Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv tip 31 68

Durum
    Ayselokal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv tip 31 68

Arkadaþlar herkes belki ayni seyi soruyor ama lütfen soracaðým sorulara cevap yazabilir misiniz. 1 hafta oldu öðreneli kafayý yemek üzereyim. Tip 31 68 yuksek risk grubu diyor. Her yerden okuma yaptim videolar izledim makaleler tarattim bu konu ile ilgili.Nasil anlatabilirim aceba? Yemek listesi oluþturdum. Sigarayi biraktim spor yapiyordum zaten ama yine duzenlu yapuyorum. Uyk saatlerine dikkat ediyorum. Tip 31 68 atlatan var mi ? Ben ne zaman bulaþtým bilmiyorum. Tesadufen gidip test yapim dedim oyle öðrendim. NormLde cok dikkat ederim yemeðine Sporuma vs. Son dönemlerde asiri yorgun ve halsizim genital bölgede inanilmaz hir akýntý oluyor ve koku geliyor. Sizde boyle belirtiler olmus muydu? Okuduklarým beni cok korkutuyor.

Durum
    mert2036 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv tip 31 68

Alýntý Ayselokal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar herkes belki ayni seyi soruyor ama lütfen soracaðým sorulara cevap yazabilir misiniz. 1 hafta oldu öðreneli kafayý yemek üzereyim. Tip 31 68 yuksek risk grubu diyor. Her yerden okuma yaptim videolar izledim makaleler tarattim bu konu ile ilgili.Nasil anlatabilirim aceba? Yemek listesi oluþturdum. Sigarayi biraktim spor yapiyordum zaten ama yine duzenlu yapuyorum. Uyk saatlerine dikkat ediyorum. Tip 31 68 atlatan var mi ? Ben ne zaman bulaþtým bilmiyorum. Tesadufen gidip test yapim dedim oyle öðrendim. NormLde cok dikkat ederim yemeðine Sporuma vs. Son dönemlerde asiri yorgun ve halsizim genital bölgede inanilmaz hir akýntý oluyor ve koku geliyor. Sizde boyle belirtiler olmus muydu? Okuduklarým beni cok korkutuyor.
    Akýntý ýcýn öncelýkle kültür yaptýrmalýsýn akýntýnýn sebebi bakteriyel bir durum olabýlýr cunku mantarda olabýlýr bol su için gerekýrse pcr da yaptýrýn cybh için

Durum
    Yeni Üye

O vardi zaten. Hpv 31 68 zor bir hpv turu imis. Bu formdaki tüm yazýlarý okudum. Ahcc alacak param yok. Nasil anlatacaðým bilmiyorum. Ketem e gittim sadece test sonucunu verip gonderdi. Hicbir aciklama yapmadi

Durum
    mert2036 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alýntý Ayselokal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O vardi zaten. Hpv 31 68 zor bir hpv turu imis. Bu formdaki tüm yazýlarý okudum. Ahcc alacak param yok. Nasil anlatacaðým bilmiyorum. Ketem e gittim sadece test sonucunu verip gonderdi. Hicbir aciklama yapmadi
    Öncelýkle akýntý ýcýn ilaç kullan sonra basit vitamin takviyeri al yesýl cay propolis kullan gerýsýný vücüt halleder birde spor yap düzenli baþkada yapacak bþr sey yok zaten siðil varsa yaktýr

Durum
    Yeni Üye

Siðil yok. Görünmüyor doðrusu siz atlattiniz mi

Durum
    Uzgungýz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Öncelikle merhaba. Bu süreçlerin bir kýsmýný geçirmiþ biri olarak þunu söyleyebilirim ki tip tayini yapýldýktan sonra yüksek riskli hpv taþýyorsan daha ileri tetkikler yapýlýyor. Sonuclarýnla birlikte bir kadýn hastalýklarý uzmanýna git. Muhtemelen kolposkopi istenecek. Sana bu virüsün ne kadar zarar verdiðine bakýlacak gerekirse biyopsi alýnacak ona göre bir yol izlenecek. Cýn 1 gelirse þayet biþi yapýlmayacak belirli aralýklarla kontrole gideceksin ve bagýsýklýgini yuksek tutacaksýn cýn 2 ve 3 gelirse bu surec daha farklý iþleyecek. Ahcc alamýyorsan imutor kullan fiyat performans bakýmýndan iyi bir takviye bende burdaki tavsiyeler üzerine baþlamýstým. Cok faydasýný gördüm. Stres yapma vücuduna güven kendine iyi bak. Muhtemelen vücudun 2 senede bunu atacak. Bilinçlisin artýk rutin kontrollere gideceksin ve bir problem olduðunda en basýnda mudahale edilecek. Bunu bilmedende hayatýna devam edebilirdin hpv uzun süreclerde fark edilmediðinde vücutta atamadýðýnda ciddi boyutlara geliyor. Akýntýna gelirsek muhtemelen mantar var bir kadýn hastalýklarýna gorunmen þart muhtemelen fitil vs verir ve seni rahatlatýr. Hijyene önem ver pamuklu çamasýr kullan cinselliðe ara ver.

Durum
    Yeni Üye

Bir daha asla. Artik cok dikkat edeceðim. Ama ne zaman olduðumu bilmiyorum. Belki de cok onceden vardir bu durum ve ben yeni ogrenmisimdir. Yemeklerini düzene sokuyorum. Ilumunator aldim onu duzenli kullanacaðým. Cok dikkat etmeye çalýþýyorum. KETEM bana bir sene sonra tekrar gel dedi. Oradaki doktorlar cok rahattý anlamadim. Sýkýntý etme bunlar normaldir atlatýrsýn dedi sadece. Tip 31 68 yuksek riskli gruptaymis. Eski erkek arkadaþýma sordum o doktordu o kadar aptal ki bana serviks kanseri olabilirsin ilerde dedi. Hicbir tedavin yok dedi. Ama onun sayesinde doktora gitmistim. Ayrýlmadan önce cok israr ediyordu git diye. Neyse herseyde bir hayir vardir. Yaptik bir hata zamaninda. Simdi bunu telafi etmek için elimden geleni yapacaðým. Ama cok korkuyorum unutmaya çalýþýyorum da aklimdan cikmiyor

Durum
    Yeni Üye

Enfeksiyon ile karþýlaþtýktan 2 yýl içinde HPV enfeksiyonu güçlü baðýþýklýk sistemi olan kadýnlarda yok edilir. Yüzde 10 kadýnda ise enfeksiyon kalýcý hale gelir. Kalýcý enfeksiyon geliþiminden 2-5 yýl sonra enfeksiyon ilerler ve*CIN-1*denilen lezyona dönüþür.*CIN-1*ilerlerse 4-5 yýl sonra*CIN-2 ve*CIN-3'e ilerler. Rahim aðzý kanserine dönüþümü için en riskli olaný*CÝN 3' tür.*CIN 3*tespit edilen kadýnlarýn % 30-35' i bir süre sonra*kansere*dönüþmektedir. Virüs vücuda girdikten sonra vücüt atamaz ise ilerlerse 5 ile 10 yýl içinde kansere dönüþme ihtimali var .

Durum
    Yeni Üye

Yani kontrol kontrol ipin ucunu býrakýrsan olma ihtimalin var. Ama 6 ayda bir senede 1 rutin kontrollere gidersen mudahale edilir bir ilerleme gorulurse. Yani kendini üzecegin bisi yok . Bir doktora git ne durumda oldugunu ögren. Ve þanslýsýn ve enfekte olduðunu biliyorsun ona gore yaþayacaksýn. Önlemini alacaksýn.

Durum
    pismankiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Kokulu akýntýnin sebebi büyük ihtimalle bakteridir bende de vardý smear sonucunda çýkmýþtý fitil ile iyileþti. Bende de birden fazla tip var kendine dikkat et maksimum senede bir kontrole git sýkýntý olmadan atlatacagini umuyorum. Devlete gitmedim ama burda okuduðum kadarýyla bazý doktorlar atilmayacagini vs söyleyebiliyormus ama bu forumda negatif olan çok insan var

Bu Konu için Etiketler