıyor. 2007 yılının Ekim ayına kadar 3461 şikayet dosyası FDA’ya bağlı Aşı Yan Etkileri Bildirim Sistemi’nde kayıt altına alındı. Gardasil adlı HPV aşısı yapılan 11 kadın ise yaşamını yitirdi.

Bu aşıyı yaptıran ya da yaptırmayı düşünen genç kız ve kadınların, dört HPV türü yanında vücutlarına hangi maddelerin gireceğini de bilmeleri gerekiyor:

Aşıda bulunan alüminyum bileşiklerinin merkez sinir sisteminde doku yıkımı yaptığı ve Multiple Skleroz, Alzheimer Hastalığı, Parkinson hastalığı gibi hastalıklar ile ilişkili olduğu gösterilmiştir.
    Aşıda kullanılan Polysorbat 80 adlı bileşik farelerde kısırlık yapmaktadır.
    Aşı üretiminde kullanılan “Sodyum Borat”, “haşere ilaçlarının” vazgeçilmez bir bileşenidir.

Dr. Russell L. Blaylock
    “Rahim ağzı kanserine sebep olduğu öne sürülen HPV virüsü kanser yapmaz. Birden fazla virüs ve bakterinin bir araya gelmesi ile bazı komplikasyonlar oluşabilir. Gardasil ise buna karşı zaten koruyucu değildir. Yapılan araştırmalar, bağışıklık sistemimizin HPV’yi 2 sene içinde %90 oranla vücuttan temizlediğini göstermektedir. Hatta virüsten ilk sene içinde kurtulma oranının %70 olduğu belirtilmektedir; ve bu durum aşısız gelişmektedir. Rahim ağzı kanseri Amerika’da en az görülen kanser türlerinden biridir. Her yıl 12.000 rahim ağzı kanseri vakasından 4.000’i ölümle sonuçlanmaktadır.[Türkiye için Sağlık Bakanlığı’nın 2007 tarihli açıklaması ise şu şekildedir: “Türkiye’de her yıl 1360 kadın serviks kanserine yakalanıyor bunların 600’ü hayatını kaybediyor.”] Bu rakam aşı sonrası ağır komplikasyon yaşayan genç kız ve kadınların sayısı ile aynı düzeydedir. Hatta aşı mağdurlarının sayısı daha fazladır. Gardasil’in HPV virüsü üzerinde tedavi edici etkisi herhangi bir gıda kombinasyonu kadar bile değildir. Doğru beslenerek, bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek virüs ve hastalıklarla mücadele edebilirsiniz.
    Gardasil’in yan etkilerinden bazıları şunlardır: MS, ansefalit (beyin iltihabı), körlük, kalp zarı iltihabı, koma ve ölüm.”

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta

Aşının etkili olup olmadığı belli değil. Bu aşıya etkili denebilmesi için 20-30 sene geçmesi lazım. Piyasaya çıkalı 6-7 yıl oldu. İkincisi bu aşının etkili olması da zaten mümkün değil. Bu aşı 12 yaşından itibaren sapasağlam genç kızlara yapılıyor. Bu yüzden felç, epilepsi ya da kan pıhtılaşmasına bağlı rahatsızlıklar geçiren, alerji komasından ölen genç kızlar var

Durum
    Kıdemli Üye

Cevap: Gardasil'in gerçek yüzü

Bir itiraf'da aşıyı üreten Merck firmasında çalışan eski bir doktordan.

''Gardaşil son yılların en büyük medikal skandalı''

Merck’s Former Doctor Predicts Gardasil To Become The Greatest Medical Scandal Of All Time – Collective Evolution

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Gardasil'in gercek yüzü

Cok mantikli. Iyiki de hala asi yaptirmamisim.

Durum
    kenan006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

2013 senesinde ben vurdurdum bu aşıyı bu zamana kadar bir şey olmadı allaha şükür , öyle ahım şahım da bir bağışıklık sistemim yoktur.her ilacın kendine göre yan etkisi vardır en basiti bir agrı kesici hapın bile propektüsünde bir sürü yan etkisi yazar bu tarz bir yaklaşımla bilimin hiç bir olumlu getirisinden faydalanılamaz. 2 PROF VE 2 UZMAN DR bana evleneceğim kişiyede bu aşıyı vurdurmamı önerdi sadece bir bayan uzm dr gerek yok dedi Peki o zaman insanları ikiye mi ayırcağız dayanıklı tüketim malları dayanıksız tüketim malları diye !!!!

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Şu an küresel ekonomiyi elinde tutan çok uluslu şirketlerin 7 milyar küsür insan üzerinde yaptığı yapay bi seleksiyon uygulaması var. Buna göre aşılarla, ilaçlarla, besinlerle, kimyasal püskürtmeler ve manyetik elektronik kirlilikle öldürülüyoruz. Gdo'lu gıdayı bağırsağı kaldıran hayatta kalacak, aşıdan ilaçtan ölmeyen kısır olacak üreyemeyecek(Erkeklerde sperm sayısı%50 düşmüştür) en olmadı ordan burdan hastalık çıkacak ölürken sürünerek para kazandırmaya devam edecek, elimizde tuttuğumuz elektromanyetik bağımlılıklarımız hücresel bazda değişimlere sebep olacak . Bizi"kurbağa kaynatma tekniği" kullanarak öldürüyorlar. İster inanın ister inanmayın hergün gözlerinizle gördüğünüz ve hatta yaşadığımız bu gerçeği komplo teorisi diyerek geçiştirmeye devam edelim. Böylesi daha güzel tertemiz pırıl pırıl.
    Saygılar.

Durum
    Kıdemli Üye

Sen ölmedin diye insanlar da ölmeyecek diye bir şey yok.Ben burada elimden geldiğince insanı kurtarırsam bu bana kardır açıkçası. Piyasası 15-20 sene olmayan hiçbir aşıya kesinlikle güvenmeyin.

Dostum sana tavsiye bu tarz konularda senin üzerinden ticari kaygısı olan doktorunu, hastahaneyi ve ilaç firmalarını dinlemektense yukarıda belirttiğim gibi senin tanımayan senin üzerinden 1 lira bile kazanma kaygısı olmayan insanları dinle.

Ayrıca kafanı takmanı istemem ancak Gardasil'in yan etkileri tıpkı HPV gibi seneler sonra ortaya çıkabilir, inşallah çıkmaz orası öyle.

Hpv gibi zayıf bir virüs için bu riski bile bile almak manyaklık olur benim açımdan.

Alıntı kenan006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 senesinde ben vurdurdum bu aşıyı bu zamana kadar bir şey olmadı allaha şükür , öyle ahım şahım da bir bağışıklık sistemim yoktur.her ilacın kendine göre yan etkisi vardır en basiti bir agrı kesici hapın bile propektüsünde bir sürü yan etkisi yazar bu tarz bir yaklaşımla bilimin hiç bir olumlu getirisinden faydalanılamaz. 2 PROF VE 2 UZMAN DR bana evleneceğim kişiyede bu aşıyı vurdurmamı önerdi sadece bir bayan uzm dr gerek yok dedi Peki o zaman insanları ikiye mi ayırcağız dayanıklı tüketim malları dayanıksız tüketim malları diye !!!!

Durum
    Kıdemli Üye

%100 katılıyorum. Her verilen ilaç önerisini vücuda almak çok çok büyük tehlike. Ben mesela bel soğukluğu geçirdiğim dönemde de ''Cipro'' grubundan uzak durmuştum, bu ilacı gören varsa arkasını dönsün ve o doktordan kaçsın. Birde bana geri dönüş olmadı diyor garibim ya. O kadar cahiller ki yazdığım ilacı dur bi açıp bakayım bile demiyorlar. Ben doktor olsam inciğine cıncığına kadar araştırırım. İnsanın sağlığı ulan bu boru mu?

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an küresel ekonomiyi elinde tutan çok uluslu şirketlerin 7 milyar küsür insan üzerinde yaptığı yapay bi seleksiyon uygulaması var. Buna göre aşılarla, ilaçlarla, besinlerle, kimyasal püskürtmeler ve manyetik elektronik kirlilikle öldürülüyoruz. Gdo'lu gıdayı bağırsağı kaldıran hayatta kalacak, aşıdan ilaçtan ölmeyen kısır olacak üreyemeyecek(Erkeklerde sperm sayısı%50 düşmüştür) en olmadı ordan burdan hastalık çıkacak ölürken sürünerek para kazandırmaya devam edecek, elimizde tuttuğumuz elektromanyetik bağımlılıklarımız hücresel bazda değişimlere sebep olacak . Bizi"kurbağa kaynatma tekniği" kullanarak öldürüyorlar. İster inanın ister inanmayın hergün gözlerinizle gördüğünüz ve hatta yaşadığımız bu gerçeği komplo teorisi diyerek geçiştirmeye devam edelim. Böylesi daha güzel tertemiz pırıl pırıl.
    Saygılar.

Durum
    Kıdemli Üye

En güzelini yapmışsın. Bende yaptırmadım. Daha sayfalarca doküman koyarım ama insanlar okumaz diye koymuyorum. HPV'den tekrar enfekte olsan bile gardasil'den daha tehlikeli O-LA-MAZ.

Son olarak da burada Avusturya'da hpv aşısı yapıldığı için savunan bi arkadaş vardı beni bulursa kendisine Avusturya'daki ailelerin gardasil protestosunun videosunu atacağım ahahaha. Aileler salak galiba ya çocuklarının sağlığını istemiyorlar.

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok mantikli. Iyiki de hala asi yaptirmamisim.

Durum
    hope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aşı olmak konusunda tereddüt etmiştim normalde zararlı diye ilaç bile kullanmayan biriyim fakat doktorumun önerisiyle geçen ay ilk dozu yaptırdım, şimdi yazılanları okuyunca çok pişman oldum. zaten bir ilişkim yok, şu an olma ihtimali de yok 2. ve 3. dozu olmasam nasıl olur?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı hope Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aşı olmak konusunda tereddüt etmiştim normalde zararlı diye ilaç bile kullanmayan biriyim fakat doktorumun önerisiyle geçen ay ilk dozu yaptırdım, şimdi yazılanları okuyunca çok pişman oldum. zaten bir ilişkim yok, şu an olma ihtimali de yok 2. ve 3. dozu olmasam nasıl olur?
    Bir şey olmaz diye dusunuyorum bazıları tek dozun bıle koruyucu oldugunu soyluyor, eger kesinsen yaptırma diger dozları.

Bu Konu için Etiketler