Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Cevap: HPV var m yok mu, her doktorun farkl ynlendirmesi sorunsal

Hadi bakalm sevindim benimde tip 6. A neriyor doktorum da ben biraz yan etkisinden korkuyorum.

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Ben ilk dozunu oldum ann. Ocak aynda ikinci dozum var. Devam etmeyi planlyorum. Aynen doktorum da ayn eyi sylemiti, hastal geirirken a vurdurmann tedaviye destekleyici olabildiinden bahsetmiti. ansmza Gardasil4'n hedef ald bir tip diye biliyorum.

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Bugn ar panik ataklarmdan birini yaadm. Aslnda bir sredir olduka iyiydim. Fakat dilimin ucunda iki tane beyaz nokta grp, 2 gndr gitmediklerini fark edince bir anda gelen panik dalgasn kontrol edemedim. ansma ofise gidiyordum ve yanndaki hastanenin dermatoloji blmnden randevu aldm yine. Daha nce gittiim doktor olduu iin tanyordu ve hikayemi biliyordu. Anlattm onu en son grdmden bu yana yaptklarm ve bama gelenleri. Sonrasnda dilimi gsterdim, gzmdeki noktay gsterdim. nemli eyler olmadn syledi. "Dil bu, scak iersik tomurcuklar kzarr, ier, stres yaparsn byle yaplar geliir, atelenirsin ona tepki verir. Dudakta beyaz noktacklar oluabilir. Aznn ii ptrck yapdadr, onlar hissedersin, normaldir." kendi doktorumla da grtm, koter ilemini yaptrdm. Dil ve az zerinde HPV siillerinin grlmesinin olduka nadir ve zor olduunu, yine de bakarak olmam ve byrse mdahale edeceimizi syledi. Tedavi olarak yine olas siillerin koter ile kaldrlabileceini ve sknty atlatacamz syledi. imi ferah tutmam ve ciddi bir sknt grmediini de ekledi.

Bu srecin byle olmas doal, nk elimizden geldii kadar dikkat etsek ve desteklemeye alsak dahi, zaman zaman kontrol yitiriyor ve dnya yklyor gibi hissetmemiz galiba tedavi srecinin bir paras. u an iim daha rahat, azm incelemeyi brakcam bi sre, en azndan denicem. Zihnimi youn tutmam lazm, yoksa azmda srekli yara veya bireyler varm gibi hissediyorum bu yzden. Kolaylkla atlatrz umarm.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Ah kvrck o kadar benzer eyler yayoruz ki her her gn akla yeni yeni kt senaryolar geliyor. Maalesef nuksler durana kadar bu byle olacak gibi. Forumdaki dier arkadalara gre sigillerin grnmeyen yerde olmas bizim iin dezavantaj. Ama umudu kaybetmemek gerek hastalk umutsuzluktan besleniyor. Ne zmn bunalsam foruma girip negatif olanlar okuyorum aaa evet bende bundan endie ediyorum demek ki zamannda oda yleymi yalnz deilmiim diye kendi kendime konutuum bile oluyor ) sana tavsiyem az iine ok bakma delirirsin. Hayat umarm hepimize gzellikler getirir ektiimiz bu zor gnleri glerek hatrlarz yada yok yok hi hatirlamayalim 😆

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt kivircik Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bugn ar panik ataklarmdan birini yaadm. Aslnda bir sredir olduka iyiydim. Fakat dilimin ucunda iki tane beyaz nokta grp, 2 gndr gitmediklerini fark edince bir anda gelen panik dalgasn kontrol edemedim. ansma ofise gidiyordum ve yanndaki hastanenin dermatoloji blmnden randevu aldm yine. Daha nce gittiim doktor olduu iin tanyordu ve hikayemi biliyordu. Anlattm onu en son grdmden bu yana yaptklarm ve bama gelenleri. Sonrasnda dilimi gsterdim, gzmdeki noktay gsterdim. nemli eyler olmadn syledi. "Dil bu, scak iersik tomurcuklar kzarr, ier, stres yaparsn byle yaplar geliir, atelenirsin ona tepki verir. Dudakta beyaz noktacklar oluabilir. Aznn ii ptrck yapdadr, onlar hissedersin, normaldir." kendi doktorumla da grtm, koter ilemini yaptrdm. Dil ve az zerinde HPV siillerinin grlmesinin olduka nadir ve zor olduunu, yine de bakarak olmam ve byrse mdahale edeceimizi syledi. Tedavi olarak yine olas siillerin koter ile kaldrlabileceini ve sknty atlatacamz syledi. imi ferah tutmam ve ciddi bir sknt grmediini de ekledi.

Bu srecin byle olmas doal, nk elimizden geldii kadar dikkat etsek ve desteklemeye alsak dahi, zaman zaman kontrol yitiriyor ve dnya yklyor gibi hissetmemiz galiba tedavi srecinin bir paras. u an iim daha rahat, azm incelemeyi brakcam bi sre, en azndan denicem. Zihnimi youn tutmam lazm, yoksa azmda srekli yara veya bireyler varm gibi hissediyorum bu yzden. Kolaylkla atlatrz umarm.
    inin rahatlamasna sevindim @kvrck, maalesef hpv psikolojimizi hedef alyor. nsan bazen kuruntu deryasna giriyor, az ok kompleks bir yap emin ol ve her eyi sigil sanp kafay yiyebilirsin. O yzden agzmda sigil var m diye burada fotograf atmak isteyene doktora git diyorum. Oral hpv, genital hpv kadar yaygn deil emin ol, yani tabii ki oral hpv'si olanlar var ama ben forum sahibi olarak srekli sk sk grmyorum yani, oumuz genital blge hpv'siyiz. yi ol, bozma moralini beyninin seni oyuna getirmesine izin verme

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Bir sre forumdan, bu konulardan uzak kalmak istedim. AHCC kullanmaya, Imutor kullanmaya devam ediyorum. En son nc kez yaktrdm. Doktorum anal kanalda ulaamadmz bir yerde olabilir dedii iin farkl bir doktora gidip rektoskopi ile birlikte ilem karar aldk. Pazartesi onu yaptrcam. Onun haricinde oral HPV korkum kalmad artk. Her gittiimde detayl olarak ona da baktryorum doktorum son kez iimin rahatlamas iin iyice KBB uzmanna da grnmemi tavsiye etti. Bi yap var larynx zerinde fakat siile benzemediini syledi. Ben de siil olduunu dnmyorum.

Sigaray braktm. Elektronik sigara almtm zaten, onu kullanyorum. Onu da yavatan azaltrm. Diyetimi gncelledim. Kendimi zorlamyorum. 1 ay mesela izin verdim. AHCC kullanmaya devam ettiim halde zerine dnmedim, randevumu erteledim. yi geldi akas. Bugn ki randevuma giderken ne rahatsz ne de stresli hissediyordum.

Kafamda tek bir dnce var. nsanlar neler ile urayor. Ne hastalklar var. Bizim vcudumuzda olan ise "misafir". yileen, negatife dnen yzlerce rnek ve birok yol var. Bu mentaliteyi oturtmam biraz zaman ald, olsun en azndan oturdu. O yzden iyilemek ve bu misafiri bir daha gelmemesi adna uurlamak iin elimden geleni yapyorum. Gzel haberlerle grmek zere.

Umutlu kaln. <3

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Alnt kivircik Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bir sre forumdan, bu konulardan uzak kalmak istedim. AHCC kullanmaya, Imutor kullanmaya devam ediyorum. En son nc kez yaktrdm. Doktorum anal kanalda ulaamadmz bir yerde olabilir dedii iin farkl bir doktora gidip rektoskopi ile birlikte ilem karar aldk. Pazartesi onu yaptrcam. Onun haricinde oral HPV korkum kalmad artk. Her gittiimde detayl olarak ona da baktryorum doktorum son kez iimin rahatlamas iin iyice KBB uzmanna da grnmemi tavsiye etti. Bi yap var larynx zerinde fakat siile benzemediini syledi. Ben de siil olduunu dnmyorum.

Sigaray braktm. Elektronik sigara almtm zaten, onu kullanyorum. Onu da yavatan azaltrm. Diyetimi gncelledim. Kendimi zorlamyorum. 1 ay mesela izin verdim. AHCC kullanmaya devam ettiim halde zerine dnmedim, randevumu erteledim. yi geldi akas. Bugn ki randevuma giderken ne rahatsz ne de stresli hissediyordum.

Kafamda tek bir dnce var. nsanlar neler ile urayor. Ne hastalklar var. Bizim vcudumuzda olan ise "misafir". yileen, negatife dnen yzlerce rnek ve birok yol var. Bu mentaliteyi oturtmam biraz zaman ald, olsun en azndan oturdu. O yzden iyilemek ve bu misafiri bir daha gelmemesi adna uurlamak iin elimden geleni yapyorum. Gzel haberlerle grmek zere.

Umutlu kaln. <3
    Senin sigillere doktorun anaskopla mi bakyordu kivircik neden retroskopiye gerek duydu

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Piman Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Senin sigillere doktorun anaskopla mi bakyordu kivircik neden retroskopiye gerek duydu
    Hayr, klasik el muayenesi ile. Zaten yetersiz hissettirmesinin sebebi de buydu bana.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

[QUOTE=kivircik;38358]Hayr, klasik el muayenesi ile. Zaten yetersiz hissettirmesinin sebebi de buydu bana.[/QUOTE
    E peki ieridekini nasil grp te yakyordu

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Piman Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    E peki ieridekini nasil grp te yakyordu
    Biraz grafik olacak anlatm ama olabildiince gererek yakyordu. Kolonoskopimde derin oluum grnmedii iin bu kadar rahat davranmtk ama bu rahatlk bana fazla gelmeye balad.
    Hem koterden de ok skldm akas. Bu sefer kryo olacam.