Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc Kullanıp Otoimmün Hastalığı Ortaya Çıkan Var Mı?

Durum
    napacazboyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ahcc Kullanıp Otoimmün Hastalığı Ortaya Çıkan Var Mı?

Evet yine ben.. Umarım saçma bir başlık açmamışımdır 😂

Arkadaşlar AHCC kullanımına başlayacağım, annemde romatoid artrit hastalığı var. Küçüklüğümden beri hep bu hastalığın bende de var olma ihtimali olduğu için düzenli periyotlarla testler yaptırdım neyseki hiç sıkıntı çıkmadı.

Eklem ağrılarım oluyor maalesef ama doktorlar muayeneler sonucunda herhangi bir şekil bozukluğu ya da başka bir şey olmadığını söylüyor. Ayrıca hipermobilitem olduğu için ( yani eklemlerin olması gerekenden daha fazla hareket açıklığına sahip olması) ağrılarımın normal olduğunu söylüyorlar.

Bildiğiniz gibi bu gibi hastalıkların varlığında AHCC kullanılması pek sağlıklı değil. Büyük bir ikilemdeyim. Ayrıca Nevra hocaya durumu anlattığımda AHCC kullanabileceğimi söyledi. Sizce kötü bir etkisini görür müyüm? Yani eklem ağrılarım olmuyor değil oluyor sabah şişliklerim de oluyor açıkçası ama normal geliyor bana hep olan bir duruma karşın hep ileri tetkikler yapıldı ve hiçbir sıkıntım çıkmadı.

Hemen hemen herkesin öyle ya da böyle genetik geçişli bir hastalığı olma ihtimali söz konusu. Genlerimiz kaç kuşağa ait. AHCC kullanımından bir şekilde çoğu kişi muzdarip olurdu öyle olsa diye düşünüyorum.

Forumda hiç AHCC kullanıp olmayan bir hastalığı alevlenen var mı merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ahcc Kullanıp Otoimmün Hastalığı Ortaya Çıkan Var Mı?

Ahcc, otoimmun rahatsızlığı varsa önerilmiyor açıkçası. Ama bence bir değil birkaç doktora danışın derim ahcc'yi bilen özellikle.

Durum
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar AHCC temin ettim, pazartesi kullanmaya başlıyorum.

Romatoid Faktör - Negatif
    Anti CCP - Negatif
    Anti Nükleer Antikor (ANA) - Negatif
    CRP- Negatif
    (referans aralığıyla yazmadım hepsinin değeri normal)
    Fiziki muayenemde Romatoid Artrit açısından bir bulguya da rastlanmadı.

Doktorum AHCC kullanmamda bir sakınca görmedi 1-1.5 ay kullandıktan sonra kontrol amaçlı tekrardan test vereceğim.

Sorumu tekrarlıyorum AHCC kullanıp bırakmak zorunda kalan, otoimmün hastalığı alevlenen oldu mu?

AHCC kullanmaya başlayacağım için çok heyecanlıyım 😂 içimdeki tek soru işareti bu şu anda, yardımcı olur musunuz?

Durum
    Admin

Alıntı napacazboyle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar AHCC temin ettim, pazartesi kullanmaya başlıyorum.

Romatoid Faktör - Negatif
    Anti CCP - Negatif
    Anti Nükleer Antikor (ANA) - Negatif
    CRP- Negatif
    (referans aralığıyla yazmadım hepsinin değeri normal)
    Fiziki muayenemde Romatoid Artrit açısından bir bulguya da rastlanmadı.

Doktorum AHCC kullanmamda bir sakınca görmedi 1-1.5 ay kullandıktan sonra kontrol amaçlı tekrardan test vereceğim.

Sorumu tekrarlıyorum AHCC kullanıp bırakmak zorunda kalan, otoimmün hastalığı alevlenen oldu mu?

AHCC kullanmaya başlayacağım için çok heyecanlıyım 😂 içimdeki tek soru işareti bu şu anda, yardımcı olur musunuz?

Ben size farklı bir şey sormak istiyorum Otoimmun varken doktor mu onayladı ahcc kullanmanızı? Hashimato hastası olan vardı sözlükte 1-2 kişiydi hatta, biri yendi galiba hpv'yi sanki öyle hatırlıyorum ya. Ahcc yi deneyen de vardı, denemeyip hastalıktan ötürü kullanamayan da.. çok zaman geçti net hatırlamıyorum üyeleri ve konuları ama hayal meyal böyle aklımda.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben size farklı bir şey sormak istiyorum Otoimmun varken doktor mu onayladı ahcc kullanmanızı? Hashimato hastası olan vardı sözlükte 1-2 kişiydi hatta, biri yendi galiba hpv'yi sanki öyle hatırlıyorum ya. Ahcc yi deneyen de vardı, denemeyip hastalıktan ötürü kullanamayan da.. çok zaman geçti net hatırlamıyorum üyeleri ve konuları ama hayal meyal böyle aklımda.
    Doktoruma AHCC'den bahsettim o da eğer böyle bir hastalığa sahipsem kullanmamam gerektiğini, muayeneler ve tahlillerim sonucu böyle bir hastalığımın bulunmadığını ve kullanabileceğimi söyledi. Senelerdir de giderim hiçbir zaman tahlillerimde, muayenelerimde çıkmadı. Ayrıca Nevra hocaya da durumu anlattığımda AHCC'yi kullanabileceğimi söyledi.

Yani şu an bir hastalığım yok, tedavi görmüyorum Şu an aslında amacımız sadece "olur ya böyle bir hastalık varsa.." diye kontrol ettirmekti.

Romatizmal altyapılı hastalıkların tanısı bazen zor oluyor. Ben AHCC kullanmaya başlamadan önce de kontrollere gidiyordum ama neyse ki hiçbir zaman korktuğum başıma gelmedi. Ona istinaden sordum

Durum
    Admin

Doktoruma AHCC'den bahsettim o da eğer böyle bir hastalığa sahipsem kullanmamam gerektiğini, muayeneler ve tahlillerim sonucu böyle bir hastalığımın bulunmadığını ve kullanabileceğimi söyledi. Senelerdir de giderim hiçbir zaman tahlillerimde, muayenelerimde çıkmadı. Ayrıca Nevra hocaya da durumu anlattığımda AHCC'yi kullanabileceğimi söyledi.

Yani şu an bir hastalığım yok, tedavi görmüyorum Şu an aslında amacımız sadece "olur ya böyle bir hastalık varsa.." diye kontrol ettirmekti.

Romatizmal altyapılı hastalıkların tanısı bazen zor oluyor. Ben AHCC kullanmaya başlamadan önce de kontrollere gidiyordum ama neyse ki hiçbir zaman korktuğum başıma gelmedi. Ona istinaden sordum
    O zaman denemeye değer Ahcc gıda takviyesi sonuçta ama bağışıklığı çok güçlendirmeye yönelik çalışıyor. Kullandığın süreçte yine de test yaptırıp gözlem yapmak ideal olur bence.

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman denemeye değer Ahcc gıda takviyesi sonuçta ama bağışıklığı çok güçlendirmeye yönelik çalışıyor. Kullandığın süreçte yine de test yaptırıp gözlem yapmak ideal olur bence.
    Peki sizce kaçıncı kutudan sonra bu hastalıkla ilgili kan testi vermeliyim? ben de sizin gibi düşünüyorum ne olur ne olmaz yine de takip etmem lazım. Ben 1-1.5 ay sonra test vermeyi düşünüyorum Umarım bir sıkıntı çıkmaz 🥲🙏🏻

Durum
    Admin

Peki sizce kaçıncı kutudan sonra bu hastalıkla ilgili kan testi vermeliyim? ben de sizin gibi düşünüyorum ne olur ne olmaz yine de takip etmem lazım. Ben 1-1.5 ay sonra test vermeyi düşünüyorum Umarım bir sıkıntı çıkmaz 🥲🙏🏻
    Siz kan değerlerinize baktırmak ve ahcc değerlerinizde bir sıkıntı yaratıyor mu bunu öğrenmek istiyorsunuz değil mi 1-1bucuk ay sonra? Valla inanın ben otoimmun hastalıkları konusunda bilgi sahibi olmadığım için bilemiyorum. Yani belki bu tip şeylerde 2 hafta sonra gerekiyordur, ya da 3 ay sonra. Ama ahcc'nin etkisini göstermeye başlaması 1-2 ayı buluyor. Fakat bence siz doktora bir sorun bu konu önemlidir, ben tavsiye vermiş olmayayım.

Bu Konu için Etiketler