Selam Arkadaşlar.
30 yaşında İstanbulda yaşayan ve yakında çocukluk aşkı ile evlenmek üzere olan erkek bir bireyim.
2015 ten bu yana vücudumda bulunan ve yakında ameliyatını olacağım sinir kılıfı tümörü taşımaktayım ek olarak.
Bundan yaklaşık 1-2 ay önce penis üzeri ve çevrende bir kaç et beni benzeri lezyon farkettim. Rengi siyahtı. Ermeni Hastanesinde bulunan cildiye uzmanına iştirak ettim. Direkt kontrol ederek hpv teşhisim konuldu. Daha sonrasında aynı gün yaktırma işlemi yaptım ve tip6 sonuç geldi. Eş adayımda şuanda gözle görülür birşey yok ama oda kontrollerini bu hafta yaptıracak. Allahtan tek temennim onda birşey çıkmaması.

Zor süreçler yaşıyor ve bir şekilde atlatıyoruz. Korkuyoruz hem kendimiz hemde sevdiklerimiz için. Açıkcası ben kendim için korkmuyorum. İyileşirim veya iyileşemem. Hayat ince bir pamuk ipliğine bağlı neticede.

Siz HPV diyorsunuz anlıyorum etkisini ve korkusunu. Ancak doktorum bana ömür boyu geçmiyecek desede hala bir umut besliyoruz hepimiz. Hayat mücadelesinde bu tür durumlarla hep karşılaşacağız. Bu biticek başka bir şey başlayacak. Yaşlanacaksınız ölümünüzün bahanesi olması için Allah size başka bir hastalık verecek belkide ilerde. Bunlar hep olacak. Bende niye var, niye çıktı diyerek psikolojinizi yormaya gerek yok. Bir gün herşey çok güzel olacak.

Sevdiklerinize sımsıkı sarılalım. Onlar en büyük dayanağımız.

Ameliyatımdan sağ salim çıkarsam tekrar burada buluşmak üzere. Ha unutmadan söyleyeyim. Erken teşhis hayat kurtarır. Hastalık öldürmez ihmal öldürür.