Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devlet hastanelerinde test süreci

Durum
    laurapalmer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Devlet hastanelerinde test süreci

merhaba,
    hpv ile yeni tanýþan bir kadýným. birkaç gün önce genital bölgemde siðilleri fark ettim ve kapanmadan dolayý en erken ay sonuna randevu alabildim. çok stres yapýnca çok da araþtýrma yaptým ve forumdaki konularýn çoðuna bakma fýrsatým oldu ancak soracaðým þey daha önce sorulmuþsa veya konular içerisinde konuþulmuþsa ve ben gözden kaçýrdýysam affýnýza sýðýnýyorum. dediðim gibi yeniyim ve oldukça stresliyim.

aklýma takýlanlar þöyle, 23 yaþýndayým ve öðrenciyim. babam emekli memur, onun saðlýk sigortasýna tabiyim. doktora baþvurduðumda anladýðým kadarýyla ilk önce smear testi yapýlacak. bu testte hpv'nin tipini öðrenebiliyor muyuz, yoksa tipi için ayrý bir test mi yaptýrmam gerekiyor? bu ayrý testi devlet hastaneleri yapýyor mu, yapmýyorsa özel hastanelerde ortalama fiyatlar nasýldýr çok merak ediyorum.

baðýþýklýk sistemime pek güvenmiyorum. cinsel hayatým çok aktif sayýlmaz, çok uzun bir süre önce cinsel bir iliþki yaþadým. açýkçasý hpv'nin beni bulmuþ olmasý açýsýndan üzgünüm. ama öte tarafta, baðýþýklýk sistemimin zayýflamasýna sebep olacak bi yaþantým olduðunu söyleyebilirim. siðillerimi fark ettiðimden beri beslenmeme ve genel düzenime çok dikkat ediyorum. sigarayý zaten birkaç ay önce býrakmýþtým. bu endiþelerim yüzünden þimdiden ahcc sipariþi verdim.

doktor randevusunu beklerken özellikle iþin maddi boyutlarý ve doktorla karþýlaþabileceðim ilgisizlik meselesi beni çok korkutuyor. randevuma kadar özellikle devlet hastanelerindeki test süreçlerini öðrenirsem; hangi testlerin yapýldýðýný, hpv'ye dair edinebileceðim bütün tanýlarý burada yaptýrýp yaptýramayacaðým ve fiyatlar konusunda bilgi edinirsem randevuma kadar en azýndan biraz para toparlamak istiyorum. ayrýca sanýrým içim sizlerle konuþunca biraz daha rahatlayacak...

Durum
    gecerdimi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Devlet hastanelerinde test süreci

merhaba istanbulda bir özel hastenede smear ve hpv toplam 850 tl gibi bir ücret ödedim geçen ay. aile saðlýðý merkezleri 30 yaþ altýna yapmýyorlarmýþ. devlet hastanelerindeki durumu bilmiyorum. yarý özel hastaneleri deðerlendirebilirsiniz fiyatlar ortalama oluyor ve çok uzak tarihlere atmamýþ olursunuz.

Durum
    Malena - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Devlet hastaneleri 25 yaþ altýna Hpv testi yapmýyordu 1 sene önce

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba her devlet hastanesi bu konuda ayninseyi soylemiyor maalesef. Nevsehirde 30 yas altina test yapmiyoruz dediler. Samsunda uni hastanesinde direkt kendileri yaptilar. Tip konusunda benim sonucumda 16 ve 18 negatif bir de yuksek riskli tipler negatif yaziyordu yani sadece yuksek riskli ve 16 18e bakiliyo dusuk riskli bulunduruyosan hangi tip oldugu cikmiyo. Ben yuksek riskli cikmadigi icin hangi tip oldugunu bilmeme gerek yok diye dusundum zaten riskli olsa da olmasa da tedavi yontemi ayni tip belirleme bana gore gereksiz. Gecmis olsun saglikli gunler

Durum
    patirik3 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Size kesinlikle katýlýyorum çok saçma biz en kötüsü gibi zaten tedavi sürecine devam ediyoruz çýldýracaðým gercekten