Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Ekim.2021
    Tecrbe Puan
    0

Cool Tedavi srecimi balatyorum!

Herkese selamlar;

02 Ekim Cumartesi gn tarihinde kasmda du alrken siil farkettim. Uzun zamandr kllarma dokunmamtm ve gzmden kam olmalyd. Daha sonra jilet ile ok ince ilerleyerek tra ettim o blgeyi ve hooop 2 adet karnbahar trnde siil mevcut. Jilet ile tra yaplmamas gerektiini bilmiyorum o ana kadar. Acemiliime geldi akas..

Kiisel temizlik ve hijyenime ok dikkat ederim. Hergn du ve boxer deiimi yaparm.

Daha sonra aratrmam ile birlikte HPV olabileceimi dnp devlet hastanesinden randevu aldm. roloji doktoruna gsterdim. HPV olabilir ama burada yakamayz yok cihaz dedi.

zel bir tp merkezine gittim. roloji hocas kan ve idrar istedi. Verdim. Daha sonra istersen onlar imdi alalm. Patolojiye gnderelim ve tip lerini renelim dedi. Tamam dedim. 2000TL gibi bir cret tuttu.

( Muayene-kan ve idrar tahlili- aldrma ilemi- patoloji sonular )

imdi sonular bekliyorum ve 09 Ekim Cumartesi tarihinde tekrar gidip hoca ile kan sonular hakknda konuacaz.

Ben akas bu formu okuyunca ok rahatladm. Eki szlk ve buras kymetli bilgiler ieriyor. HPV yenilebilen bir virs. Yenilmez deil. Bunu anladm.

Erkek olduum iin bu sre biraz daha rahat geecek anladm kadaryla. Ama tabi forumdaki tm kadnlarmza da gemi olsun diyorum. Moralinizi yksek tutup iyi beslenme+spor ile bu hastalk geecektir.

Spor yapyorum 2 aydr ve sigaray braktm. Alkol yok. Uyku dzeni ve protein arlkl beslenme programm mevcut.

imdi tek ilerleyi yolum var. 8 ay sonra buraya HPV Negatif olduumu yazacam.

Hepimize gemi olsun.

Not : lerleyi olduka gncelleme gelecek konuya. Sorularnz var ise ekinmeden sorabilirsiniz.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Cevap: Tedavi srecimi balatyorum!

Merhabalar @pablo escobar, ok gemi olsun. Evet forumda hpv'nin vcuttan atlabilen ama bu srecin uzun olabileceini yazyoruz hep. nk hpv virs artk vcuttan atlyor, yani en azndan bu kantland diye biliyorum singapurda yaplan hpv kongresinde.

Sigaray brakman ok iyi olmu, beslenmene dikkat et, c vitaminli eyler ye, yeil ay i (hpv geriletme konusunda bilimsel kantl, aratrabilirsin), kefir i (probiyotik).
    Siil ktgnda da moralini bozma, dzenli olarak onlardan kurtul. Atyorum her ay veya 25 gnde bir sigiller iin git mesela. Zamanla zaten sigiller ilk gnk kadar kmamaya balayacak.

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Ekim.2021
    Tecrbe Puan
    0

ok teekkrler neriler iin.. sizin emekleriniz byk bunu net grebiliyorum forumda..

cumartesi gn sonular gelsin edit yapacam buray

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt pabloescobar Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok teekkrler neriler iin.. sizin emekleriniz byk bunu net grebiliyorum forumda..

cumartesi gn sonular gelsin edit yapacam buray
    Tamamdr dnn bekliyorum, rica ederim ne demek elimden geldigince yardmc olmaya alyorum

zel ye
    yelik tarihi
    13.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    1

Protein agirliklidan ziyade, bitkisel agirlikli beslenmek daha iyi bence. Kanser hastalarina onerilen diyet de bu mesela. Cunku ihtiyacimiz olan vitaminler bitkilwrde bulunuyor. Yesil yaprakli bitkiler ispanak gibi oneriliyor. Brokoli, lahana gibi senzeler. Bence herseyi yemek lazim ama ozellikle taze meyve sebze. Sebzeleri de oldurmeden mumkunse buharda pismis ya da cig tuketmek iyidir.

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Ekim.2021
    Tecrbe Puan
    0

Selamlar tekrardan,

Sonularm kt.

Kan ve idrar sonularm temiz kt. HIV 1-RNA negatif. HCV ve HBS ag negatif. HSV TIP II IgG negatif. HSV TIP II Igm negatif.

VDRL ( RPR ) NEGATIF.

Buraya kadar her ey gzel grnyor.

Beni artan sonu ise HPV testimden kaynakl.

HPV tespit+tiplendirme (PCR) Negatif olarak grnmekte ve aklama ksm yle;

ncelenen materyal : smear

Uygulanan yntem : ncelenen rnekten elde edilen DNA materyalinde IVD onayl ip array HPV kitleri ( Clart PHV3 ) kullanlarak HPV Genom blgesine spesifik PCR analizi yaplmtr. Elde edilen PCR rnleri, tp array eklinde dizayn edilmi ve 49 farkl tipi ieren sistemde hibridizasyona alnmtr. Daha sonra Genomica Clinical Reader kullanlarak deerlendirme yaplmtr.

HPV - DNA : NEGATIF
    HPV - Genotip Analizi : NEGATIF

Arkadalar bu nasl olabilir? Nroloji doktorumda ard ve teste gvenmediini syledi. Tekrar siil karsa baka lab da test yaptrmam gerektiini syledi.

Sizin yorumlarnz nedir?

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Selamlar tekrardan,

Sonularm kt.

Kan ve idrar sonularm temiz kt. HIV 1-RNA negatif. HCV ve HBS ag negatif. HSV TIP II IgG negatif. HSV TIP II Igm negatif.

VDRL ( RPR ) NEGATIF.

Buraya kadar her ey gzel grnyor.

Beni artan sonu ise HPV testimden kaynakl.

HPV tespit+tiplendirme (PCR) Negatif olarak grnmekte ve aklama ksm yle;

ncelenen materyal : smear

Uygulanan yntem : ncelenen rnekten elde edilen DNA materyalinde IVD onayl ip array HPV kitleri ( Clart PHV3 ) kullanlarak HPV Genom blgesine spesifik PCR analizi yaplmtr. Elde edilen PCR rnleri, tp array eklinde dizayn edilmi ve 49 farkl tipi ieren sistemde hibridizasyona alnmtr. Daha sonra Genomica Clinical Reader kullanlarak deerlendirme yaplmtr.

HPV - DNA : NEGATIF
    HPV - Genotip Analizi : NEGATIF

Arkadalar bu nasl olabilir? Nroloji doktorumda ard ve teste gvenmediini syledi. Tekrar siil karsa baka lab da test yaptrmam gerektiini syledi.

Sizin yorumlarnz nedir?
    Ben de cok ilgin buldum. Eer tekrar sigil kmazsa ve bak gibi kesilirse bu olay hpv olmadgn ve doktorun yanl tespit ettiini dusunebiliriz belki. Ama tekrar sigil ckarsa bariz yanls sonuc veriyor diyebiliriz.

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Ekim.2021
    Tecrbe Puan
    0

u an iin kan bir ey yok. Olursa eer tekrar gidip aldrp baka bir lab da kontrol ettireceim. Belkide HPV deildim. Baka bir virsten dolay kt o siil. Yada HPV idim. Siili aldrdm sralarda negatife dnm olabilirim. Bilemiyorum kafam kark.

yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

u an iin kan bir ey yok. Olursa eer tekrar gidip aldrp baka bir lab da kontrol ettireceim. Belkide HPV deildim. Baka bir virsten dolay kt o siil. Yada HPV idim. Siili aldrdm sralarda negatife dnm olabilirim. Bilemiyorum kafam kark.
    Hpv 3 gnde negatife dnen bir hastalk deil maalesef. bence de tekrar ckmasn bekle bakalm, benim de kafam kart.

Yeni ye
    yelik tarihi
    05.Ekim.2021
    Tecrbe Puan
    0

Konuyu gncel tutacam. Teekkrler.

Bu Konu iin Etiketler