Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Teröpatik aşılar

Durum
    adamsmith - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Teröpatik aşılar

Merhabalar,
    Hpv için geliştirilen teröpatik aşıları araştırırken Mva E2 adında genital bölgeye yapılan ve faz 3 çalışmasında yüksek başarı ile bağışıklık yanıtı oluşturarak erkeklerde %100 kadınlarda %89 lezyonları ortadan kaldıran bir aşıya denk geldim. Üstelik çalışma 2014te yapılmış. Bu aşı hala neden uygulanmıyor merak konusu.

Sizinle de paylaşmak istedim. Çalışmanın linki:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25275724/

Durum
    Ella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Bu calismayi biraz arastirdim. Anladigim kadariyla clinical trialsdaki su calisma ile benzer - ID: NCT03610581 "Safety, Reactogenicity and Immunogenicity of Adenovirus Serotype 26 (Ad26)- and Modified Vaccinia Ankara (MVA)-Vectored Vaccine Components in Otherwise Healthy Women With HPV16 or HPV18 Infection of the Cervix" ve aşı bileşenlerinin güvenliğini, reaktivojenitesini ve bağışıklık yanıtını değerlendirmeyi amacliyormus ancak;

Baslamadan sonlandirilmis olarak gorunuyor Covid sebebiyle: Recruitment Status: Terminated (Low enrolment and increasing COVID restrictions, following an earlier enrolment pause in April made it clear that completion of the study would not be feasible)

Ayrica bildigim kadariyla bir cok theraupatic vaccine calismalari kanser riski olan E6, E7 proteinleri uzerine.