Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    19.Mays.2021
    Tecrbe Puan
    0

Penis ii Siil Ameliyat

Herkese Merhaba,

ncelikle @aryaya ne kadar teekkr etsek az. Hem psikolojik olarak bizleri rahatlatp hem de forumda her trl destei iin ona minnettarm

Hikayemin zellikle erkeklere yardmc olacan dnyorum. 31 yandaym ve yaklak 6 ay nce farkettiim penisimin i tarafndan (retra kanal) dar doru kacak ekilde bir adet, genital blgede de 2 adet olmak zere 3 siilimi aldrmaya karar verdim. Covid ve ameliyat korkumdan tr 2 ay nce aldrabildim. Gittiim 3 doktor da mutlaka genel veya spinal aneztezi almam gerektiini sylerken 4. Doktor lokal ile yapabileceini syledi. Pipiye ineler yapld, siiller alnd

Bu srete psikolojik olarak km durumdaydm. Kanser olur muyum, ya negatife dnemezsem, bir daha kimse benimle birlikte olmak istemezse gibi dncelere kapldm. ncelikle gittiim doktorlar ok tecrbeli kiilerdi ve u gne kadar hpvden kanser olan erkek grmediklerini sylediler. Forumda da iyileen kiileri grnce rahatladm. O yzden arkanza yaslann ve derin bir nefes aln

Bu herkesin bana gelebilir ancak bizler gl durmazsak ve stmze denleri yapmazsak vcuttan atma ii biraz uzayabilir. Sonuta hepimizin bir hayat dinamii var ve bunu bir sreliine deitirmek zorundayz. Forumda neler yapmamz gerektii aka anlatlm ama ksa bir zet de ben geeyim;

- Siillerden kurtulmak
    - Genital blgeyi tra etmemek (ben bir sre yalnzca makas kullanacam)
    - Cinsel ilikiye girmemek
    - Gnde 6 adet AHCC
    - Bakl gl tutmak (yeil ay, kefir, propolis vs)
    - mitsizlie kaplmamak ve moralimizi yksek tutmak
    - Sporu eksik etmemek
    - 3-4 ayda bir test yaptrmak (st. mavi lab yapyor)

Not: patolojide yalnzca Tip-6 kt

Sevgiyle Kaln,

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Cevap: Penis ii Siil Ameliyat

Merhaba @Murat, teekkr ederim gzel szlerin iin Ben de bir ekleme yapaym.

- C vitamini yksek besinler tketmek
    - Fazla eker tketiminden uzak durmak

Ek olarak @Murat, gnde 6 adet ahcc kullanmak yazm, eer kullandnz marka time health ise bu doru. Ama baka bir marka kullanyorsanz ka adet kullanacagnz rnn gramajna gre deiir. Yani hepimizin totalde 3 gram almas lazm gnlk olarak. Time health marka ahcc'de 3 gram 6 adet karlarken, baka bir markada belki 5 tane belki 7 tane hap karlar. O yzden her ahcc'den 6 tane almayn, bu time health marka ise 6 tane almak dorudur.

Yeni ye
    yelik tarihi
    19.Mays.2021
    Tecrbe Puan
    0

Dzeltmen iin teekkrler Arya, genelde forumda Time Health tavsiye edildii ve kullanld iin dier markalarn farkl gramaj olacan hesaba katmamm.

Aslnda C vitamini yksek besinleri ise hayat boyu alkanlk haline getirmeliyiz. Bu tedavi srecini devaml hale getirebilirsek daha salkl bir hayat srebiliriz. Ancak alkol brakmak ya da azaltmak benim gibi bir ok kii iin zor olabilir

Alkol konusunu atlamm. 2 gnde 1 ien biriydim. uan haftada 1e drdm ancak zorlanyorum. Yaknda sfrlamay planlyordum ancak sosyalleirken ve yaz mevsiminde imksansz gibi.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Alnt Murat90 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Dzeltmen iin teekkrler Arya, genelde forumda Time Health tavsiye edildii ve kullanld iin dier markalarn farkl gramaj olacan hesaba katmamm.

Aslnda C vitamini yksek besinleri ise hayat boyu alkanlk haline getirmeliyiz. Bu tedavi srecini devaml hale getirebilirsek daha salkl bir hayat srebiliriz. Ancak alkol brakmak ya da azaltmak benim gibi bir ok kii iin zor olabilir

Alkol konusunu atlamm. 2 gnde 1 ien biriydim. uan haftada 1e drdm ancak zorlanyorum. Yaknda sfrlamay planlyordum ancak sosyalleirken ve yaz mevsiminde imksansz gibi.
    Tavsiyemize uymayan da ok, kendileri bilirler tabi de yine de yanl kullanmasnlar

Kesinlikle sylemine katlyorum c vitamini konusunda. rnein kn 1 adet kivi yemek gnlk c vitaminini karlyormu. Veya arliston biber portakaldan daha fazla c vitamini barndryor

alkolu ve sigaray brakmak/ ya da braklmyorsa oook azaltmak lazm.

zel ye
    yelik tarihi
    19.ubat.2020
    Tecrbe Puan
    2

Hangi doktora gittin Murat? ok gemi olsun kurtulmana sevindim

Yeni ye
    yelik tarihi
    19.Mays.2021
    Tecrbe Puan
    0

zmirde Ekol Hastanesi, Dr Tansu Turguta gittim.

Bu konuda ok tedirgin biri olduum iin ncesinde mmkn olduunca fazla doktora bavurdum. Hepsinin ayr ayr deerli yorumlarn aldm. Son olarak Ekol Hastanesine gittim. anslym ki Tansu Bey ok tecrbeli biri ve olaylara en rasyonel yaklaan doktordu diyebilirim. ini de ok iyi yapan titiz biri, kesinlikle tavsiye ederim. Ayn zamanda psikolojik olarak da rahatlatp seni bu srece hazrlyor. Operasyon sonrasnda srekli takip edip yara iyileme srecini de gzlemliyor, ona gre yeni ila veriyor. Tm sorulara yant var. Gerek bir zm insan

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    1

Gemi olsun bende de ameliyat doktor hastane fobisi var sizi anlayabiliyorum bu konuda bende hpv yok ancak eimde tip 51 kmt ayrlma aamasna geldik neredeyse ilikiye giremiyordum sertleme sorunu yayordum ok iyi bi prof dr roloa gittim 51 kadnlarda risk dedi o da dk bi risk tip 16 18 31 45 asl riskli olanlar dedi eimde bunlarn olmamas iyi dedi bende yani erkekte ise sknt yapmaz dedi zaten eimin ki negatife dnm sana bii olmayacak ne bugn ne yarn dedi tip 51 sana erkek olarak gese de sknt olmayacak negatifken gemez de dedi sonulara gre de sertleme sorunum kafaya bu sorunu takmaktanm ona biz bii yapamayz cinsel terapi olabilir isterseniz dedi doktor biz fiziksel isteksizlik sertleme sorunlarn zemiyoruz dedi benim tek korkum hpv idi eimden ayrlmayacam karar verdim ve hpvden korkmayacam artk umutlu ve mutluyum artk siz de ok kafaya takmayn evet ok nadir erkekte kanser yapmas ben sadece bi futbolcu biliyorum penis kanserinden len penis ya da baka kanserler erkeklerde zor zaten kadnlarda da prof roloun dediine gre 16 18 31 45 ok riskliymi hele sizde ki 6 sanrm sadece siil yapyor iyi gnler

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    31.Temmuz.2021
    Tecrbe Puan
    1

Hocam son durumunuz nedir acaba guncel bilgi lutfen

Yeni ye
    yelik tarihi
    19.Mays.2021
    Tecrbe Puan
    0

Selamlar, yaplan koterden sonra penis ii iyileti ancak u ksmda doal olarak bir iz kald. Penis dnda yaplan koterde de yle bir kabarklk var ki keke koter yaptrmasaydm diyorum kendi kendime. Ne zaman geer nasl geecek, neye benzeyecek bilmiyorum ama 5 ay oldu ve sanki orada byk bir sivilce varm kadar kabark.

Onun dnda penis altnda snnet derisinde ufak siiller var onlar verrutol ile gidermeyi dnyorum. Bir de peniste sol tarafta byke bir siil kmt anti-hpv ile iz kalmadan 10 gnde drdm

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    31.Temmuz.2021
    Tecrbe Puan
    1

Bu ameliyati kim yapiyor uroloji mi peki sonrasinda idrarda sknt oluyor mu