Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 19 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    06.Haziran.2022
    Nereden
    stanbul
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: kan siiller sonras panikteyim

Siiller yaklal daha 10 gn oldu ama sanki tekrar kyor gibi 😪 bana bununla ilgili bir rn tavsiye edebilir misiniz. Ahcc kullanyorum zaten ama faydasn grdnz merhem varsa yazabilir misiniz

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt acelya01 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Siiller yaklal daha 10 gn oldu ama sanki tekrar kyor gibi 😪 bana bununla ilgili bir rn tavsiye edebilir misiniz. Ahcc kullanyorum zaten ama faydasn grdnz merhem varsa yazabilir misiniz
    Merhaba acelya, koter tarz yaklma yntemlerinde iyileme sresi uzundur. yaklask 25 gn srer aslnda. e tabi zellikle hpv ile yeni mcadelede bol bol da sigil ckarrz. Yani bu durum olacaktr, benim sana tavsiyem u; henz yaralarn tam iyilememiken yeni sigillerin ckmas tabii ki cann skar ama bu dnemler byledir, yogun sigil ckabilir 1-2 tane deil daha fazla ckabilir, bu dnemi hepimiz byle yasadk, bu sre geecek, ve yine tam iyilemeden sigil ckmas cann skyorsa kriyoterapi ile dondurma yntemi deneyebilirsin. Bunu dermatologlar yapyorlar, jinekologlar yapmazlar dermatolojiyi. Kendim ahsen byk cogunlukla kriyo kullandm iyileme sresi ksa, anestezi alnmyo ve cok actmyo diye aklnda olsun. bir rn merhem tavsiyesi yok sigil ckmasn diye.

Yeni ye
    yelik tarihi
    06.Haziran.2022
    Nereden
    stanbul
    Tecrbe Puan
    0

Cok teekkr ederim arya. 🙏🏻 haftaya sal kontrolm var. Doktoruma soracam. Eer sigillerde gerileme olmazsa senin dediin gibi cildiyeye gidebilirim. Umarm ksa zamanda geer.

Arkadam asiviral merhem tavsiye etti birka gndr kullanyorum ancak henz bir etki olmad.

Bugn propolise de balyorum. Tm takviyeleri kullanyorum resmen yryen vitamin deposuyum u an 😅

Kdemli ye
    yelik tarihi
    25.Ocak.2022
    Tecrbe Puan
    1

Cok teekkr ederim arya. 🙏🏻 haftaya sal kontrolm var. Doktoruma soracam. Eer sigillerde gerileme olmazsa senin dediin gibi cildiyeye gidebilirim. Umarm ksa zamanda geer.

Arkadam asiviral merhem tavsiye etti birka gndr kullanyorum ancak henz bir etki olmad.

Bugn propolise de balyorum. Tm takviyeleri kullanyorum resmen yryen vitamin deposuyum u an 😅
    Asiviral bildiin dudakta kan uuklar iin kullanlan uuk kremi ama uua bile iyi geldii grlmemitir herhalde, bence hi yormayin teninizi istemediiniz bir tepkimeye vs sebep olmasn.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

rica ederim

Yeni ye
    yelik tarihi
    06.Haziran.2022
    Nereden
    stanbul
    Tecrbe Puan
    0

Bugn kontrole gittim. Doktorum makat blgesini kontrol etti. Koterizasyondan sonra herhangi bir siile rastlamad. Makat blgemdeki et paras hemoroidin kym. O dokuya bir ey yapmaya gerek yok dedi. Kardeim de "biz her dokuya dokunmayz. Bazlar zararszdr braklr"dedi.

Vajina blgesinde de sivilce gibi eyler oald iyice. Doktorum onlarn da siil olmadn syledi. Tahri olmu olabilir geer dedi. Vajinamda bir tane siil varm doktorun yakt. Onu takip etmemi istedi benden. Byyp bymedigini kontrole edeceim.

Smear negatif hpv pozitif kt. 16 ve 18 olmadn syledi doktor. Ancak hastane sadece yksek riskli gruba girip girmedigine bakyormu. lk doz am da oldum o da 16 ve 18 e kar koruyor. Ama ne yalan syleyim merak ediyorum. Belki ilerleyen zamanda bir laboratuvara gidip test yaptrabilirim. Hangi tip olduunu renirim bylece.

Sigillerin patoloji sonucu henz kmad.

Doktor endiselenmem gereken bir ey olmadn syledi. Sen gensin vcudun atar dedi. Akas bu kadar rahat olmas biraz garibime gitti ama bilemiyorum.

Ben herhangi bir ey kullanmam gerekiyor mu diye sorduumda Deflagyn nerdi. Onu alp balayacam. Vajina iinde hpv var dedi.

Ancak Doktorum ne yaptn bilse de (giden herkes cok memnun) bu bilgi vermeme durumu yznden sinirlerim bozuldu diyebilirim.

Doktora kalsa hibir ey yapmama gerek yok resmen. Kendi kendine geecek ama bu kadar rahatlk da fazla bence. rnek veriyorum ben cinsel ilikiye girebilecek miyim. O blgeyi nasl tra etmeliyim. Nelere dikkat etmeliyim. Ne kadar srede atlatacam tahmin ediyor vs. Bunlarn hibirini sylemedi. Hepsini bu forumu okuyarak rendim. Doktorun ii byk oranda da hastay bilgilendirmektir diye dnyorum ama hayal krklna uradm.

Asiviral merhem ve haptan da henz bir geri dn almadm. Vajinamdaki sigil olmayan sivilceler icin kullanyordum. Hap bitti zaten ama merheme birka gn daha ans vereceim. Sonrasnda Onu da brakacam.

Bu negatif olma olaynda da evet negatif olduunuzda tekrar pozitife dnmyorsunuz.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Merhaba tekrar Aelya, hastanelerde hpv dna genotipleme testlerini bu yzden sevmiyorum bir kere sizin iin muhtemelen ok az tipe bakld, belki baka tiplere de sahipsiniz veya tipinizi bilmiyorsunuz vs. Bence herkes zel laboratuvarlarda 14 veya 21 tipe baktrmal. Bu bilgi vermeme durumu bence de rahatsz edici, haklsn. O yzden forumda laboratuvarlar neriyoruz birbirimizi, sana da tavsiyem geliim tp lab-mavi lab gibi yerlerde yaptr en azndan ileride..

Doktorlara kalsa sorun yok, korunarak cinsel ilikiye girebilirsin der, 2-3 ylda atlr vcuttan der. Ama gel bir de hpv hastasna sor 3 yl nasl geecek? 3 ylda ne paralar dklecek dondurmaya/yaktrmaya/hpv vcuttan gitmedii iin vcutta tahribat yaratma ihtimalinden tut, yapacamz epilasyonu dahi etkiliyor bu durum. Ki biliyorsundur hpv iken jilet kullanmyoruz.

ine sinmediyse baka doktora gidebilirsin bence, ama ok takmyorum dersen forumu ve bizim yazlarmz, eski yazlarmz okuyup bilgilenebilirsin, doktora da iin dtke gidersin.

Yeni ye
    yelik tarihi
    06.Haziran.2022
    Nereden
    stanbul
    Tecrbe Puan
    0

Evet arya ben de genotipleme yaptrmak istiyorum. Maddi durumdan dolay u an yaptramyorum. Geliim labi bakalarndan da duydum mutlaka yaptirmak isterim.
    Zaten ahcc ve vitaminlerimi aksatmyorum. Propolis alyorum. A da yaptryorum. Ben forumu okumaya devam edip doktora da senin dedigin gibi iim dtke gidecegim. 😊

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Evet arya ben de genotipleme yaptrmak istiyorum. Maddi durumdan dolay u an yaptramyorum. Geliim labi bakalarndan da duydum mutlaka yaptirmak isterim.
    Zaten ahcc ve vitaminlerimi aksatmyorum. Propolis alyorum. A da yaptryorum. Ben forumu okumaya devam edip doktora da senin dedigin gibi iim dtke gidecegim. 😊
    Geliim lab, mavi lab, ahenk lab bunlar iyi, bunlardan fiyat alabilirsin ve evine hangisi daha yaknsa
    Harikasn, bu dzende devam et, iyi beslen, saglkl seyler tket