Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vücudun başka bölgelerinde de çıkabiliyor mu?

Durum
    aliveli01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Vücudun başka bölgelerinde de çıkabiliyor mu?

Hepinize merhaba boş yere evham yaratmak istemiyorum ama bir sorum var. Kollarımda aynı genital bölgedeki gibi küçücük düz siyah/kahverengi yuvarlak yapılar gördüm. Normalde direkt vücudun başka bir yerinde çıkmayacağını düşünerek hiç incelememiştim bile ama geçen gün birden dikkatimi çekti ve inceledikçe birkaç yerde de olduğunu gördüm dağılmış vaziyette.
    Popo kısmının bacağa yakınında bir tane siyah bir tık büyük yapı var(burası genital bölgeye dahil olmuyor değil mi?), hatta bir kolumda 3-4 tanesi ard ard(birbirlerine 3 parmak mesafede) bulunuyor. Belki bunlar hpvden önce de vardı ve hiç dikkatimi çekmemişti belki hpvden tamamen bağımsız başka bir şey çıkıyordur bilmiyorum. O kadar algıda seçicilik oluşturdu ki etrafımdaki insanları veya sosyal medyadaki insanları da incelemeye başladım ve onlarda da benzer yapılar olduğunu gördüm. İç rahatlatmak adına bir de size sormak istedim alakası yoktur di mi?

Doktorlar hpv konusunda o kadar güvenimi kırdı ki yakın zamanda kontrolüm olmasına rağmen sormak istemiyorum garantiye almak için her gördükleri yapıyı yakarlar gibime geliyor bir de başıma bu bela çıkmasın.

Durum
    passion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Vücudun başka bölgelerinde de çıkabiliyor mu?

Bence ne olursa olsun doktorlarla iletişim halinde kalmakta fayda var. Çünkü bu forumdakiler maalesef ki doktor değil
    Hpv, genital siğiller ile ilgili yani vücudunun diğer bölümlerinde çıkanlardan bağımsız olduğunu düşünüyorum. Yani çok alakalı bir durum değil sanırım
    Ama yine de tavsiyem popo kısmındaki bacağa yakın olan kısmı doktora sorman. En azından için rahat eder diye düşünüyorum.

Durum
    aliveli01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

poponun bacağa yakın kısmındaki hayatım boyunca vardı diye hatırlıyorum. Muhtemelen normal bir ben ama işte insan bir anda kaygılanıp görünce ilk defa görmüş gibi oluyor ve bir türlü önceden olup olmadığına emin olamıyor.

Durum
    passion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Anlıyorum hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz Biraz vücut incelemelerini bırakmak gerekiyor bence bir süre yoksa her şeye kıllanmaya başlıyoruz.
    Eğer için rahat etmiyorsa kontrollerini aksatma ve doktora göster. En iyisini onlar bilir sonuçta

Durum
    Tip16yas35. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben bilmedigim icin soruyorum eger baska yerde varsa sigil vs.vucut o orda durdukca negatife dönmüyor mu?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Tip16yas35. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bilmedigim icin soruyorum eger baska yerde varsa sigil vs.vucut o orda durdukca negatife dönmüyor mu?
    ya 1 tane bir şeyse, sen negatif olmussundur o orada kalmış olabilir, bu normal... ama 1 tane falansa yani öyle 15 tane ile negatif olmak hiç görmedigim bir şey.