Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    06.Haziran.2022
    Nereden
    stanbul
    Tecrbe Puan
    0

kan siiller sonras panikteyim

Merhaba. Gecenin bir yars makat blgemdeki siilleri fark etmemden tr yazyorum size. Aktif cinsel hayatm olduu iin HPV olma durumuyla kar karyaym sanrm. Saatlerdir kafamn iinde milyon tane dnce var. Sabah 9'a randevu buldum bir kadn doum uzmanna. Saatlerdir forumdaym. Nasl uyuyabilirim bilmiyorum. Yazdklarnz okuyorum. Her gn de buraya geleceim gibi grnyor. Sizlerin tavsiyeleri benim iin ok deerli. u anda nceliim panik olmay brakp randevuma odaklanmak. Sonrasnda da sonularma gre partnerime durumu anlatmak. Bu da ok zor olacak tabi. Kendimi inanlmaz derecede skm hissediyorum. Eer aranzda uyank olanlar varsa yarn doktora neler sormam gerektiini yazabilir misiniz. Teekkr ederim

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    30.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: kan siiller sonras panikteyim

Merhaba, panik olmanz anlayabiliyorum ilk gn ayn psikolojideydim. Hatta berbat durumdaydm. Ama imdi altm ve atlatmaya alyorum.

Doktora gozuktunuz mu son durum nedir?

Yeni ye
    yelik tarihi
    06.Haziran.2022
    Nereden
    stanbul
    Tecrbe Puan
    0

Merhaba. Mesajm yantladnz iin ok teekkr ederim.🙏🏻 stanbulda tek yayorum. Bu sorunla tek bama mcadele edemeyecegimi dnerek yakn bir ilde oturan ve tp okuyan kardeimin yanna geldim. Birinci derece yakn olduum iin eitim ve aratrma hastanesinde randevu almaya gerek kalmadan muayene oldum.

Siillerim sebebiyle bu hastala sahip olduumu dnmtm. Doktor da Hpv olduumu dorulad. Smear testi yapld ve hpv tipini tespit etmek zere rnek alnd. Cuma gnne koterizasyon iin randevu verildi. Doktorum bu konuda uzman bir doktor. Hastane de Trkiye'nin en iyi hastanelerinden biri. Emin ellerde olduumu hissediyorum.

Panii biraz da olsa atlattm. Formunuzu okumann bunda byk etkisi oldu. 😇 imdiden birok konuda bilinlendim. Doktora merak ettiim sorular sordum. Forumu okumaya da devam edeceim.

Kardeimin yanna gelmek aldm en akllca karar oldu. Hem psikolojik olarak destek oluyor hem de stajyer doktor olmas sebebiyle hastanede salk hizmetine direk eriimim var. yi ki kardeimin yanna gelmiim.

Psikolojik olarak daha iyiyim. Bu balktan tm gelimeleri sizlerle paylaacam.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Alnt acelya01 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba. Mesajm yantladnz iin ok teekkr ederim.🙏🏻 stanbulda tek yayorum. Bu sorunla tek bama mcadele edemeyecegimi dnerek yakn bir ilde oturan ve tp okuyan kardeimin yanna geldim. Birinci derece yakn olduum iin eitim ve aratrma hastanesinde randevu almaya gerek kalmadan muayene oldum.

Siillerim sebebiyle bu hastala sahip olduumu dnmtm. Doktor da Hpv olduumu dorulad. Smear testi yapld ve hpv tipini tespit etmek zere rnek alnd. Cuma gnne koterizasyon iin randevu verildi. Doktorum bu konuda uzman bir doktor. Hastane de Trkiye'nin en iyi hastanelerinden biri. Emin ellerde olduumu hissediyorum.

Panii biraz da olsa atlattm. Formunuzu okumann bunda byk etkisi oldu. 😇 imdiden birok konuda bilinlendim. Doktora merak ettiim sorular sordum. Forumu okumaya da devam edeceim.

Kardeimin yanna gelmek aldm en akllca karar oldu. Hem psikolojik olarak destek oluyor hem de stajyer doktor olmas sebebiyle hastanede salk hizmetine direk eriimim var. yi ki kardeimin yanna gelmiim.

Psikolojik olarak daha iyiyim. Bu balktan tm gelimeleri sizlerle paylaacam.
    Merhaba sizin adnza ok sevindim. ok anslsnz kardesinizin doktor aday olmas sizin iin avantaj. Size bir ey sormak istiyorum kardesinizin ve doktorunuzun bu hastalk hakkndaki grleri neler.? Sizde aratrmasnn dr bazi doktorlar mr boyu kalaca grnde bazlar da tam tersi. Sizin birinci derece yakn daha doru konusmustir size

Yeni ye
    yelik tarihi
    06.Haziran.2022
    Nereden
    stanbul
    Tecrbe Puan
    0

Tekrar merhaba. 🙂 ncelikle olup bitenlerden haberdar edeyim sizi. Buraya hastalmla ilgili tm gelimeleri yazacam. Sizin mesajlarnz da doktoruma soracam mutlaka.

Cuma gn koterizasyon yapld. Anestezi altnda yapld. Doktor enfeksiyon kapmasn diye Furacin merhem verdi.

Azndan cmbzla laf alnan bir doktor. Sormadan fazla bilgilendirmiyor. O yzden her eyi not edip soruyorum.

3 hafta sonra test sonularm kacak ve o zaman daha net konuabileceim.

Test sonucum pozitif ksa dahi (ki kacak) cretsiz A olamayacam rendim. En azndan testi pozitif kanlar bu ay cretsiz yaptrabilse ok iyi olurdu ancak maalesef bu mmkn deilmi.

@Piman sorduun soruyu doktora soramadm (kontrol randevumda mutlaka soracam yine de) ancak kardeime sordum. Bana syledii bu virsn hemen hemen her insanda uyku halinde olduu. Testin negatif kmas demek virsn uyku haline dnmesi yani bu hastala hi yakalanmam bir insanla ayn duruma gelmekmi. Bu da bir kere negatif karsa artk endielenmemize gerek olmadn gsteriyor. Ancak yine de soruyu doktora da soracam. Dediiniz gibi farkl bir yorum da yapabilir.

Yarn time health ahcc ye balyorum. Umarm kesintiye uramadan kullanabilirim. Malum ok pahal bir takviye. Ay da paray denkletirince hemen olmak istiyorum. Bu hastalk beni en ok ekonomik adan ypratmak galiba. 😬

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Tekrar merhaba. 🙂 ncelikle olup bitenlerden haberdar edeyim sizi. Buraya hastalmla ilgili tm gelimeleri yazacam. Sizin mesajlarnz da doktoruma soracam mutlaka.

Cuma gn koterizasyon yapld. Anestezi altnda yapld. Doktor enfeksiyon kapmasn diye Furacin merhem verdi.

Azndan cmbzla laf alnan bir doktor. Sormadan fazla bilgilendirmiyor. O yzden her eyi not edip soruyorum.

3 hafta sonra test sonularm kacak ve o zaman daha net konuabileceim.

Test sonucum pozitif ksa dahi (ki kacak) cretsiz A olamayacam rendim. En azndan testi pozitif kanlar bu ay cretsiz yaptrabilse ok iyi olurdu ancak maalesef bu mmkn deilmi.

@Piman sorduun soruyu doktora soramadm (kontrol randevumda mutlaka soracam yine de) ancak kardeime sordum. Bana syledii bu virsn hemen hemen her insanda uyku halinde olduu. Testin negatif kmas demek virsn uyku haline dnmesi yani bu hastala hi yakalanmam bir insanla ayn duruma gelmekmi. Bu da bir kere negatif karsa artk endielenmemize gerek olmadn gsteriyor. Ancak yine de soruyu doktora da soracam. Dediiniz gibi farkl bir yorum da yapabilir.

Yarn time health ahcc ye balyorum. Umarm kesintiye uramadan kullanabilirim. Malum ok pahal bir takviye. Ay da paray denkletirince hemen olmak istiyorum. Bu hastalk beni en ok ekonomik adan ypratmak galiba. 😬
    ok iyi olur sorarsan umarm hepimiz en ksa zamanda sa kurtuluruz bu hastalktan

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    05.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

Benim rendiim bilgilere gre uyku hali demek herpeste olduu gibi dusunulebilir. Bagisiklik yukselince uyuyor bagisiklik dusunce uyanmaya basliyor. Ama bunun doru olduunu dnmyorum. Cevrem de bir sr siil drm insan var. Yuzunde elinde ayanda genital bolgesinde... Negatif olduktan sonra hibiri siil cikartmadi... Yillar boyunca bakl hi dmedi mi ... Bu konu ile ilgili yeterince aratrma olduunu dnmyorum, o yzden her profesr farkl konuuyor. Benim okulumda ki dahiliye profesrleri vucuttan atilabildigini sylyorlar....

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt Ayseyy Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Benim rendiim bilgilere gre uyku hali demek herpeste olduu gibi dusunulebilir. Bagisiklik yukselince uyuyor bagisiklik dusunce uyanmaya basliyor. Ama bunun doru olduunu dnmyorum. Cevrem de bir sr siil drm insan var. Yuzunde elinde ayanda genital bolgesinde... Negatif olduktan sonra hibiri siil cikartmadi... Yillar boyunca bakl hi dmedi mi ... Bu konu ile ilgili yeterince aratrma olduunu dnmyorum, o yzden her profesr farkl konuuyor. Benim okulumda ki dahiliye profesrleri vucuttan atilabildigini sylyorlar....
    Uyku hali demek aynen dediin gibi sanki virs yokmu gibi davranp sonradan baklk dne hortluyor demektir. Demek ki bu da eskide kalm bir doktor, hpv konusundaki gelimeleri takip etmiyor belli ki. Yani hpv vcuttan atlmaz uyur demek istiyorum. Neyse byle dnen insanlar/doktorlar hep olacaktr, bu site ou kiiye birer kapak niyetinde 2022 ekim aynda; 5 yldr hpv negatif olacam. Yani negatif olduum 5.ylma gireceim. Ka defa hasta olduumu, baklmn dtn anlatmayaym hahaha. Keza burdaki yelerimiz dnp de tekrar bizde sigil kt da demeyi bilirler, ama dnmediklerine gre ben de onlarda demek ki benim gibi hpc yolculugunu bitirdi diye dnyorum ksaca, haklsn aye. Ve doktor deitirebilirsin bence acelya yani evrende baka doktor var ise.

Yeni ye
    yelik tarihi
    06.Haziran.2022
    Nereden
    stanbul
    Tecrbe Puan
    0

Bugn ilk am oldum. Gardasil. 790 TL olmu tek bir dozu arkadalar hayrl olsun 😬 Ann faydas olacan dndm iin hi beklemedim.

Koterizasyondan sonra siiller de dmeye balad ama tamam dmedi henz. Umarm yakn zamanda hepsi gider.

2 gn oldu ahcc ye balayal. Umarm gzel sonular alrm.

Alkol ve sigaraya veda ettim. Sigara beni ok zorlayacak ama yapmam gereken ey bu olduu iin kendimi tutacam.

Bu negatife dnme olaynda da dediim gibi kardeim eer bir kere negatif olursam artk endielenmeme gerek olmadn syledi. Uyku hali yazdm diye kafanz kart sanrm ama onu bahsettii ey yazdm gibi vcuttan atlabildigi. Zaten hayatn boyunca bu virs tama gibi bir durum olduunu dnmyorum.

Tekrar siil karanlarn sebebinin de negatife dnmeden tedaviyi brakmalar olduunu dnyorum. Tabi bu, benim u ana kadarki okumalarmdan anladm. Yanl dnyorsam dzeltin ltfen. Bence siillerin gemesi demek negatif olmak demek deil. nsanlar sanrm siiller geince negatif oldum diyip rahatlyor ama test yaplmadan negatif olup olmadn nasl bilebilirsin ki?

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Bugn ilk am oldum. Gardasil. 790 TL olmu tek bir dozu arkadalar hayrl olsun 😬 Ann faydas olacan dndm iin hi beklemedim.

Koterizasyondan sonra siiller de dmeye balad ama tamam dmedi henz. Umarm yakn zamanda hepsi gider.

2 gn oldu ahcc ye balayal. Umarm gzel sonular alrm.

Alkol ve sigaraya veda ettim. Sigara beni ok zorlayacak ama yapmam gereken ey bu olduu iin kendimi tutacam.

Bu negatife dnme olaynda da dediim gibi kardeim eer bir kere negatif olursam artk endielenmeme gerek olmadn syledi. Uyku hali yazdm diye kafanz kart sanrm ama onu bahsettii ey yazdm gibi vcuttan atlabildigi. Zaten hayatn boyunca bu virs tama gibi bir durum olduunu dnmyorum.

Tekrar siil karanlarn sebebinin de negatife dnmeden tedaviyi brakmalar olduunu dnyorum. Tabi bu, benim u ana kadarki okumalarmdan anladm. Yanl dnyorsam dzeltin ltfen. Bence siillerin gemesi demek negatif olmak demek deil. nsanlar sanrm siiller geince negatif oldum diyip rahatlyor ama test yaplmadan negatif olup olmadn nasl bilebilirsin ki?
    Sigiller uzun sredir yok ise negatif olma olaslgn ykseliyor. rnegin bizzat doktor bana 7-8 aydr sigil ckmyorsa negatif olmu olabilirsin demiti. Ve evet hpv dna genotipleme testini tekrar yaptrdgmda negatif sonucunu grdm, tabi ahcc kullanarak oluyor bunlar ama o srete sigil ckmad.

Yine forumda ok uzun sre sigil ckarmayp giden kiiler var, gelmediklerine gre hala sigil ckarmadlar diye dsnyorum. Bu konu tabii ki %100 net degil ama hatr saylr bir pay var uzun sre sigil ckarmamak ile negatif olma ihtimalinin.