Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Question HPV var m yok mu, her doktorun farkl ynlendirmesi sorunsal

Selamlar,

ki gndr hastane hastane gezerken en sonunda buraya fikir edinmek iin yazmaya karar verdim.

Birka hafta nce ykanrken ans ierisinde fark ettiim birka ey dikkatimi ekince doktora gitmeye karar verdim. nce bi enfeksiyon profesrne gittim. Kendisi baktnda siil olmayabileceini, u an iin daha ileri bir test yapmann gerekli olmadn syledi. Ama takipte kalmam ve birey hissedersem devam iin gelmemi syledi. Bu srada gitmiken HIV testi de yaptrdm, negatif sonucumu aldm.

Bir hafta nce sanki yaylyormu gibi hissetmem zerine hzlca dermatoloji blmnden randevu alp zmir Gazi hastanesine gittim. Burada doktor hzlca bakp "evet siil yakarz." dedi. Ne kadar ieriye yaylm olabilir gibi sorularm zerine yaktktan sonra tekrar bakarz, olmad kolonoskopi yaparz cevab alnca biraz hastaneye olan gvenimi kaybettim.

kinci hastane olarak Kent hastanesine gittim. Buradaki doktor hanm olduka ilgiliydi. lk bata bir ey grmediini syledi, sonra tekar baktnda birka yapya denk geldiini dile getirdi. Kriyoterapi ve biyopsi yapmamz nerdi. Bu srete normalde gittiim hastaneden de randevu almtm. Ben karar verene kadar blgedeki floray kontrol altnda tutmak iin bir ka anti-septik nerdi. Siilimin ieride olduundan bahsetti ve ne kadar yayldn grmek iin bakmamz gerektiini syledi. Normalde yzeyde olur, ilk defa ieride gryorum gibi bir ey syledi.

nc gittiim doktor Medicana hastanesindeydi. Herhangi bir yapya denk gelmediini, benim elimle ieride kontrol ettiim eylerin siil olmayacandan bunlarn baka eyler olabileceinden bahsetti. Bunun zerine nasl emin olabiliriz diye sorduumda kolonoskopi yaptrabilirsin ama bence siil deiller dedi. Tabi doktorumun sadece plak gz ile ksz bir ekilde kontrol etmesi akas beni rahatlatmad.

Para u an iin sknt deil. Tek isteim bir an nce harekete gemek. Bu srete site ve eki sayesinde AHCC'ye denk geldim ve sipariimi en ksa srede vermeyi planlyorum. Tabi nce HPV olup olmadm anlamam lazm.

u an planm ikinci doktora dnp, herhangi bir temizleme ilemi uygulamadan nce biyopsi yaptrmak ve ieriyi nasl grebileceksek o ekilde kontrol ettirmek. Genital ve az blgeme baktnda herhangi bir yap ile karlamadn syledi.

Benim sizden tavsiyem nasl devam etmeliyim. Keza farkl doktor da, farkl eyler syledi ve farkl ekilde yaklat. Biraz obsesif bir insan olduum iin iim rahatlamadan ilerleyemeyeceim. Kesin HPV tans kan tahlili ile baklamad iin galiba bu noktada biyopsi devreye giriyor? Eer yardmc olabilirseniz ok mutlu olacam.

Teekkr ederim.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Cevap: HPV var m yok mu, her doktorun farkl ynlendirmesi sorunsal

Selamlar@kivircik, ben ou doktorda bir kararszlk olduu hissiyatna kapldm. ekilleri tam siile benzemiyor mu sence peki?

Bundan dolay da bence bunun tek zm; kolonoskopi yaptrmak olur. Eer ieride bir eyin yayldn ve kanlmaz ekilde kandn hissediyorsan muhtemelen gerekten birka sigil daha kp yaylma olmu olabilir. lk defa kriyoterapi olacam gnden bir gece nce ar stres yapp ok kt senaryolar dnmtm sana yemin ederim o gece yaylma birka siil daha kt resmen ve ben bunu farkettim.

Hpv dna genotipleme testi var, zel bir laboratuvar arayp (mavi lab, dzen lab, geliim tp lab evrende hangisi varsa) bu testi yapp yapmadklarn sor, yapyoruz diyorlarsa durumu anlat anste olsa da hpv miyim deil miyim anlamak istiyorum srnt alabiliyor muyuz ansten de... Normalde vajinadan ve penisten alnyor sadece ama belki alrlar srnt bilemiyorum bence arayp bir sor derim.

Biyopsi iin senden para almalar lazm yalnz, yani ben yle biliyorum. Durup dururken kimse para almaz ki.

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Evet, onlarn bu kararszl beni daha da geriyor elbette. Yani internetten baktm eylere benzemiyor gibi hissettim akas. Ve grmem olduka zor olmutu, nk yzeye uzak biraz.

Galiba dediiniz gibi nce kolonoskopi ile fiziksel onay almak olacak. Sonra siil olduunu tam olarak onaylayabilirlerse artk, biyopsi ile birlikte operasyon gibi duruyor. AHCC'mi sipari ettim, elektronik sigarama geri dndm. Bakalm, belki de btn bu stres yapc olayn sonunda daha salkl bir hayata kavumu olucam. -Pollyanna Kvrck

Ve evet, dediiniz gibi, srekli oray dinler halde olunca olas her eyi insan ister istemez ona yormaya balyor. u an biraz daha sakinim. lm yok ucunda, hzlca iyilemek var. Yapm gerei sadece muallakta kalmay sevmiyorum ki aksiyona geebileyim. Teekkrler desteiniz iin.

Yeni ye
    yelik tarihi
    22.Ekim.2020
    Tecrbe Puan
    0

Kolonoskopinin bildiim kadaryla hazrlk sreci olduka zahmetli. Ayrca barsaklarnzla ilgili baka bir ikayetiniz yoksa kolonoskopi yaptrmanza gerek yok. Doktorlar genelde siillerin barsaklara ilerlemediini sylyor. Rektum blgesi de anoskopi muayenesi ile incelenebiliyor. Siil grlrse zaten tiplendirme ve patoloji iin rnek alnyor. Proktoloji uzmanna grnmenizi tavsiye ederim. Gemi olsun.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Ha bu arada kara kediye katlyorum, doktorlar yle hemen kolonoskopi yapalm demezler ou zaman, ben kolonoskopi hi olmadm ama forumda olan arkadalarda duyduklarm ve sohbetimiz bu yndeydi, ayn sey biyopsi icin de geerli, kafaya gre para alp biyopsi yaplamaz illa bi sey grmesi lazm.

bu arada para su an sorun deil dediiniz icin sylyorum, biliyorum 3-4 farkl doktora gittiniz ama sizin yerinizde olsam tek say olacak kadar doktora giderdim. rnein toplamda 7 doktor grrdm, en fazla hangisi ne diyorsa onun dediini yapardm. Diyelim ki 3 doktora daha gittiniz ve toplamda 7 doktor oldu, tm gittiginiz doktorlarn sylemlerine bakp, sigil yok diyorsa 4 kii, yok kabul edip hayatma devam ederdim. Var veya bir ey ama ne oldugunu anlayamadk tarzdaysa stne giderdim olayn. Yani eer maddi skntnz yoksa birka farkl doktor daha grebilirsiniz bence, iyi olur.

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Alnt karakedi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kolonoskopinin bildiim kadaryla hazrlk sreci olduka zahmetli. Ayrca barsaklarnzla ilgili baka bir ikayetiniz yoksa kolonoskopi yaptrmanza gerek yok. Doktorlar genelde siillerin barsaklara ilerlemediini sylyor. Rektum blgesi de anoskopi muayenesi ile incelenebiliyor. Siil grlrse zaten tiplendirme ve patoloji iin rnek alnyor. Proktoloji uzmanna grnmenizi tavsiye ederim. Gemi olsun.
    Teekkr ederim tavsiyeniz iin. Aratrdm kadaryla olduka yorucu bir sre kolonoskopi, fakat akl salm asndan kesin bir eye ulamak benim iin daha iyi olacak. Dediklerinizi dikkate alacam kesinlikle.

Alnt Arya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ha bu arada kara kediye katlyorum, doktorlar yle hemen kolonoskopi yapalm demezler ou zaman, ben kolonoskopi hi olmadm ama forumda olan arkadalarda duyduklarm ve sohbetimiz bu yndeydi, ayn sey biyopsi icin de geerli, kafaya gre para alp biyopsi yaplamaz illa bi sey grmesi lazm.

bu arada para su an sorun deil dediiniz icin sylyorum, biliyorum 3-4 farkl doktora gittiniz ama sizin yerinizde olsam tek say olacak kadar doktora giderdim. rnein toplamda 7 doktor grrdm, en fazla hangisi ne diyorsa onun dediini yapardm. Diyelim ki 3 doktora daha gittiniz ve toplamda 7 doktor oldu, tm gittiginiz doktorlarn sylemlerine bakp, sigil yok diyorsa 4 kii, yok kabul edip hayatma devam ederdim. Var veya bir ey ama ne oldugunu anlayamadk tarzdaysa stne giderdim olayn. Yani eer maddi skntnz yoksa birka farkl doktor daha grebilirsiniz bence, iyi olur.
    Yarn bir doktora daha gideceim, ona tam ykm anlatp biraz daha detayl bir inceleme rica edeceim. Bakalm, umarm bu sefer biraz daha kesinleir. Teekkr ederim desteiniz iin. Gri blgeden kurtulana kadar devam. Ve iyi ki byle bir ortam kurmusunuz, ka haftadr psikolojim muallakta ve buraya girip sakinleiyorum. Evet diyorum ucunda lm yok bak insanlar kurtulmu normal hayatlarna dnebilmiler. Hayr aznda yok bak insanlar da ayn eyleri yaamlar. Hemen kanser olmazsn bak byle yazmlar, gemiler onlarda bu sreten telkinleriyle rahatlatabiliyorum kendimi.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt kivircik Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Teekkr ederim tavsiyeniz iin. Aratrdm kadaryla olduka yorucu bir sre kolonoskopi, fakat akl salm asndan kesin bir eye ulamak benim iin daha iyi olacak. Dediklerinizi dikkate alacam kesinlikle.

Yarn bir doktora daha gideceim, ona tam ykm anlatp biraz daha detayl bir inceleme rica edeceim. Bakalm, umarm bu sefer biraz daha kesinleir. Teekkr ederim desteiniz iin. Gri blgeden kurtulana kadar devam. Ve iyi ki byle bir ortam kurmusunuz, ka haftadr psikolojim muallakta ve buraya girip sakinleiyorum. Evet diyorum ucunda lm yok bak insanlar kurtulmu normal hayatlarna dnebilmiler. Hayr aznda yok bak insanlar da ayn eyleri yaamlar. Hemen kanser olmazsn bak byle yazmlar, gemiler onlarda bu sreten telkinleriyle rahatlatabiliyorum kendimi.
    ok sevindim rahatlamanza, merak etmeyin size bir ey olmayacak. Ayn duygular hepimiz yaadk zamannda. Biraz olsun yalnz hissetmiyorsanz gzel, bu siteyi kurarken de amacm buydu, ben ok yalnz ve aresiz hissediyordum hpv ile tek bama savarken nk.

Bu arada bence profesr ya da doent doktora hi grnmediyseniz birde bir hastanenin bu alanda prof veya doentiyle grn derim. o da baksn.

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Arya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok sevindim rahatlamanza, merak etmeyin size bir ey olmayacak. Ayn duygular hepimiz yaadk zamannda. Biraz olsun yalnz hissetmiyorsanz gzel, bu siteyi kurarken de amacm buydu, ben ok yalnz ve aresiz hissediyordum hpv ile tek bama savarken nk.

Bu arada bence profesr ya da doent doktora hi grnmediyseniz birde bir hastanenin bu alanda prof veya doentiyle grn derim. o da baksn.
    Profesre grnmtm, siili gremediini syleyen doktorum oydu. Dn baka bir doktora daha grndm. Kendisine detayl bir ekilde ykm anlattm ve inanlmaz ilgilendi. Aratrdm eyleri de syledim. AHCC kullanmaya baladmdan bahsettim. Sevindi, keza dier doktorum da AHCC hakknda pek bilgi sahibi deildi. 4-5 lezyon grebildiini syledi. Derinde olduu iin grememi olma ihtimalinden bahsetti dier doktorun. Koter tercih ediyormu. Hem maddi olarak daha uyguna gelecek ola ki ek seanslar gerekirse diye daha sonra da Aldara vereceim dedi. Lokal strelizasyonu ve kuvvetlendirmeyi salamak adna. eri ok yayldn dnmediini ama yine de ilem srasnda kontrol edeceini, gerekirse de kameral bir tetkik isteyeceini syledi. Biyopsi ile de sreci tamamlayacaz umarm.

zmir'de olup, iyi bir dermatolog arayanlar iin Melda Demirtaolu'nu u an iin tavsiye edebilirim. Maalesef younluu sebebi ile henz operasyon randevusunu oluturamadk fakat ilk boalacak yere beni alacaklarn sylediler.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt kivircik Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Profesre grnmtm, siili gremediini syleyen doktorum oydu. Dn baka bir doktora daha grndm. Kendisine detayl bir ekilde ykm anlattm ve inanlmaz ilgilendi. Aratrdm eyleri de syledim. AHCC kullanmaya baladmdan bahsettim. Sevindi, keza dier doktorum da AHCC hakknda pek bilgi sahibi deildi. 4-5 lezyon grebildiini syledi. Derinde olduu iin grememi olma ihtimalinden bahsetti dier doktorun. Koter tercih ediyormu. Hem maddi olarak daha uyguna gelecek ola ki ek seanslar gerekirse diye daha sonra da Aldara vereceim dedi. Lokal strelizasyonu ve kuvvetlendirmeyi salamak adna. eri ok yayldn dnmediini ama yine de ilem srasnda kontrol edeceini, gerekirse de kameral bir tetkik isteyeceini syledi. Biyopsi ile de sreci tamamlayacaz umarm.

zmir'de olup, iyi bir dermatolog arayanlar iin Melda Demirtaolu'nu u an iin tavsiye edebilirim. Maalesef younluu sebebi ile henz operasyon randevusunu oluturamadk fakat ilk boalacak yere beni alacaklarn sylediler.
    En azndan doktora karar vermenize sevindim. Bilgili ve ilgili biriymi belli. Ahcc hakkndaki bilgisi de houma gitti Hastasn elinde tutmak, muayane creti desin diye ahcc t kaka dememek, srekli kriyo/koter yapacak diye ahcc ie yaramaz diyen doktorlardan deil belli ki, bu baya onurlu bir davrantr. Var nk gryoruz profesrler bile var oturup ahcc t kaka diye sabah akam ylmadan konuan.... neyse bir ey demeyeyim imdi yaralarna basmayalm hahahaha. Ksacas ook sevindim en azndan iin rahat bir doktor buldun, bakalm srecin nasl ilerleyecek burdan yaz mutlaka merak ederim

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Bugn koter ilemini gerekletirdik. Herhangi bir ac hissetmedim, uyutururken bile gayet acsz geti sre. Biraz stresli olduum iin doktorumun da olduka destei oldu. Lezyonlarn bulunduu blge dolays ile biraz zorlandk sadece. Grebildii ve ulaabildii kadarn yaktn syledi doktorum. ki tane ila verdi birisi yaralarn gemesi iin dieri de hepimize tandk olan Aldara. Lokal strelizasyonu ve direnci arttrmak adna. Birka gn szlamas olas dedi. Hazrlklym zaten, diyetimi birka gn ncesinden deitirmitim. Daha kolay bir toparlanma sreci geireyim diye. Patoloji iin para da ald tabi ki birka gne de onun raporunun geleceini, gelince beni bilgilendireceini syledi. Bir ay sonras iin randevu aldm. Ne olur ne olmaz diye. Olas bir ey olursa direk randevumuzda yakarz diye konutuk. En iyi ihtimalle herhangi bir ey olmazsa kendime dl olarak botoks yaptrmay planlyorum. hahahaha

7-10 gn arasnda yaralarn yeteri kadar iyilemesinden sonra kolonoskopi yaptrmay dnyorum. Zaten niyetim vard hem o hem de endoskopiyi aradan karm olucam bylece. lem srasnda daha derinde olmas ihtimaline karn kolonoskopi cihaz ile alabileceklerini syledi doktorum. lem sonrasnda onu da haberdar etmemi rica etti. Biraz obsesif olduum iin bu konuda doktoruma tekrar etme olasl, durumunu falan sordum. Daha kt durumda olanlar grdn korkulacak bir ey olmadn syledi. im rahatlad. Tabi tekrarn bir olaslk olduunu da berlitti. Az iindeki yaplardan endie ettiimi dile getirdim, benzer ekilde karnbahar gibi kar genelde dedi. Lezyon grmediim srece endielenmemem gerektiini syledi. Zaten en nemli eyin baklk sistemini gl tutmak olduunu syledi.

Baklk sistemi iinde Time Health'in AHCC'sini kullanmaya balamtm zaten. Ek olarak diyetimi daha salkl hl getirmeye alyorum. Gnlk olarak propolis ve kefir tketiyorum. Yeil ay zaten dzenli kullandm bir ey idi, sadece bir bardak fazla iiyorum. Ek olarak Imutor Kompleks kullanyorum. Burada AHCC'nin tek bana yeterli olduunun sylendiini ve yle olduunun farknda olsam dahi, psikolojik olarak Imutor kullanmak iyi geliyor akas. En azndan elimden gelen her eyi yaptm hissediyorum. Tek skntl olan sigara kullanm. Maalesef gnlk olarak 2 paket tkettiim bir eyi u an iin bir paketin altna zor ektim. Elektronik sigara destei kullanyorum bunun iin. Umarm en ksa srede ttn kullanmm da bitirmi olacam.

Patoloji raporum geldiinde tekrar buray gncellerim. Salkla kaln. <3