hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    02.Austos.2017
    Tecrbe Puan
    7

Exclamation Hpvden hem kendinizi hemde bakalarn korumak iin neler yapyorsunuz !

Hpv nin %90 cinsel yolla bulatn artk kesin olarak biliyoruz bu kalan % 10 luk olarak sylenen wc,banyo,havuz... vs vs. gibi bulama yollar asndan hem kendinizi korumak hemde sizden bakalarna bulamamasn salamak adna neler yapyorsunuz acaba yada neler yapmalyz.
    Kendimden rnek vermek gerekirse gittiim hibir yerde klozete oturmadan iimi hallediyorum veya oturmam gerekirse u klozet rtlerinden buldum su geirmez onlar seriyorum ki hem benden bakasna hemde bakasndan bana birey gemesin. Mesela banyo yaptktan sonra muhakkak banyoyu amar suyuyla ykyorum gibi. Abartl el ykma gibi obsesif durumlarnz yazmasanzda olur zira ondan bende fazlasyla mevcut

zel ye
    yelik tarihi
    04.Haziran.2017
    Tecrbe Puan
    7

Cevap: Hpvden hem kendinizi hemde bakalarn korumak iin neler yapyorsunuz !

-alman bi dermatolog dutan tuvaletten bulamaz belki sizin kullandnz havlulunun siile demi ksmnn onun genital blgesiyle temas sonucunda olabilir bi ihtimal dedi.
    -Bi doktor siilimle oynadktan sonra prostat muayenesi yapt yahu bulamaz m dediimde illa cinsel iliki siille temas olmas gerek dedi.
    -lk koterimi yaptrdm hpv esnafna bunlar anlatnca yok canm hertrl bula olur defi ve makata bakt dars temizse ierde olmaz zaten dedi. Ayns retra iinde sordum yok ucunda yoksa orda olmaz ok zor, eer baktrtrsan ierde virs yoksa oraya da bula olur dedi.
    -gittiim baka bi dermatolog efendiye siil oluumu gstermeme ve elinde bytele bakmasna ramen(ki ben masann nnde ayaktaym o koltuundan bytele bakyor) yok biey deil dedi peki blgesel immn iin aldara olur mu dedim aynen yazyorum dediini" bi b..a yaramaz" Dedi piyasaya yeni km olan molluskum ilac tavsiye(!) etti.
    -bir dier rolog hi bakmadan test etmeden idrar kltr bile almadan retral siildir o lazerle kesilmesi lazm sistoskopi yaplmas lazm dedi-
    -bi dier op. Dr. Arkada bu baklkla alakal bir virs deil bi ton hasta geldi hi bir ilikisi olmam ten temas yaamam(adacdan kapmtr Diyerek devam etti) genlerde bile var dedi ve ekledi yaklrken bile havaya virs yaylr ve st solunum yollarna geer dedi
    -son olarak bi ok forumda yle bular byle bulamaz rda olur burda olmaz tarz binlerce ey okuduktan sonra

Bence hi birimiz bu konu hakknda net biey bilmiyoruz ve bu bilgi kirliliinin iinde kendi kafasna gre teorileri olan harika uzman doktorlarmzla bu iin iinden kabileceimizide zannetmiyorum.

Elimi ykyorum, donumu deitiriyorum gnlk artk onun dnda ne yaplr ne edilir hepsi havada bilemiyoruz maalesef.

zel ye elturco - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.Nisan.2017
    Nereden
    ankara
    Tecrbe Puan
    7

Alnt dagon Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    -alman bi dermatolog dutan tuvaletten bulamaz belki sizin kullandnz havlulunun siile demi ksmnn onun genital blgesiyle temas sonucunda olabilir bi ihtimal dedi.
    -Bi doktor siilimle oynadktan sonra prostat muayenesi yapt yahu bulamaz m dediimde illa cinsel iliki siille temas olmas gerek dedi.
    -lk koterimi yaptrdm hpv esnafna bunlar anlatnca yok canm hertrl bula olur defi ve makata bakt dars temizse ierde olmaz zaten dedi. Ayns retra iinde sordum yok ucunda yoksa orda olmaz ok zor, eer baktrtrsan ierde virs yoksa oraya da bula olur dedi.
    -gittiim baka bi dermatolog efendiye siil oluumu gstermeme ve elinde bytele bakmasna ramen(ki ben masann nnde ayaktaym o koltuundan bytele bakyor) yok biey deil dedi peki blgesel immn iin aldara olur mu dedim aynen yazyorum dediini" bi b..a yaramaz" Dedi piyasaya yeni km olan molluskum ilac tavsiye(!) etti.
    -bir dier rolog hi bakmadan test etmeden idrar kltr bile almadan retral siildir o lazerle kesilmesi lazm sistoskopi yaplmas lazm dedi-
    -bi dier op. Dr. Arkada bu baklkla alakal bir virs deil bi ton hasta geldi hi bir ilikisi olmam ten temas yaamam(adacdan kapmtr Diyerek devam etti) genlerde bile var dedi ve ekledi yaklrken bile havaya virs yaylr ve st solunum yollarna geer dedi
    -son olarak bi ok forumda yle bular byle bulamaz rda olur burda olmaz tarz binlerce ey okuduktan sonra

Bence hi birimiz bu konu hakknda net biey bilmiyoruz ve bu bilgi kirliliinin iinde kendi kafasna gre teorileri olan harika uzman doktorlarmzla bu iin iinden kabileceimizide zannetmiyorum.

Elimi ykyorum, donumu deitiriyorum gnlk artk onun dnda ne yaplr ne edilir hepsi havada bilemiyoruz maalesef.
    Her doktor farkl birey sylyor. Benim gittiim 5 farkl retim yesi ( prof ve do ) farkl eyler syledi. Birisi sendeki siil hemen geer bir daha kmaz hatta ilikiyle bulamaz dedi ( bayndr hastanesi do dermatolog) . Dnn artk vehameti!

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    02.Austos.2017
    Tecrbe Puan
    7

@dagon ve @elturco Malesef ok haklsnz bende bugn bir profla yaplan rprtaj okudum hpv virsnn havuzda ve wc lerde reyebildii de ortaya kt diyor. Herkes bi kafada arkada nasl prof. veya do. oldu bunlar bilmiyorum kusura bakmasnlar. Hastalk bence bu bilgi kirlilii ve bilgisizlik yznden daha da yaylyor. Ama malesef o kadar zor zamanlar yaadm ki bu lanet yznden kimseye benim yzmden bulamasn istiyorum aileme ocuuma artk amar suyu kullanmaktan, el ykamaktan kafay bulacam herhalde.

Moderator hepeve - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    8

Alnt elturco Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Her doktor farkl birey sylyor. Benim gittiim 5 farkl retim yesi ( prof ve do ) farkl eyler syledi. Birisi sendeki siil hemen geer bir daha kmaz hatta ilikiyle bulamaz dedi ( bayndr hastanesi do dermatolog) . Dnn artk vehameti!
    Hi bir doktordan byle biey duymadm direk cinsel ilikiyle bulasr diye yapstrd ,nasl evlenceksin diyen proflarda oldu yani ilikiyle bulamaz demesi baya ilgin geldi

Kdemli ye
    yelik tarihi
    30.Temmuz.2017
    Tecrbe Puan
    7

Bunlarn hepsi gncel liteatr takip etmemekten ve geliimizlikten kaynaklanyor. Bir kere cinselliin bu kadar tabu olduu bir memlekette, sizi yarglamadan deerlendirecek bir doktor bulmak apayr bir konu. nsanlar bilimi brakp, ahlak polisi kesiliyorlar. Cinsel yolla bulaan bir hastala cinsel iliki ile gemez demek de bunda son nokta sanrm @elturco koarak uzaklasaydn oradan

HPV'nin bula ile ilgili yazlp izilen eyler maalesef tutarsz. Kimisine gre ortak kullanm alanlarndan bulaabiliyorken, kimisine gre mmkn grnmyor. Kimisi i amarlarnn 100 derece zerinde ykanmas gerektiini sylyor, havlular dahil. Kimisi oralarda olmaz diyor. Akcas bunlar biraz muallak.

yelik tarihi
    13.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    8

Yani bende o yzden arastrmyorum daha neymi ne degilmi diye yasyoruz ite gercekten saldm artk

Kdemli ye
    yelik tarihi
    30.Temmuz.2017
    Tecrbe Puan
    7

En dorusu bu. Belirli kurallara gre yaayp, sarmaln iine ok girmemek lazm. Yoksa insan paranoya ve anksiyete bozukluundan ne yapacan arr. Gzelce salkl beslenip, dzgn uyuyup, takviye de alnrsa sorun olacan sanmyorum. Yani bana gre hpv = kanser olay da byk abart ya neyse. Hi girmiyorum oralara, en gzeli herkesin bir an nce negatif olmas ki, Kafalar rahat olsun.

Alnt hepeve Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yani bende o yzden arastrmyorum daha neymi ne degilmi diye yasyoruz ite gercekten saldm artk

zel ye elturco - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.Nisan.2017
    Nereden
    ankara
    Tecrbe Puan
    7

Alnt kb86 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    @dagon ve @elturco Malesef ok haklsnz bende bugn bir profla yaplan rprtaj okudum hpv virsnn havuzda ve wc lerde reyebildii de ortaya kt diyor. Herkes bi kafada arkada nasl prof. veya do. oldu bunlar bilmiyorum kusura bakmasnlar. Hastalk bence bu bilgi kirlilii ve bilgisizlik yznden daha da yaylyor. Ama malesef o kadar zor zamanlar yaadm ki bu lanet yznden kimseye benim yzmden bulamasn istiyorum aileme ocuuma artk amar suyu kullanmaktan, el ykamaktan kafay bulacam herhalde.
    Hangi hastane hangi doktor gittiysem zm olmad bu gn bakent niv. hastnesinde prof muayenesine gittik. Birde rencileri var odada. Buna itiraz edemiyor muyuz? zaten zor bir durum tm hikayeni anlat birde stlk donunu indir 5 kiinin karsnda. Offffffff. ok bunaldm yahu...

El ykamam? ben ierken eldiven takyorum. yahut tuvalet kad ile tutuyorum. sonra antibakteriyel sabunla elimi ykyorum...kafay yedim mi ? evet

yelik tarihi
    13.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    8

Alnt elturco Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hangi hastane hangi doktor gittiysem zm olmad bu gn bakent niv. hastnesinde prof muayenesine gittik. Birde rencileri var odada. Buna itiraz edemiyor muyuz? zaten zor bir durum tm hikayeni anlat birde stlk donunu indir 5 kiinin karsnda. Offffffff. ok bunaldm yahu...

El ykamam? ben ierken eldiven takyorum. yahut tuvalet kad ile tutuyorum. sonra antibakteriyel sabunla elimi ykyorum...kafay yedim mi ? evet
    Siilleri kurcalamadktan sonra srekli byle seylere gerek yok abi ya kendine gel obsesiflipe gitme yani baslarda bizde byleydikte ka ay gecmi artk alsman gerekir buna hpvyle yasamay gren yani bu kadar takma artk

Bu Konu iin Etiketler