Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral hpv testim tip 31 çikti 😔

Durum
    Nerdençıktıbuhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Oral hpv testim tip 31 çikti 😔

Alıntı Karamsarbiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hamile olduğum için tedavi olamıyorum, siz hangi doktora gidiyorsunuz bir de doktor iyileşir dedi mi ileriye yönelik bilgi verdi mi
    Çok geçmiş olsun sadece oral hpv nizmi var genital hpv niz varmı bizde bebek istiyorduk bu hastalık çıktı başımıza 😔

Durum
    Karamsarbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Nerdençıktıbuhpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun sadece oral hpv nizmi var genital hpv niz varmı bizde bebek istiyorduk bu hastalık çıktı başımıza 😔
    Genital de var onun içinde doğumdan sonra tedavi olucaksın dedi doktor. Sizde oral var mı ?

Durum
    Uğur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arkadaşlar yeni katıldım aranıza 😔 20 yaşındayım küçük dilimde doktorum siğil farketti ve küçük bir işlemle aldı benim sormak istediğim benim tek iliskim oldu 2 sene önce ama ağız yoluyla ilişkim olmadı öpüşme de dahil bu benim ağzıma nasıl bulaşmış olabilir genital bölgede sigilim şu an yok bu arada

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Uğur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni katıldım aranıza 😔 20 yaşındayım küçük dilimde doktorum siğil farketti ve küçük bir işlemle aldı benim sormak istediğim benim tek iliskim oldu 2 sene önce ama ağız yoluyla ilişkim olmadı öpüşme de dahil bu benim ağzıma nasıl bulaşmış olabilir genital bölgede sigilim şu an yok bu arada
    Garip gerçekten bu virüs temas yoluyla bulaşıyor. Bilmiyorum cidden istersen bi test yaptır. Mavi laboratuvar diye bi yer var orda oral hpv testi yaptırabilirsin.
    Bazen lezyon da göstermeyen tipleri oluyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Test yaptırmamın anlamı yok ki siğil olduğu kesin ağzımda doktor aldı zaten biyopsi sonucunda anladık biyopsi olmasa bile öyle bişey siğil zaten kesin olarak test anca tip öğrenmek için olabilir anlayamadım gitti ya kafamda deli sorular

Durum
    Tecrübeli Üye

Bunu öğrenme biçimim de çok değişik oldu açık açıkçası yoksa öğrenemezdim veterinerlik okuyorum klinikte çalışıyorum şu an köpek geldi köpeğin agzinda papillom çıkmış neyse tedavi ettik ilk defa görmüştüm hayvanlarda da sonrasinda tabi araştırmaya geciyosun hemen geçince ne olduğunu öğrendim kendimi kontrol ettim tamamen şans eseri öğrendim yoksa kanser olunca haberim olurdu

Durum
    Tecrübeli Üye

Bunu öğrenme biçimim de çok değişik oldu açık açıkçası yoksa öğrenemezdim veterinerlik okuyorum klinikte çalışıyorum şu an köpek geldi köpeğin agzinda papillom çıkmış neyse tedavi ettik ilk defa görmüştüm hayvanlarda da sonrasinda tabi araştırmaya geciyosun hemen geçince ne olduğunu öğrendim kendimi kontrol ettim tamamen şans eseri öğrendim yoksa kanser olunca haberim olurdu
    Tipleme yapılması lazım belki birden fazla tipi vardır. Lezyonsuz olan tipler olabilir. Ahcc ile o lezyonsuz tiplerini vücuttan atman lazım.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Karamsarbiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garip gerçekten bu virüs temas yoluyla bulaşıyor. Bilmiyorum cidden istersen bi test yaptır. Mavi laboratuvar diye bi yer var orda oral hpv testi yaptırabilirsin.
    Bazen lezyon da göstermeyen tipleri oluyor.
    Ben de @karamsar'a katılıyorum. Biz de bu virüsün temas yoluyla bulaştığını biliyoruz genital bölge için. Ama oral bölge için de oral aktivite olmuş olması lazım, ya da en basite indirgersek öpüşmek.. o da olmamış sizde, çok garip gerçekten. en uçuk seçenek aklıma geliyor; aynı bardağı, çatalı veya kaşığı kullandığınız biri olduysa belki o etki etmiş olabilir. başka da bir seçenek aklıma gelmiyor.

Durum
    Tecrübeli Üye

Peki ne yapmamı önerirsiniz yaptıklarımı söyleyim

4 senedir günde 1 paket sigara içiyodum hastaneden çıktığım gibi cebimdeki sigarayı çöpe attım ve bıraktım
    Alkol kullanmıyorum
    yeşilçay içiyorum
    kefir içiyorum
    Zerdeçal ve çörek otlu yoğurt yiyiyorum
    Zencefil çayı içiyorum
    E vitamini takviyesi alıyorum
    Hergün elma sirkesi gargara yapıyorum

Ek olarak ahcc kullanmam gerekmiyor diye düşünüyorum ama kullansam daha iyi olur tabi 20 yaşında gencim atarım diyorum da bilmiyorum atamam diye de korkmuyor değilim

Durum
    Tecrübeli Üye

Peki ne yapmamı önerirsiniz yaptıklarımı söyleyim

4 senedir günde 1 paket sigara içiyodum hastaneden çıktığım gibi cebimdeki sigarayı çöpe attım ve bıraktım
    Alkol kullanmıyorum
    yeşilçay içiyorum
    kefir içiyorum
    Zerdeçal ve çörek otlu yoğurt yiyiyorum
    Zencefil çayı içiyorum
    E vitamini takviyesi alıyorum
    Hergün elma sirkesi gargara yapıyorum

Ek olarak ahcc kullanmam gerekmiyor diye düşünüyorum ama kullansam daha iyi olur tabi 20 yaşında gencim atarım diyorum da bilmiyorum atamam diye de korkmuyor değilim
    Öncelikle bi testini yaptır derim bak bakalım ne var ne yok ondan sonra sana doktor hakan topalismailoğlu nu öneririm tabiki eğer pozitif çıkarsa çıkmazsa eğer gitmene gerek yok bağışıklığını yüksek tut yeter. Bende 7 senedir sigara içiyordum bıraktım. Mecbur sağlığımız için yapmamız lazım. Dediğim gibi düzenli kontrolünü ol bi şey çıkmaz İnşaAllah.

Birde doktor senin boğaz kısmınada baktımı kamerayla filan yoksa sadece ağız kısmını mı kontrol ediyor. Bende baktırcamda boğaza da bakması lazım.