Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    08.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

genital blge hpv'leri vcudun baka blgerinde siile neden olabilir mi ?

Arkadalar merhaba , kalamda ufak bir siil farkettim, normalde tip6 taycsym 2 aydr genital blgem de siil yok.kalamdaki siil genital blge hpv'si midir ? genital blge hpv'lernin ad stnde genital blgelerde ktn biliyorum kalamda kan siil tip6 mdr yoksa normal vcutta kan genital olmayan siillerden biri midir?

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

Cevap: genital blge hpv'leri vcudun baka blgerinde siile neden olabilir mi ?

Tam olarak nerede anlamadim ama genital hpv ler bogaz ve ans te kabilir ama normal deri dokusunda kmazlar, baska tip sigildir, bir sr tipi var

Yeni ye
    yelik tarihi
    08.Mays.2022
    Tecrbe Puan
    0

yerini nasl tarif edeceimi bilmiyorum ama popomda ama ans evresinden uzak bir noktada , bir de boynumda da siiller var bunlar nasl genital hpv olabilir ,yani genital blgemden boynuma siili nasl tam olabilirim bu virs elle bulamyor

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

genital blgedeki sigil, sizin boynunuzda aznzda sigil ckmasna sebep olmaz. bildiimiz hpv sadee genital ve popo cevresinde sigil yapyor.
    sizinkisi hpv'nin baska tr. agz icinde ckan da oral hpv diye geiyor. siz sigilleri boynunuza tasmadnz, elde ayakta ckan ve baz kiilerde olan sigil trnden var sizde o yuzden boyun tarz bir yerde ckmstr.