Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ahcc kullandıktan sonra test için süre

Durum
    aliali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

ahcc kullandıktan sonra test için süre

Arkadaşlar selamlar. Bir süredir ahcc kullanıyorum ve test yaptırmak istiyorum. Fakat mavi lab çalışanı ahcc kullanıyorsanız testten 1,5 ay önce ahcc kullanımını bırakmanız gerekiyor diye bir bilgi verdi. Aksi halde testin doğruluk payı düşüktür dedi. Bu bana çok mantıksız geldi çünkü 1,5 ay uzun bir süre ve bence bu kadar uzun süre bırakırsak ahcc ye tekrar sıfırdan başlamak zorunda kalırız. Negatif sonuç alan arkadaşlar böyle 1,5 falan bekleme yaptı mı testten önce yoksa ahcc biter bitmez mi test oldular..

Durum
    Yeni Üye

Cevap: ahcc kullandıktan sonra test için süre

arkadaşlar duruma göre şehir dışına teste gideceğim bilgisi olan yardım edebilir mi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı aliali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. Bir süredir ahcc kullanıyorum ve test yaptırmak istiyorum. Fakat mavi lab çalışanı ahcc kullanıyorsanız testten 1,5 ay önce ahcc kullanımını bırakmanız gerekiyor diye bir bilgi verdi. Aksi halde testin doğruluk payı düşüktür dedi. Bu bana çok mantıksız geldi çünkü 1,5 ay uzun bir süre ve bence bu kadar uzun süre bırakırsak ahcc ye tekrar sıfırdan başlamak zorunda kalırız. Negatif sonuç alan arkadaşlar böyle 1,5 falan bekleme yaptı mı testten önce yoksa ahcc biter bitmez mi test oldular..
    Ben tesadüfen yani tamamen ya negatif çıkmazsam korkusundan buradaki arkadaşlara eylülde yaptıracagım diyip ekimde yaptırmıştım
    Özellikle böyle bir bekleme yapmadım. Böyle bir bilgiye erişemezsin @aliali, yani herkes aynı şeyi yapmış olamaz o sebeple ahcc biter bitmez mi, yoksa 1 ay beklediniz mi gibi 2 ayrı seçenek olamaz. Muhtemelen bazı biter bitmez yaptırmıştır, bazısı benim gibi çekinip biraz daha bekleyip yaptırmıştım, bazısı yaptırmıyor bile 1 yıldır sigil çıkarmıyor mesela, zaten negatif olmuş gibi, yaptırmıyor. Ama ben, test yapılsın konu netleşsin taraftarıyım.

Durum
    Yeni Üye

hocam kullanılacak süreyi nasıl belirliyorsunuz o zaman, mesela siz 8 ay kullanmıştınız sanırım belki de 9 ay kullanmanız gerekecekti.. neye göre 8.aydan sonra bıraktınız

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı aliali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam kullanılacak süreyi nasıl belirliyorsunuz o zaman, mesela siz 8 ay kullanmıştınız sanırım belki de 9 ay kullanmanız gerekecekti.. neye göre 8.aydan sonra bıraktınız
    Normalde 6 ay kullanılması gerekiyor. Bunu biz belirlemedik aslında dr.judith smith diye amerikalı bir doktor deney yapmıştı yıllar önce, ahcc'nin hpv negatif olma etkileri üzerine. ve deneyde 6 ay kullanıldıktan sonra birçok denek negatif oluyor, bazıları 3.ayda bile negatif oluyor. Tabi her ahcc negatif yapmayabiliyor bunu lütfen unutmayalım belli başlı 2 ahcc var bildiğim, başka negatif yapan da vardır yabancı forumlardan arastırabilirsiniz o kısmı.
    Neyse 6 ayda cogu negatife dönüyor ve deneyde 3 gram ahcc kullanılıyor günlük. Biz de 3 gram kullandık, bu time health ahcc gramajında 6 adet hapa tekabul ediyor, başka bir ahcc'de kaç tane hapa tekabul ettiği hesaplanmalıdır. Ama bazı hpv tipleri tip 16-18 veya yüksek risklilerle en çok sigil yapan tipler dirençli olabiliyor, açıkçası benim 6.ayda da siğilim çıkmıyordu ama ben negatif olacagımdan emin olmak istediğim için süreyi uzattım 8 aya, yani tamamen korkumdan dolayı, belki de 6.ayda da negatiftim. Ama bazı kişilerde 4.- 5.aylarda sigil görünüyor. Bilinen ciddi bir yan etkisi olmadığı için (bazı kişilerde bağırsakları hızlandırıyor düzenli dışkılama sağlıyormuş) süreyi uzatabiliriz diye düşündüm. Uzatıp da negatif olanlar da oldu. Yani tamamen size kalmış 6 ay kullanıp henüz negatif olunmamış ise o süreye kadar 6 ay kullanılmış yüzüp kuyruguna gelinmiş biraz daha denenebilir gözüyle bakıyoruz.

Durum
    Yeni Üye

hocam sizi çok iyi anladım fakat kafama takılan şu: 6 ay kullanıp henüz negatif olmamışsanız biraz daha kullanılabilir demişsiniz ya, test için ahcc ye bir ay ara verip de test yapmak gerekiyor ve bir aydan sonra tekrar başlamak ne kadar işe yarar o soru işareti

Durum
    cumlemuhendisi59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Mavi labda hpv testi ücreti nedir arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim

Durum
    Karamsarbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı cumlemuhendisi59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mavi labda hpv testi ücreti nedir arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim
    700 tl

Durum
    pismankiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Biraz konuyla alakasız ama ahcc konuşulduğu için burda yazıyorum. Iki gün bi akrabamin evinde kalmak zorunda kaldım ve ahccyi yanıma almayı unutmuşum. Iki gün ara vermiş olmam çok bir sıkıntı yaratır mı? Birkaç hafta önce de uyuyakalmıştım İşe giderken hızlıca çıktım unuttum içmeyi. Böyle ayda yılda bir unutmak çok sorun mudur?

Durum
    minik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba, Ben 7 ay AHCC günde 2 gr (doktroun bana önerdiği doz) olmak üzere aldım (amino up marka) 3 tip hpv vardı, ve doktor kontrolünde ahcc kullanımım devam ederken numune alındı ve mavi lab. gönderildi ve sonucu aldım. maalesef sadece bir tipi negatife dönmüş. Sanrıım bu vucutlarımızdaki virüs yüklerine ve bünyeye bağlı olarak iyileşme süreçlerimiz değişebiliyor.