Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Cevap: HPV var m yok mu, her doktorun farkl ynlendirmesi sorunsal

Alnt kivircik Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bugn koter ilemini gerekletirdik. Herhangi bir ac hissetmedim, uyutururken bile gayet acsz geti sre. Biraz stresli olduum iin doktorumun da olduka destei oldu. Lezyonlarn bulunduu blge dolays ile biraz zorlandk sadece. Grebildii ve ulaabildii kadarn yaktn syledi doktorum. ki tane ila verdi birisi yaralarn gemesi iin dieri de hepimize tandk olan Aldara. Lokal strelizasyonu ve direnci arttrmak adna. Birka gn szlamas olas dedi. Hazrlklym zaten, diyetimi birka gn ncesinden deitirmitim. Daha kolay bir toparlanma sreci geireyim diye. Patoloji iin para da ald tabi ki birka gne de onun raporunun geleceini, gelince beni bilgilendireceini syledi. Bir ay sonras iin randevu aldm. Ne olur ne olmaz diye. Olas bir ey olursa direk randevumuzda yakarz diye konutuk. En iyi ihtimalle herhangi bir ey olmazsa kendime dl olarak botoks yaptrmay planlyorum. hahahaha

7-10 gn arasnda yaralarn yeteri kadar iyilemesinden sonra kolonoskopi yaptrmay dnyorum. Zaten niyetim vard hem o hem de endoskopiyi aradan karm olucam bylece. lem srasnda daha derinde olmas ihtimaline karn kolonoskopi cihaz ile alabileceklerini syledi doktorum. lem sonrasnda onu da haberdar etmemi rica etti. Biraz obsesif olduum iin bu konuda doktoruma tekrar etme olasl, durumunu falan sordum. Daha kt durumda olanlar grdn korkulacak bir ey olmadn syledi. im rahatlad. Tabi tekrarn bir olaslk olduunu da berlitti. Az iindeki yaplardan endie ettiimi dile getirdim, benzer ekilde karnbahar gibi kar genelde dedi. Lezyon grmediim srece endielenmemem gerektiini syledi. Zaten en nemli eyin baklk sistemini gl tutmak olduunu syledi.

Baklk sistemi iinde Time Health'in AHCC'sini kullanmaya balamtm zaten. Ek olarak diyetimi daha salkl hl getirmeye alyorum. Gnlk olarak propolis ve kefir tketiyorum. Yeil ay zaten dzenli kullandm bir ey idi, sadece bir bardak fazla iiyorum. Ek olarak Imutor Kompleks kullanyorum. Burada AHCC'nin tek bana yeterli olduunun sylendiini ve yle olduunun farknda olsam dahi, psikolojik olarak Imutor kullanmak iyi geliyor akas. En azndan elimden gelen her eyi yaptm hissediyorum. Tek skntl olan sigara kullanm. Maalesef gnlk olarak 2 paket tkettiim bir eyi u an iin bir paketin altna zor ektim. Elektronik sigara destei kullanyorum bunun iin. Umarm en ksa srede ttn kullanmm da bitirmi olacam.

Patoloji raporum geldiinde tekrar buray gncellerim. Salkla kaln. <3
    Selam kvrck ne gzel anlatmssn tekrar gemi olsun guncelle bizi evet ahcc tek basna yeterli ben de 8 ay ahcc kullandm bunun 4 ay imutorla birlikteydi, sonra ahcc'nin ok yeterli oldugunu grenince imutorsuz kullandm.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Kvrck merhaba kolonoskopi yaptirmadiysan eger yaptirmani nermem aratrmalarma gre ve forumdada yazilanlara gre makat aznda olan sigilleri daha ileriye yayma riski var kolonoskopi 50 cm anoskopi 10 cm bence anoskopi tercih etmelisin. Daha ileride olan hi duymadm nk tabi yine senin tercihin

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Piman Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kvrck merhaba kolonoskopi yaptirmadiysan eger yaptirmani nermem aratrmalarma gre ve forumdada yazilanlara gre makat aznda olan sigilleri daha ileriye yayma riski var kolonoskopi 50 cm anoskopi 10 cm bence anoskopi tercih etmelisin. Daha ileride olan hi duymadm nk tabi yine senin tercihin
    Selam, yok yaptrmadm daha fakat bu cumartesi iin tarihimi aldm. Bir terslik olmazsa endoskopi ile birlikte aradan karacam. Doktorum ile bu konuyu konutuk, zellikle bu konuda endieli olduumu dile getirdim. Koterizasyon ile alnabilenlerin hepsinin alndn fakat varsa bunun yaylma gibi bir durumu olup olamayacam, doktorum da byle bir ihtimalin olmadndan bahsetti. Barsak dokusunun siil gelitirmeye uygun olmadn syledi. Zaten girite kalan varsa da alacaklarn belirtti. Duruma gre yine haberdar edeceim.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Selam, yok yaptrmadm daha fakat bu cumartesi iin tarihimi aldm. Bir terslik olmazsa endoskopi ile birlikte aradan karacam. Doktorum ile bu konuyu konutuk, zellikle bu konuda endieli olduumu dile getirdim. Koterizasyon ile alnabilenlerin hepsinin alndn fakat varsa bunun yaylma gibi bir durumu olup olamayacam, doktorum da byle bir ihtimalin olmadndan bahsetti. Barsak dokusunun siil gelitirmeye uygun olmadn syledi. Zaten girite kalan varsa da alacaklarn belirtti. Duruma gre yine haberdar edeceim.
    Hadi hayrls, umarm abuk iyileirsin imdiden ok gemi olsun ctesi gn iin, bizi mutlaka haberdar et

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

n kolay atlatrsn o zmana aynn bizi burdan haberdar et

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Selam, gncellemeyle geldim. Sabah kolonoskopi ve endoskopi mi oldum. Endoskopi olarak reflm varm, onu grm olduk ama onun dnda temiz st ksm.

Kolonoskopi de ise milimetrik siiller grld. Doktorum bunlarn bu kadar byk grndne korkma, kamera ile bu kadar yakndan grntlendii iin byk grnyor, ok kkler dedi. Koter yaptrdm doktorun o yzden grememi olabileceinden bahsetti. Onlarda takip iin biyopsi aldlar. Ocakta zaten takip randevum vard dermatolouma gittiim zaman gstereceim tabi ki. Kolonoskopi hazrl biraz yorduu iin o blgeyi, birka gn sonra Aldara kullanmaya balayacam. En azndan randevu tarihim gelene kadar nlem alm olurum.

Genel olarak iim rahatlad. Hem yukar ksmda siil ile karlamam olmalarna hem de ieri de beklediimden daha iyi durumda olmama. nsan hissediyor nk. Doktorum endie edilecek hibir ey olmadn ama diyetime dikkat edip gastro yaralarm iyiletirmemi syledi. Tabi bunun en byk neden, stres. Farknda olmasak bile vcut o strese cevap veriyor byle. Gidip meditasyon yapaym biraz daha

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Gemi olsun kvrck. O kk sigiller icerden miydi ve aldirdin bugn

Kdemli ye
    yelik tarihi
    16.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    1

Yani bugn de yakld mi sigillerin

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Selam, gncellemeyle geldim. Sabah kolonoskopi ve endoskopi mi oldum. Endoskopi olarak reflm varm, onu grm olduk ama onun dnda temiz st ksm.

Kolonoskopi de ise milimetrik siiller grld. Doktorum bunlarn bu kadar byk grndne korkma, kamera ile bu kadar yakndan grntlendii iin byk grnyor, ok kkler dedi. Koter yaptrdm doktorun o yzden grememi olabileceinden bahsetti. Onlarda takip iin biyopsi aldlar. Ocakta zaten takip randevum vard dermatolouma gittiim zaman gstereceim tabi ki. Kolonoskopi hazrl biraz yorduu iin o blgeyi, birka gn sonra Aldara kullanmaya balayacam. En azndan randevu tarihim gelene kadar nlem alm olurum.

Genel olarak iim rahatlad. Hem yukar ksmda siil ile karlamam olmalarna hem de ieri de beklediimden daha iyi durumda olmama. nsan hissediyor nk. Doktorum endie edilecek hibir ey olmadn ama diyetime dikkat edip gastro yaralarm iyiletirmemi syledi. Tabi bunun en byk neden, stres. Farknda olmasak bile vcut o strese cevap veriyor byle. Gidip meditasyon yapaym biraz daha
    ok gemi olsun, hadi git sen meditasyon yap hahaha rahatla biraz akta kal :P

Yeni ye
    yelik tarihi
    01.Aralk.2021
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Piman Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Gemi olsun kvrck. O kk sigiller icerden miydi ve aldirdin bugn
    Yani bugn de yakld mi sigillerin
    Yok hayr. Doktorum siillerin milimetrik olduunu ve kolonoskopide kullanlan methodun o kadar kk olanlar alamayacan, databileceini syledi. Koterizasyon ya da dier yntemlerin daha iyi olacan syledi. Blge biraz toparlasn, Aldara kullanacam bir sre.

Bu arada koter srasnda alnan paradan patoloji raporu geldi, tip 6 ile uyumlu km. Bakalm bir haftaya da dier rapor gelir karlatrrm. Akas rahatm ya, srekli oramda buramda m kt diye dnmekten dilimde bile yaralar kardm -ki uzun zaman olmutu byle kendimi skmayal. O yzden elimden geleni yaparken biraz da rahat brakmak istiyorum kendimi. Yine buralarda olur ve gncellemelerimi yaparm, insanlara bildiklerimi anlatrm.

Net bildiim bir ey varsa, benim bu virsten gl olduum. TED talk yaptma gre gidebilirim