hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    24.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Post HPV hakknda yaadklarm

Arkadalar merhaba 23 yanda bir erkek bireyim ve bundan 3 ay nce genel cerraha gittiimde hpv olduumu rendim ama benim siillerim kkt ve 3 taneydi. Doktorum kesinlikle ve kesinlikle damla, krem nermiyorum dedi benim meslek hayatma gven diyerek cok nemsiz bieymi gibi elektrokoterle yakt. Hi bir ekilde ac duymuyorsunuz ve 10 saniye filan srd diyebilirim. Hastaneden ktktan sonra tabi ister istemez bu neymi diye internete dtm ve hpv olduumu rendim. Okuduka intihar edesim geldi . Doktor yine kabilir nk gelmeden nce jiletle temizlenmisin dedi sram olabilir eer karsa direk geleceksin diye uyard. 2 gn sonra cok kk bi siil daha fark ettim ve ayn gn doktora gittim. Baladm soru yamuruna ve bana glerek interneti mi okudun dedi. Aynen onun cmlelerini yazyorum. HPV kadnlarda erkeklere gre daha tehlike . Salkl bir kadnn rahim kanseri olmas %2 dir hpv olduktan sonra bu %4 de kyor. HPV insanlar gitmemesinin sebebi kremler damlalar kullanmas ve jiletleyerek siili yaymas. Kremler ve damlalar tahri ediyor ve geirme ans yar yarya oluyor kesin zm en kkken bile yaklmas yakld yerde enfeksiyon tamamen yok oluyor. HPV bir ucuk virs cok siil karan virsten korkmamak lazm internette insanlar korkutuyorlar ve para tuza olarak gryorum dedi sgaray sorduumda brakmann bi faydas yok hpv asndan ,vcuduna iyilik yaparsn dedi . Darda zel kliniklerde 1 tanesinin yaklma fiyatn duyunca inanamamtm gerekten ok pahalyd nk ben tedavime hi bir para harcamamtm zel salk sigortas sebebiyle ackcas yadysanz zel sigorta yaptrmanzda fayda var bence. Bu siteden grdm AHCC yi sorduumda hi bir etkisi yok gene para tuza olarak gryorum diye ekledi. Bulacln gememesi iinde yakld anda bulacln geiyor kk siillerin bulacl olmaz jiletle bile kesemezsin bydkten sonra bulac olursun pinpon etkisi yoksa vcudundan temizlenir erkek olarak vcudunda olsa bile siilin kmazsa gene bulac olmazsn dedi belirli sre kmazsa bi daha da kmaz nk bakln dtnde olanlar km dedi . Son 1 taneyi yaktrdktan sonra baka bir hastaneye 2 ay sonra roloji doktoruna giderek kltr testi vermeye gittim doktorumun dedii eylerin kesinlikle aynsn syledi AHCC ve gemiyor iinde hepsi tra dedi nemli olan kesmemek temizlenmeni makasla yap dedi . Kltr testim negatif kt doktoruma hocam pozitif olsa bile gzkmeme ihtimali var m diye sorduumda alnan rnekle alakal ve gzel bir rnek aldm kesinlikle ckar dedi . Erkek olarak bence kesinlikle genel cerraha gidin nk onlar bence kesmeyi bimeyi seviyorlar ve direk kesin zme gidiyorlar cildiye, roloji blmleri krem damla veriyor. Arkadalarmdan grdm kadaryla Allahma kr hi ekilde siil karmyorum ben doktorlarn yalancsym korkmayn ve kesinlikle damla krem kullanmayn kesinlikle elektrokoter ile yaktrn kesinlikle hissetmiyorsunuz 1 hafta sadece pansuman yapyorsunuz ve kimseye gvenmeyin kesinlikle korunun ben bi hayat kadnyla filan birlikte olmadm niversitedeki kz arkadalarmdan yakalandm. Pinpon etkisinden uzak durun Allah yardmcsnz olsun ve moralinizi yksek tutun hayatnzdan dn vermeyin Allah beterlerinden korusun 🙏

Yeni ye
    yelik tarihi
    16.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: HPV hakknda yaadklarm

Nasl kral ya ? Bildiimiz her eyi yerle bir ettin imdi? AHCC ie yaramyor, kremler vs ie yaramyor sen sadece krlerle yaktrdn ve negatif mi oldun ? Sigara hpv ile alakasz ? E hani bu virs baklk glenince giderdi hani sigara bakln en kt dmanyd ? E yakmyorlar abi adamlar kriyo yapyor bize zelde devlet zaten sallamyor

Yeni ye
    yelik tarihi
    24.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Valla bana doktorlarn dedii kana karmad icin etkili olan biey deil AHCC tabikide bakln ykseltiyordur sgara vcuda komple zarar brakman her ey iin en iyisi ben ackcas yle demesine ramen braktm kesinlikle ama zaten bakln dtn de olan siili karmaya balyorsun diyor ben sgara dediimde hatta gld ve ie yaram dedi ( sgara brakmaya davet gibi ) ben tedavimi hep zelde yaptrdm devlet skntl biliyorum. adam gitmez de demiyor internet de yazlanlar insanlar korkutuyor ve bu yzden para tuza olarak gryorum dedi zel klinikleri varm tedavi merkezi olarak ben o kadar ok taktm ki hereye baktrdm HIV gnore ureaplasma bilmediim bissr cinsel hastalklar srarla sordum vitamin bile kullanaym m diye kan testi yapp sadece b12 dk kt icin b12 verdi kullanman gereken biey yok dedi hpv herkesin vcudun olan biey dedi tabi genitial tr olarak deil o anlamda nasl gitmiyor mu bitmiyormu dedi yaktrdktan sonra bi daha temas etmediin srece zaman iinde temizleniyor diyor adam zaten ayrca kremin tabikide etkisi var adam bunu inkar etmiyor ama nermiyorum dedi %50 diyor ve salkl derine de zarar verirsin diyor. Yaktrdktan sonra yara balamas ve yeni deri gelmesi 1.5 hafta sryor kremle daha uzun olabilir diye de dnyorum ackcas koter nokta at dedi Ben onlarn yalancsym tpla alakam yok ackcas sadece temizlenmene dikkat et varsa kesme gel yakalmn stne basa basa srekli syledi. nemli olan yaymamak yani kesmemek ve pinpon etkisi hatta yle dedi bi kamyon dn papatya tayor ve 1 tane papatya dryor ve cok alakasz bir yerde toprakta papatya kyor rzgar yedike polenleniyor ve papatya bahesi oluuyor nemli olan polenleri yaymamak. Ben ackcas mit vermek motivasyon amacyla yazdm yanl biey yazdysam zr dilerim.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    19.Nisan.2022
    Tecrbe Puan
    0

dostum yazn iin teekkrler yaklak 3 senedir hpvye sahip bir erkek olarak doktorun dediklerine katlyorum neyin ne olduunu deneyimleyerek zaman ierisinde de anlyor insan. nemli olan nokta ilk andan itibaren dzenli bir ekilde yaklmas. Ben maalesef gerek pandemi gerekse kiisel sebeplerle birka defa yaktrdktan sonra 1.5 sene kadar pek gidemedim gittiimde de var olan siili tehis edemedi bir i bilmez doktor. Daha sonra baka bir ehire gidince iyi olduunu dndm bir doktora gittim ve 1 senedir akn 2-3 ayda bir giderek yaktryorum. Hep 3-5 tane 3-5 tane neredeyse gzle grnemeyecek ekilde benzer noktalarda kyor. Bu kadar sredir hala ufak ufak kyor olmas bana mantkl gelmiyor(bu arada cilt korumal 0.5 cm tra makinesi kullanyorum ncesinde de makas kullanyordum ama daha beter hale getiriyordu). Acaba doktorun uygulad radyofrekans tedavisi nks konusunda ok baarl deil mi diye dnmeye baladm ama artk yeni bir doktor da deitirip sreci batan balatmak ok zor geliyor. Daha hastaln banda olup 1 sene nasl bekleyeceim diyenleri anlyorum ama bir yandan da glyorum nk 3 sene geince o 1 sene hibir ey gibi geliyor. Neyse sen bu konuda ne dnrsn sence ne yapmalym? Gittiin doktor hangi ehirde ve kim onu da iletirsen sevinirim

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

ahsi grm; her doktorun sylediine inanacak olsaydk ve hpv'nin oumuzda farkl etkilerini bilmiyor olsaydk inanrdm ama ahsen beni etkileyen bir konuma deil bu
    Madem sadece koterle yaktrma ile geiyor, deneyin gesin o zaman.... 1 yl sonunda hala siil kyor diye forumda ok yazan oldu. 6 yldr bu forumdaym. Az buuk grm geirmiliim de olsun madem. Ahcc konusunda doktorun dediini dikkate bile almyorum onu net syliyim de, tabi herkesin akl fikri var, herkes kendi tercihine gre hareket eder.

Yeni ye
    yelik tarihi
    24.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Peki arya AHCC yi sana doktorun mu nerdi yoksa sen dardan kendin mi buldun . 2 doktorda AHCC icin ayn eyi syledi ama bunun vucud icin nemli etkisi vardr sma hpv icin etkisi yoktur onu bilmem. Mantk asndan da yle dnyorum Burda ou insann hayatnda hpv olduu nu biliyoruz ve zamanla temizleniyor . Bunlar AHCC mi kullanyor . AHCC nin fiyatlarna baknca gerekten gzel fiyatlar . Burda nemli olan bizim siil yapan tipine yakalanmamz . Doktorun bana zaten ckartmcaksn diye bi kelime kullanmad nemli olan yaymamak dedi virs temas ettiyse orda ckcak diye sten basa basa syledi. Ondan direk yaklmas gerektiini syledi yaymamak icin . nsanlarn hatas ilk bata kt zaman fark etmemeleri ve srekli temizlenmeleri virs yayldktan sonra bize gelmeleri dedi. Erkeklerde genelde korunmadysa snnet derisi korunduysa yaymadysa ilk bata penis kk ve etrafnda kar dedi sonradan orda kmasnn sebebi oray temizlediimiz icin kask ve makata doru ilerler dedi. Ben doktora itibar ediyorum ve ackcas kafama yatyor syledikleri yaymamak en nemlisi bence de. Psikolojik olarak yukarda tutmak hayatna devam etmek 2 en nemli tedavin. yes01 kral ben teekkr ederim aslnda benim siillerimde kkt ve gzle pek gzkmyordu ben el kontrol ile fark ettim hafiften byle hissediyorsun orda biey olduunu ama yksek kta bakld m gayet net gzkyorlard.Daha gzkmeyenler Doktorum kk olduu icin bekliceksin bytceksin belli oldu mu yaklcak dedi bende korktum ackcas hocam srekli siil mi kartcam kesmedin srece problem yok siil kmas orda virs var anlamna gelir ve oradaki virs temizlemi oluruz dedi zamanla azaldn greceksin dedi iallah senin de biter tra makinas icin yumuak deri olduu icin kaptrabilir sin dedi bilmiyorum kullanacaksan da uzun brakan balklar ile kullan pinpon etkisi de yok kesinlikle . Burda doktorun biraz da kendin olucaksn ve siilleri kendin bulacaksn ben dahala kontrol ediyorum sadece zaman uzuyor ilk yakalandmda sabah akam imdi 2 hafta da bir gibi. Ben sadece insanlara kremle Damlayla uramayn nk geciredebilir zarar da verebilir diye kesin czme gidin korkmayn amacyla yazdm 1 tane bile olsa yaktrn demek icin yazdm yanl anlaldysam zr dilerim . lk hpv olduumda bende bu siteyi kefettim ve kyor kyor mesajlaryla kafay yedim ve doktorun dedikleriyle de rtyor ackcas.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    22.Haziran.2022
    Tecrbe Puan
    1

Hocam ilk olarak tbben sylyorum bunlar, doru dedii ey knca yaktrlmas gerektii, krem ve solsyonlarn bunu kkten almad taktirde tekrardan olumasndan dolay nermedii ve vcuttan yeni bula olmadka daha rahat atld. Kana karmad iin hpv, deri yani noktasal baklk ile atld. Azdan alnan rnlerin hemen hemen hepsi ilevsiz kalyor. Tek makaleler, az kii ile allm ve faz 2 deneyleri ieren Ahcc, gene eden vir ve novirin.Bunlarn da hi biri virse dorudan etki etmez. Bu supplementler de anlaml olarak sadece doal baklk sisteminin hzlanmasn salyor, baklk hcrelerini arttrmaktan ziyade fakat insan deneyi ile balayp lab. kutularyla yaplan sonularla faz 2 aamasna ilerleyen aratrmalar bunlar. Ben kullanyorum mesela ama %100 etkili diyemez kimse sana, maddi durumun varsa ve kullannca rahat edeceksen kullan. Sigara ise bambaka bir boyut. Deri baklk hcrelerini yavalatadabiliyor, hareketsiz de klabiliyor tamamen bnye ile alakal. Yapacan en iyi ey bula yollarn kapatp yada minimale indirip sigaradan uzak durup bnyene gvenmen. Takviyeler ise u anlamda nemli (vitaminler), ne kadar az ise vcudundaki sorunlar, vcudun kalan sorunlara daha yksek odakla ve daha hzl bir ekilde odaklanr.

Yeni ye
    yelik tarihi
    24.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

Benim amacm sadece benim gibi kendinizi yiyip bitirmemeniz ei olanlar icin tabiki daha zor bir sre olabilir ben bekarm ve cinsel ilikiden uzak durmak benim icin daha kolay diye dnyorum ayn zamanda eime bulatrma gibi bir dncem yok . Yaktrn kendinize Damlayla kremle eziyet etmeyin dndm kadaryla kremlerin ve damlalarn da yakma etkisi var. Lokal anesteziyle hemen yaktrn siilleriniz kkse ve azsa ackcas anesteziye bile gerek yok ben son yaktrdmda yaptrmadm ada duymadm. Sadece o koterden kan ses insann sinirini bozuyor kaynak atyormu gibi o kadar herkese cok ama cok gecmi olsun gzel gnler mutlu gnler grmek dileiyle yanl biey dediysem af ola ve hpv as vurulmakta fayda var.

Yeni ye
    yelik tarihi
    23.Ocak.2023
    Tecrbe Puan
    0

aban'n dediklerine ksmen katlyorum. Tp dnyasnn bu ii biraz istismar ettiini dnyorum bende. Ancak ahcc bilimsel olarak kantlanm, bilemiyorum.
    Ayrca bende zel hastanede oldum elektro koterimi ve doktorum o kadar iyi bir insan ki hi bu durumu istismar etmedi. Telefon numarasn verdi ve her yeni siil oluumunda ona yazyorum cretsiz bir ekilde yakyor. Allah hepinizi iyi insanlarla karlatrsn. nk gryoruz baz doktorlar her seferinde muayene creti ve ilem creti talep ediyorlar, beenmiyorsan devlete git diyorlar ama devlet hastanelerinin de durumu belli. zel sektrde alanlar olarak hakl olabilirler tabii kendilerince ama benim doktorum gibi idealist ve iyi insanlar da var onlar tenzih ederim.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt aban Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Peki arya AHCC yi sana doktorun mu nerdi yoksa sen dardan kendin mi buldun . 2 doktorda AHCC icin ayn eyi syledi ama bunun vucud icin nemli etkisi vardr sma hpv icin etkisi yoktur onu bilmem. Mantk asndan da yle dnyorum Burda ou insann hayatnda hpv olduu nu biliyoruz ve zamanla temizleniyor . Bunlar AHCC mi kullanyor . AHCC nin fiyatlarna baknca gerekten gzel fiyatlar . Burda nemli olan bizim siil yapan tipine yakalanmamz . Doktorun bana zaten ckartmcaksn diye bi kelime kullanmad nemli olan yaymamak dedi virs temas ettiyse orda ckcak diye sten basa basa syledi. Ondan direk yaklmas gerektiini syledi yaymamak icin . nsanlarn hatas ilk bata kt zaman fark etmemeleri ve srekli temizlenmeleri virs yayldktan sonra bize gelmeleri dedi. Erkeklerde genelde korunmadysa snnet derisi korunduysa yaymadysa ilk bata penis kk ve etrafnda kar dedi sonradan orda kmasnn sebebi oray temizlediimiz icin kask ve makata doru ilerler dedi. Ben doktora itibar ediyorum ve ackcas kafama yatyor syledikleri yaymamak en nemlisi bence de. Psikolojik olarak yukarda tutmak hayatna devam etmek 2 en nemli tedavin. yes01 kral ben teekkr ederim aslnda benim siillerimde kkt ve gzle pek gzkmyordu ben el kontrol ile fark ettim hafiften byle hissediyorsun orda biey olduunu ama yksek kta bakld m gayet net gzkyorlard.Daha gzkmeyenler Doktorum kk olduu icin bekliceksin bytceksin belli oldu mu yaklcak dedi bende korktum ackcas hocam srekli siil mi kartcam kesmedin srece problem yok siil kmas orda virs var anlamna gelir ve oradaki virs temizlemi oluruz dedi zamanla azaldn greceksin dedi iallah senin de biter tra makinas icin yumuak deri olduu icin kaptrabilir sin dedi bilmiyorum kullanacaksan da uzun brakan balklar ile kullan pinpon etkisi de yok kesinlikle . Burda doktorun biraz da kendin olucaksn ve siilleri kendin bulacaksn ben dahala kontrol ediyorum sadece zaman uzuyor ilk yakalandmda sabah akam imdi 2 hafta da bir gibi. Ben sadece insanlara kremle Damlayla uramayn nk geciredebilir zarar da verebilir diye kesin czme gidin korkmayn amacyla yazdm 1 tane bile olsa yaktrn demek icin yazdm yanl anlaldysam zr dilerim . lk hpv olduumda bende bu siteyi kefettim ve kyor kyor mesajlaryla kafay yedim ve doktorun dedikleriyle de rtyor ackcas.
    Burda ahcc'nin fiyatna bakacan bir ey yok ki? Ahcc lkeye dviz ile geliyor. lkedeki enflasyonun ve pahalln farkndaysan konunun bu ynyle hi alakas yok. nk ben mesela 6 yl nce kullandm ahcc'yi. Yine ucuz bir takviye deildi, ama u anki fiyatlara bakarsan nce dolarn, sterlinin, euronun lkemizdeki durumuna bakman lazm.

Ahcc normalde bir supplement yle dn. Ama hpv'ye nasl etki ediyor? :
    Bakl glendiriyor. Hpv ancak gl bir baklk sistemi ile ekarte oluyor, vcuttan atlabiliyor ve ahcc kullanm bu sreci genelde ok olumlu etkiliyor.
    Her zaman sylerim; Kii normalde tek tip tayorsa, virs 1-2 yl vcutta kalabiliyor, kiinin kendi bnyesine bakmas ve yaplmamas gerekenleri yapmamas ile de alakal. rnein sigara iiyorsa, cinsellie devam ediyorsa o hpv vcutta kalmaya devam eder. Ama mesela bunlar yapmyorsa, iyi besleniyorsa tabii ki olumlu etkiler. Bu olumlu etkiye ahcc sre ksaltmas olarak etki eder. Normalde 1-2 ylda alabilecek sreci, gereken noktalara dikkat ederek ve bakln da glenmesi ile daha kolay bnyeden atlabiliyor, genelde kendine dikkat edildiinde ve ahcc kullanldnda 9 ayda olumlu etki verdiini yelerden dolay fark ediyorum. Tabii ka tip tand da nemli. 1 tip tayanla, 3 tip tayan bir deil.. Bu ve bunun gibi pek ok deiken etken var. Forumda ahcc kullananlar blmmz var, bak oray okuyabilirsin, aramzda ou kii bunu kullanarak negatif olduk, ama bizler hi negatif olamayacamz iin deil, en ksa srede nasl negatif olabiliriz diye kullandk. Hpv vcuttan er ya da ge gidecek nk ama bu bize de bal. Sigara, alkol, jilet kullanm, cinsellik yaamak vcuttan gitmesine engel oluyor. Mesela bunlarn da yaplmamas lazm gibi gibi... Bunlar yaplp, ahcc kullanlsa o da fayda etmez, srekli hpv'yi perinleyen bir ey var nk orda.

nk sistem u: HPV VCUTTAN NASIL ATILIR ? - GL BR BAIIKLIK SSTEM VE YAPILMAMASI GEREKENLER YAPMAYARAK - AHCC'NN GREV NEDR? - BAIIKLII Y DERECEDE YKSELTMEK. Grdn gibi bu bir zincir.

Bu arada beni yanl anlamayn, ister kullanrsnz ister kullanmazsnz. Ben sadece bilinlendirmeye alyorum. Sizin doktorunuzun aratrmam nk. ''hibir etkisi yok, para tuza olarak gryorum'' demesine ben zldm. Doktorunuz yle grmeye devam edebilir, bizler de sayesinde negatif oluyoruz. Benim derdim, bir eyi aratrmadan bizim bir virs zerinde etkin olduunu dndmz bir eyi karalamas. nk hpv'nin u an tbbi bir zm yok ve elimizdeki birka tedavi seeneinden biri bu. Hibir etkisi yok demesi, aratrmadn gsteriyor. Dolayl olarak o kadar ok etkisi var ki. Neyse ben sadece doktorun sylemlerini doru bulmadm, belli ki sen de iin para ksmna (ki burda taklman gereken ey lkedeki dvizin durumu ve ne halde olduumuz) ve tuzak olduuna taklmsn, herkesin kendi karar