Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv negatif olduktan sonra tekrar pozitif olur mu

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Hpv negatif olduktan sonra tekrar pozitif olur mu

Merhabalar bugun doktoruma mesaj attim,

Mesaj buydu
    Hocam tesekkur ederim , ben asimi oldum , esimde olucak … hocam negatif olduktan sonra tamamen atmis oluyorum degil mi ?

Hoca bana cevap olarak sunu soylemis
    Hayir yani dogal immunite de tekrar ilerleyen yillarda cikabilir demiş…..

Negatif olduktan sonra tekrar birakmayacak mi bu hpv bizi ?

Durum
    nedesembilemedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv negatif olduktan sonra tekrar pozitif olur mu

Merhaba senem hanım, öncelikle çok geçmiş olsun. Ben hpv negatif sonucu alıp sonradan pozitif olan kimseyi görmedim de duymadım da. Tekrardan hpv kapabilme durumunu söylemiş olabilir mi? Çünkü aksi taktirde negatif olmazdı diye düşünüyorum

Durum
    Mahkum123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Latent denilen ay varmış yüzde 3 luk kısımda tekrar ediyor ama istina diyebiliriz

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yüzde 96-97 tamamen tekrarlamıyor yani atılıyor, 3-4 lük kısımda ise virüs latent evreye giriyor, bulaşmıyor fakat immünite kaybında (otoimmün hastalıklar, organ nakli, crohn hastalığı, kemoterapi vs.) durumlarında tekrardan nüks gösterebiliyor.

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Dayettine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüzde 96-97 tamamen tekrarlamıyor yani atılıyor, 3-4 lük kısımda ise virüs latent evreye giriyor, bulaşmıyor fakat immünite kaybında (otoimmün hastalıklar, organ nakli, crohn hastalığı, kemoterapi vs.) durumlarında tekrardan nüks gösterebiliyor.
    Bu bilgi beni inanılmaz üzdü. Nasıl yani? Doğruluğundan emin misiniz?
    Yani ben hasimato hastasıyım. Zaten otoimmün bir hastalık bu. Tamamen kurtulamayacak mıyım bu hpvden demek oluyor? (

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

@dikkatli endişe etme kurtulacaksın. Hadi diyelim kurtulamadın ve siğil sadece çok hasta olduğunda çıkıyor. Dudağındaki herpes yani uçuk virüsü gibi düşün. Stres olunca ısırınca vs. çıkıyor. Herpes vücuttan atılamıyor sadece baskılanabiliyor ama hpv atılabiliyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Senem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bugun doktoruma mesaj attim,

Mesaj buydu
    Hocam tesekkur ederim , ben asimi oldum , esimde olucak … hocam negatif olduktan sonra tamamen atmis oluyorum degil mi ?

Hoca bana cevap olarak sunu soylemis
    Hayir yani dogal immunite de tekrar ilerleyen yillarda cikabilir demiş…..

Negatif olduktan sonra tekrar birakmayacak mi bu hpv bizi ?
    Hoca hpv'nin vücuttan atılamayacağını düşünüyor belli ki, kendisini geride kalmış bilgisiyle baş başa bırakırdım ben olsam.
    Çünkü HPV'NİN VÜCUTTAN ATILDIĞI KANITLANDI.

Tüm yorum yazanlar için şunu söylemek istiyorum:

Hpv'nin dna'ya işlemesi gibi çok istisna durumları baz alacaksak, zaten burada birbirimize umut aşılamaya da gerek yok, o istisnalardan biri olacağımız konusunda kafayı kırıp ömür boyu hpv olacağımız, hiç atamayacağımız gibi şeyler düşünebilirsiniz

Tonla insan burda negatif oluyor, biraz şu durumu da düşünelim, sizin için diyorum yani hayata daha pozitif bakabilmek için.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

@dikkatli tabii ki atacaksın atmamayı unut.Orda yazarken şunu demeye çalıştım kesinlikle atamaz gibi değil, bu rahatsızlıklara sahip olanlar çok az bir süre daha ve daha dikkatli olmalı sadece moralini asla bozma, seni kaygıya düşürdüysem çok ama çok özür dilerim

Durum
    dikkatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Dayettine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @dikkatli tabii ki atacaksın atmamayı unut.Orda yazarken şunu demeye çalıştım kesinlikle atamaz gibi değil, bu rahatsızlıklara sahip olanlar çok az bir süre daha ve daha dikkatli olmalı sadece moralini asla bozma, seni kaygıya düşürdüysem çok ama çok özür dilerim
    @dayettine yok yok özür dilenecek bir yok, ne demek 🙏🏻 Bu endişe kafamdan hiç silinmiyorki zaten.
    Latent kalan istisnalardan olup olmadığımız nasıl anlaşılıyor? Bunun için nasıl bir test yapılıyor biliyor musunuz?

@ahmet umarım atabilirim. Sadece bağışıklık düştükçe siğil çıkabilen birşey olsa hpv, bu kadar umursamam. Ama latent olarak kalan tip eğer yüksek riskli olan olursa, sürekli cin seviyelerine baktırmakla vs mi geçicek hayatım diye düşünmeden edemiyorum.

Durum
    Senem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı nedesembilemedim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba senem hanım, öncelikle çok geçmiş olsun. Ben hpv negatif sonucu alıp sonradan pozitif olan kimseyi görmedim de duymadım da. Tekrardan hpv kapabilme durumunu söylemiş olabilir mi? Çünkü aksi taktirde negatif olmazdı diye düşünüyorum
    Cok tesekkurler , bu arada deflagyn jel de kullanacagim 3 ay eslerde tedavi orani cok iyi sonuclar veriyormus .