Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smear Sonuçlarım Cin 1 ve Kolposkopi

Durum
    gulumseyecegizyeniden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Smear Sonuçlarım Cin 1 ve Kolposkopi

Herkese merhabalar.
    Öncelikle, deprem bölgesindeki arkadaşlarımıza büyük geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnsanlar ve ülkemiz bu haldeyken kendi dertlerimle sizi meşgul etmek ne kadar doğru bilmiyorum ama başımdan geçenleri size anlatmak istiyorum..

Bugün devlet hastanesinde yaptırdığım smear testi sonucumu almaya gittim. Sonucu doktora gösterdim ve doktor bana hiçbir şey söylemeden “smear sonucun sıkıntılı, çıkar çıkmaz 182’yi ara. Seni Onkolojiye yönlendirecekler” dedi. Gözünde korku ve telaş vardı. Gözlerim doldu ağlamaya başladım. Korkma panik olma sen hemen 182’yi ara diyerek beni ikna etmeye devam etti. Sorun ne diye sorunca asla cevap vermedi. Ağlayarak özeldeki doktoruma gittim. Doktorum cin1 seviyesinin ve vajinada iltihap sorunun tespit edildiğini, verdiği ilacı ve fitili kullandıktan sonra kolposkopi olmam gerektiğini söyledi. İltihap giderilmeden gidersem kolposkopi doğru sonuç vermeyebilirmiş.

Devlet hastanesindeki doktora uysam ve belki hiç özele gidecek gücüm olmasa, verdiği 0 bilgi ve telaş ile, tedavi olmadan kolposkopi olarak, yanlış çıkan sonuçlara inanıp hayatımı daha kötü etkileyebilirdim. Yazarken bile elim ayağım titriyor.

Soruma gelecek olursam, 21 şubatta kolposkopi yapılacak. O zamana kadar (yani bu hafta içinde) siğiller için koter işlemi yaptırmayı düşünüyorum. Siğillerimin hepsi vajina dış dudağında. Sizce ne yapmalıyım? 21 şubata kadar siğiller daha fazla yayılsın istemiyorum. Ahcc sipariş ettim hemen yaktırıp hızlıca tedavime başlamak istiyorum çünkü bu mücadele bana iyi gelecek.
    Sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum. Sevgiler.

Durum
    Ruzgargulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Smear Sonuçlarım Cin 1 ve Kolposkopi

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Lütfen panik yapmayın, benim doktorum smear testi sonucunun %60 doğruluk payı olduğunu belirtmişti bana. Belki kolposkopi sonrası sonucunuz daha iyi gelir, kaldı ki cin1 zaten çok fazla panik yapmanızı gerektirecek bir düzey değil.
    Kolposkopi işlemi rahim ağzına yapıldığı için koter işleminin bölgeyi etkilemesi mümkün değil ama siz yine doktorunuza durumu anlatıp ona göre yaptırın bence.

Durum
    keepcalm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Selamlar, geçmiş olsun öncelikle. Kaç yaşındasınız? Panik yapacak bir durum yok bence de, benim de smear sonucum CIN 1 çıkmıştı. Kolposkopi önerdi doktor, 6 ay AHCC kullandım bugün kolposkopimi oldum. İlk izlenimlere göre SMEAR ile uyumlu CIN 1 gibi gördüğünü söyledi ve biyopsi aldı. Kendisi asla panik yapacak bir durum olmadığının altını çizdi, yaşınızı bilmiyorum ama özellikle erken yaşlarda CIN 2 dahi olsa ben dokunmayı tercih etmiyorum dedi. Siğilleri yaktırın hızlı bir şekilde, kolposkopiden gelen sonuca göre hareket edersiniz. Kötüyü düşünmeye çok meyilliyiz biliyorum ama gerçekten en kötüsü olması için uzun yıllar geçmesi gerek. Hepsinin bir çözümü var, en kötüye şartlamayın lütfen kendinizi.

Durum
    gulumseyecegizyeniden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba 24 yaşındayım. Paniğim biraz daha azaldı. 21 şubatta kolposkopi randevum var bir gün önce kan vermem istendi. Biraz gerginim ama ne olacaksa olsun artık gerçekten daha fazla ne olur diye düşünmekten yoruldum. 5 gündür ahcc kullanıyorum yememe ve içmeme dikkat ediyorum elimden geleni yapmaya çalışıyorum sigarayı da bıraktım. ama bir sorum olacak smearde caginit olduğum da yazıyordu bu smear sonucunu etkilemiş midir? Doktorum antibiyotik ve fitil verdi bunlar bittikten sonra kolposkopi ol dedi, sonuç daha sağlıklı olurmuş. Yani smear imdeki anormalliğin sebebi bu enfeksiyon olabilir mi? Umutlanmak için değil merak sadece… teşekkürler

Bu Konu için Etiketler