Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Shiitake mantarı takviyesi

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Shiitake mantarı takviyesi

Merhabalar,

Ben tiroid hastası olduğum için AHCC kullanmaya biraz çekiniyorum. Şimdilik imunol gibi desteklerle devam ediyorum.

Fakat hepimiz gibi iyileşme sürecini hızlandırmakta istiyorum. AHCC'nin etken maddesi olan shiitake mantarını araştırdım. Ve baya güçlü bir besin olduğunu tekrar anladım. Sadece shiitake mantarı takviyesi kullanıp olumlu etki gören oldu mu? Ülkemizde sadece solgar markasının böyle bir kapsülünü buldum. Ama avrupadan getirtebilirim. Avrupada yaşayıp, orda kullanan oldu mu? Bana marka önerisinde bulunabilirse çok çok sevinirim. Keza amazon üzerinden baktığımda, hangi markaya güveneceğimi bilemedim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Shiitake mantarı takviyesi

Ahcc kullanmaya çekinip, ahcc'nin etmen maddesi olan mantarı kullanmanızı doktor mu tavsiye etti acaba? Çünkü neredeyse benzer bir şeyi kullanmış oluyorsunuz?

Bu arada evet galiba tiroit olanlar ahcc kullanabiliyor mu emin değilim, bunu bir danışın. Mesela otoimmun rahatsızlığı/yetmezliği olanlar ahcc kullanamıyor.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Aynısını yazacaktım Arya... Ayrıca bu kadar pahalı bir ürün için Amerikayı yeniden keşfetmeye çalışanları aklım almıyor. Bir kinoko bir time health ben başka marka kullanip negatif oldum diyen gormedim. Olamaz mı tabiki olabilir ama riske girilecek bir süreç de değil 6 ay.

Durum
    threat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Doktor tavsiyesi ise olur. Solgar shiitake de epey etkili bir ürün. Çok kısa sürede çok etkili sonuçlar elde ettim, yakın zamanda konusunu açacağım.

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba,
    Hayır, ahcc ve shiitake konusunda doktora birşey danışmadım. Ben zaten güvenebileceğim, tam net bilgiler alabilceğim bir doktor öyle çok aradım ve bulamadım ki izmir için de doktor tavsiyeniz varsa da alırım.
    Konuyu değiştirmeyeyim tabii.
    Kendimce araştırıp öğrenmeye çalışıyorum. AHCC tiroid ilişkisinde net olmasada, var olan şüphe de beni kullanmaktan geri tutuyor. Ama sadece mantarın ekstratı olsa, aynı yan etkiyi göstermeyeceğini düşündüm. Çünkü AHCC bir bileşim. Belki tetikleyen şey bu bileşimdir diye düşündüm. Shiitake mantarının salt, sadece kendi özünü kullanmak AHCC gibi olmaz sanki. Ama bir nebze de olsa etkisi olabilir diye düşündüm destek açısından. Fiyat olarakta baya uyguna gelecek yurtdışından getirdiğim için. Ve günde 1 kapsül alırım diye planladım.
    Dediğim gibi, yanlış ifade etmek istemem. Ahcc ile aynı tedaviyi sağlaması gibi bir beklentim yok. Ama tıpkı propolis kullanmak gibi, bu sürece destekçi olması.
    Belki böyle bir yol izleyen de vardır diye sormak istedim

Durum
    Özel Üye

Üzgünüm ama baya mantık dışı ve saçma geliyor yazdıklarınız. Kendiniz kendi kendinize bir şey dusunmussunuz bu doğru olur heralde diyerek ilerliyorsunuz. Neye dayanarak yapıyorsunuz bilmiyorum. Bence başkalarını da yanlış yönlendiriyorsunuz

Durum
    Tecrübeli Üye

@ahmet neden bu kadar tepki verdiğinizi anlayamadım. Kimseyi yönlendirdiğimi düşünmüyorum.
    Kendimce birşeyler düşündüm. Bunu da burda danışıyorum. Bilmediğim bir konu ve öğrenmeye çabalıyorum. Böyle bir yol da olabilir mi diye bakıyorum. Yani yazdığımın hangi kısmında bir yönlendirme var anlayamadım açıkcası.

Mantık dışı bulduğunuz için de teşekkürler. Birşey diyemedim, belki öyledir belki değildir. Bu da sizin yorumunuz.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı threat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktor tavsiyesi ise olur. Solgar shiitake de epey etkili bir ürün. Çok kısa sürede çok etkili sonuçlar elde ettim, yakın zamanda konusunu açacağım.
    Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Çok sevindim olumlu bir yorum okuduğuma. Merakla açtığınız başlığı bekleyeceğim

Durum
    Özel Üye

Ahcc kullanmaya çekinip ahccnin içeriğini oluşturan özünü kullanmaya karar veriyorsunuz çünkü. Bu kadar tepki göstermemin sebebi ben de yıllarca düşük miligramlarda beta glukanlar vs. vs. kendi düşüncelerimle bişeyler yaptım ve zaman kaybettim. Otoimmun hastaliginiz yoksa boşuna vakit kaybetmeyin. Shiitake mantarin altinda bunu kullandim ve negatif oldum diyenler varsa veya yabancı forumlarda böyle kanıtlar varsa kullanın zaten. Öyle bir bilgi kirliliği var ki, kanıtlanan kullanıcı yorumlarıyla da sonuçları desteklenen şeyleri yeniden denemek anlamsız geliyor. 6 ay shiitake kullanıp buraya sonucu yazmak isterseniz seçim sizin bu riske girilemeyecek kadar uzun bir süreç ve maddi olarak da zor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahcc kullanmaya çekinip ahccnin içeriğini oluşturan özünü kullanmaya karar veriyorsunuz çünkü. Bu kadar tepki göstermemin sebebi ben de yıllarca düşük miligramlarda beta glukanlar vs. vs. kendi düşüncelerimle bişeyler yaptım ve zaman kaybettim. Otoimmun hastaliginiz yoksa boşuna vakit kaybetmeyin. Shiitake mantarin altinda bunu kullandim ve negatif oldum diyenler varsa veya yabancı forumlarda böyle kanıtlar varsa kullanın zaten. Öyle bir bilgi kirliliği var ki, kanıtlanan kullanıcı yorumlarıyla da sonuçları desteklenen şeyleri yeniden denemek anlamsız geliyor. 6 ay shiitake kullanıp buraya sonucu yazmak isterseniz seçim sizin bu riske girilemeyecek kadar uzun bir süreç ve maddi olarak da zor.
    Ben de vakit kaybetmeden negatif olmak istiyorum. Yahu zaten bunu kim neden istemesin.
    Tiroid hastası olduğumu belirttim mesajda. Sanırım gözünüzden kaçmış. Ve ahcc, tiroid hastalarına tavsiye edilmiyor.
    Alternatif aramaktan başka şansım kalmıyor. Diğer takviyeleri zaten kullanıyorum.

Böyle bir süreci kendinizde deneyimlemişken, bu hastalığın psikolojisini de biliyorken, bu tavrınızı gerçekten anlayamadım üzgünüm.

Ben de forumu okuyorum. Ahcc'nin ne kadar müthiş etkileri olduğunu görüyorum. "Amerikayı yeniden keşfetmeye" falan çalışmıyorum yani. Hpv yüzünden başka hastalıkları tetiklemek istemiyorum durumum riskteyken. Hepsi bu.