Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sanırım HPV'yim

Durum
    mahmutuncer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Sanırım HPV'yim

Merhaba arkadaşlar. Oncelikle bu durum nasil başima geldi onu anlatayım. Bundan 1 sene önce beraber olduğum Bir kadından HPV kaptım sanırım. Sanırım diyorum çünkü kendisiyle beraberken herhangi bir siğilim çıkmadı yada ondan değildi tam olarak bilemiyorum. Sonra ayrıldık ve Başka bir kadınla ilişkiye başladım. Kendisi ilk defa ilişki deneyimi yaşıyordu Ancak bir süre sonra siğillerinin olduğunu farketti. Ben de bu sırada yurtdisina taşındım. Kendisi hpv 16 pozitif. Son 1 ay içinde bende de, penisin kök kısmında siğiller belirdi maalesef. Geldiğim yerde yol iz bilmediğim ve doktora gidemediğim için anksiyete krizlerine girmekteyim. Acaba penis kanseri olur muyum? Acaba siğiller rektuma ilerler ve rektum kanseri olur muyum sorulariyla krizlerden krizlere giriyorum. Yurtdisinda olup ne yapacağım konusunda bilgi verebilecek biri olursa sevinirim. Anlatım biraz zayıf kalmış.olabilir kusura.bakmayin.

Cevaplarınızı bekliyorum, rica ederim.

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Sanırım HPV'yim

Alıntı mahmutuncer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Oncelikle bu durum nasil başima geldi onu anlatayım. Bundan 1 sene önce beraber olduğum Bir kadından HPV kaptım sanırım. Sanırım diyorum çünkü kendisiyle beraberken herhangi bir siğilim çıkmadı yada ondan değildi tam olarak bilemiyorum. Sonra ayrıldık ve Başka bir kadınla ilişkiye başladım. Kendisi ilk defa ilişki deneyimi yaşıyordu Ancak bir süre sonra siğillerinin olduğunu farketti. Ben de bu sırada yurtdisina taşındım. Kendisi hpv 16 pozitif. Son 1 ay içinde bende de, penisin kök kısmında siğiller belirdi maalesef. Geldiğim yerde yol iz bilmediğim ve doktora gidemediğim için anksiyete krizlerine girmekteyim. Acaba penis kanseri olur muyum? Acaba siğiller rektuma ilerler ve rektum kanseri olur muyum sorulariyla krizlerden krizlere giriyorum. Yurtdisinda olup ne yapacağım konusunda bilgi verebilecek biri olursa sevinirim. Anlatım biraz zayıf kalmış.olabilir kusura.bakmayin.

Hpv 16 tipi sigil yapmiyor diye biliyorum, hpv tipi 6 olmasin ?
    @arya bu konuda cok daha bilgili

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hpv uzmanı Nevra Topalismailoğlu ben hiç penis kanseri vakası görmedim demişti bir röportajında. Yıllarını hpv hastalarına veren bir doktor bunu diyor. Endişe etme gerekli tedavilerini olup bagisikligini guclendirdikten sonra hallediliyor. Partner hpv 16 pozitif ise sizde sadece hpv tip 16 olacak diye bir şey yok birden fazla tip olabilir veya size bulaştığında tip değistirmiş de olabilir. Karmaşık bir konu. Tip 16 yüksek riskli diye geçiyor hiç tedavi olmayıp 10 sene 15 sene boyunca bu tipi taşırsanız evet kanser olma riskiniz var. Sigara ve akciğer kanseri riskiyle ilişkisi olduğu gibi. Ama durumun farkındasınız tedavi olup kurtulacaksınız tamamen vücuttan atılabilen bir virüs bu. Dostum doktora gidemiyorsan eczaneden Aldara kremi kullan. Aldaranın amacı lokal bagisiklik yukseltmek, siğil yok etmek degil ama hic gidemiyorsan aldara kullanabilirsin. Pzt carsamba cuma kullanacaksin toplamda 3 ay. Uyumadan önce sür 6 saat alarm kur 6 saat sonra uyanıp duşa gir mutlaka yıka yoksa yanar cildine zarar verir. Duştan sonra hametan krem sür yurtdisinda yoksa eczaciya sor durumu anlat yanık kremi al ,tahriş olacak cunku zamanla. 3 ay bunu tekrarla. Bu süreçte Kinoko veya Time Health marka AHCC günde 3 gr kullan. 6 ay sabret

Durum
    Özel Üye

Bu dediğimi kadınlara önermem, mukozaya değerse ciddi zarar verebilir

Durum
    Özel Üye

Aldara kremi sadece siğillerin üstüne sürmeyeceksin, önce siğillerin üstüne sonra da bir tabaka olarak kasıklara penise yayarak yeniden çıkabilecek yerlere de sürmelisin

Durum
    Özel Üye

Jilet asla kullanma, traş makinesi 2-3 numarayla deriye zarar vermeden traş ol. Yeşil çay iç kefir iç baska yapacak bisey yok forumda yazdigimiz seyler hep ayni tekrar tekrar aynilarini yaziyoruz incelemeni öneririm

Durum
    ruya111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Senem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 16,18,59 varmıs ve sigiller sayesinde fark ettim. ama söyle söyleyeyim ne zamandır vardı bilmiyorum. sigillerimin cıktıgı dönemler feci hasta olmustum atom serumuyla ayaga kalkmıstım yani bagısıklıgım diplerdeydi. belki öyle cıktı bilemem.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Senem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senem böyle motomot bilgiler doğru değil maalesef. ''tip 16 sigil yapmaz'' gibi. Tip 16 sigil de yapıyor duruma göre.
    Yüksek riskli tipler sigil yapmaz deniliyor ama ben de tip 56 taşıyordum ve yüksek riskliydi, sigil yaptı. Bunu yaşayan çok kişi var forumda, tek ben değilim
    Kısaca sigil yaparsa tip 6 oldugu bilgisi de yanlış, böyle kafaya göre tip kodlaması yapmayalım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı mahmutuncer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Napabilirim diyeceksin sandım ama direkt penis kanseri, ilerlerse rektum kanseri olur muyum falan diye sorunca bi şok oldum
    Merak etme hpv'den dolayı penis kanseri olma ihtimalin %0,000001 falan. Kadınlarda ''ileri yaşlarda'' ve ''kontrol edilmezse'' rahim ağzı kanseri yapıyor ama erkeklerde kanser yapmıyor, siz taşıyıcı ve bulaştırıcı konumdasınız maalesef.

Durum
    mahmutuncer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Peki ahcc kullanarak atabilir miyim?