Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv þüphesi Oral tip 6 pozitif

Durum
    karanlik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv þüphesi Oral tip 6 pozitif

Merhaba arkadaþlar,

Kasýk aðrýsý nedeni ile üroloji ye muayene ye gittiðimde sünnet yerinde 3 adet et beni siðile benzer bir oluþum olduðunu söyledi doktor internetdeki fotolara göre penis siðillerini hiç benzemiyordu daha çok ben gibi duruyordu
    bunun üzerine 1 üroloji ve 2 dermatoloji uzmanýna gördündüm onlarýnda görüþleri siðil olmadýðý yönünde daha çok sünnet artýðý veya sürtünme vs den oluþmuþ olabilir dedi son dermatoloji doktoru yinede kripto terapi yapalým dondurulam dedi dondurduk 1 hafta geçti üstüne Geliþim lab'a test vermeye karar verdim.Tabi verdik vermeye oral içinde verelim dedik genital bölgede yapýlan 21 test negatif fakat oral dada beklemediðim þekilde Tip 6 çýktý.

Soru 1: genital bölgede test yanlýþ sonuç vermiþ olabilir mi ?
    Soru 2: oralda herhangi siðil gördüðüm kadarý ile yok bundan korkmalý mýyým? Herhangi birþey yapmama gerek var mý?
    Soru 3: hiç oral iliþkim olmadý nasýl bulaþmýþ olabilir ki?

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv þüphesi Oral tip 6 pozitif

Çok ilginç genelde genital bölgeden bulasýcýlýk oral bölgeye göre çok daha rahattýr, oral hpv'yi genitale göre daha zor olursun.
    Siðil yok ise iyi, tip 6 kanser yapmaz zaten. Ama sana bir tavsiye, sigara içiyorsan býrakmaný öneririm, yine kansere kadar götürmez süreci uzun vadede ama sigara agýz bölgesini ve bogaz bölgesini cok etkiliyor, hpv ile güclerini birleþtiriyorlar öyle söyliyim.

Hiç oral iliþkinin olmamasý daha ilginç bir þey bence. Çünkü herhangi bir esyadan bulasmaz. Ama þöyle bir þey var; her ne kadar nadir olsa da, örnegin senin agzýnda aft veya yara vardýr tamam mý, veya açýk bir yaradýr, o sýrada öpüþmüþsündür, veya normalde asla çataldan kasýktan bulasmaz ama yine senin agzýnda/dilinde yara vardýr veya hpv'nin ordan girebileceði ciddi bi cizik vs. baska birinde oral hpv varsa bu vasýtayla sana temas ettirmiþ olur. Ama bunlar düsük ihtimaller.

Durum
    karanlik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv þüphesi Oral tip 6 pozitif

Aðýzda bu zamana kadar yara olmadý çok þükür þüphelendiðim tek þey gittiðim diþçiler baþka ihtimal gelmiyor aklýma

Bu Konu için Etiketler