Arkadaşlar merhaba, hem yeni bir başlık açmak istemedigim icin hem de konuyla bağlantisindan ötürü tekrar güncele taşımak icin buraya yaziyorum. Güncelde arastirdigim ve yakin bir tanidigimin yasadigi sağlık sorunu beni bir konuda sizleri uyarmaya mecbur hissettirdi. (bahsettigim kisi hpv degil ahcc kullanmadi) Biliyorsunuz bende hpv 16 pozitifim 4 aydır ahcc ve belirli takviyelerle yoluma devam ediyorum. Bunları bağışıkligimi guclendirmek ve herkes gibi hpvden kurtulmak icin yapiyorum. Sizlerde benzer seyleri yapiyorsunuz ancak şöyle bir durum var. Bağışıkligimizin düsük olması bizim icin tehditken bagisikligimizin gereginden fazla yüksek olmasıda baska bir tehditi olusturuyor. Örnegin ahcc enfeksiyonlarla mucadele eden t hücre sayisini bi hayli arttiran bir takviyedir. Bu sayedede 6 ay gibi sürelerde bir cok insan negatif oluyor. Çok güzel....
Ama t hucre sayimiz zaten fazlaysa bagisikligimiz zaten guclüyse ne oluyor? Bu seferde otoimmun hastaliklara davetiye cikariyoruz. Örnegin ülserit kolit gibi vucudun kendi savssci hucrelerinin saglam hucrelerine saldirdigi bir hastalik bagisikligin baskilanmasiyla kontrol altina alinabiliyor. (kronik)
Anlatmak istedigim şu, hastaligi yenmek icin guclu bir bagisiklik sart ancak fazlasi zarar. Bunun icin ne yapabiliriz? Kullandigimiz tüm takviyeleri lutfen kan testleriyle takip ederek kullanalim. Buda ise yariyormus, bunuda kullanayim, sunuda ekleyeyim gibi bir telasla vucudumuza zarar vermeyelim. Ahcc verdigim bir ornektir. Bilinende en kuvvetli bagisiklik guclendiricidir. Sadece hpv icin degil pek cok hastalikta da yardimci takviyedir. Önemli olan vucut dengesini bozmamaktir. Unutmayin denge esastir. Bunun icinde yapilacak olan mutlaka her ne kullaniyorsak takibini yapmaktir.