Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    1

HPV kapmak m boanmak m fikirleriniz ltfen?

Daha nce hpvli deilim ancak olmak zereyim diye balk amtm zet geiyorum ben 32 yamda erkeim hayatmda hi ilikiye girmedim evlendikten sonra eimde tip 51 olduunu rendim ilikiye girmeden nce sonra 1.5 sene hi ilikiye girmedik son 6 ayda gardasil 4 asn oldum son a geen hafta bitti 1.5 sene getii iin eim beklenmeyecek artk kendisini oyaladm dnyor artk ondaki tip 51 kalc olmu 8 yldr varm ancak 1 2 defa siil km imdiye kadar ondaki hpv ok aktif deil pek belirti vermiyor ancak testlerde kyor en son 2. defa siil 3 yl nce kartm SONU OLARAK BENM AIM BTT LKYE GRMEYE ALIINCA YAPAMIYORUM KORKUYORUM EM KARAR VERMEM STYOR AINI DA OLDUN YA BRLKTELMZ GEREKLETRELM YA DA AYRILALAIM DYOR SZCE NE YAPAYIM ONU SEVYORUM DA KARAR VERMEK OK ZOR HPV N AYRILINIR Mi BULAMASINDAN Y M KT M HPV BULAMASI MI YOKSA BOANMAK MI? (not: birbirimizi ok seviyoruz)

zel ye
    yelik tarihi
    16.Ocak.2021
    Tecrbe Puan
    1

Cevap: HPV kapmak m boanmak m fikirleriniz ltfen?

Bence boanmak nedenlerine gelince
    1- Evlendikten sonra size gerekleri aklyor
    2- Tedaviyi reddediyor 8 yldr onda var olduu iin boyun emi bende kalc oldu demi kalc oldugunu hi kimse bilemez en azindan denemeye bile almyor
    3- Negatif olmaya abalamadan sizi iliki yaamaya zorlamas sizin salnz umursamadigini gosterir
    4- Ben olsam bir an dnmem ayrilirdim evet hpv geiyor ama siz ift olarak kaparsanz cinsel perhiz yapmak da istemez, sonsuza dek srer hastaliginiz
    5- Brak bu kadn dostum sana deer vermiyor sen yeni bir sayfa ac hpv ile 1-2 sene ugrasacagina yeni bir birliktelik arayisinda ol. 1-2 sene ugrassan ne olacak ayrica cinsellik isterse tekrar tekrar enfekte olursun. ift tedavisi cok onemli bu hastalikta tek basina da tedavi olamazsin. Tedaviyi reddeden biriyle ben birlikte olmazdim. Fazla bencil geldi bana. Bu konu hakkinda sana gereginden fazla uyari yaptim. Bile bile kimse hpv kapmamal, sama . Gereksiz

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Ltfen ilikiniz ile ilgili vermeniz gereken nemli kararlar buraya danmayn, hatta bence kimseye danmayn bu sizin ilikiniz, bakalarn kartrmamanz neririm, Arya olarak deil bir arkada tavsiyesi olarak bunu sylyorum.

Uzaktrlm ye
    yelik tarihi
    11.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    0

Kararszln anlyorum buraya yazdnza gre... insan paylaacak birini de bulamyor. likiye girecekseniz tedbirli ve dikkatli olum. Sonuta ilikiye giren partnerler var. Ve bunla ilgili bir doktorun yazsn da okumutum. Prezervatif ve dmeli boxer ile korunun. Hijyeninize dikkat edin. Bir hpvli olarak ise unlar diyeceim: 3 yldr u yaayacaklarm yaayacama ilikim olmasayd. Varln bilmek bile inanlmaz demoralize ediyor. Her gn onla yayorum. Test sonularm beklerken kayg iindeyim. Ahccden yeni haberim oldu. Ahccye, dier takviyelere, zel doktorlara inanlmaz para veriyorum. Ya gemezseyi insan ister istemez dnyor. Gebelikle ilgili kayglarm var. Siz erkek olduunuz iin durum biraz daha farkl. Einizin sizi anlamas lazm. Yani biri benle birlikte olmak istemese u an ne diyebilirim ki? Herkes kendi beden salndan sorumlu. Ayrca bu evlendikten sonra sylenecek bir ey deil.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    02.Kasm.2020
    Tecrbe Puan
    1

Einiz neden 1 sene iinde tedavi olup saglgna kavumay tercih etmiyor anlamyorum. Kalc diye biey yok bence. Atlatlabilen bi hastalk sonucta. Evlenirken bunun szn veren bi insan ya netice de sizin iin savap bu hastalg yenmek istememesi bana tuhaf geliyor akas. stelik tek tipe sahip. Burda 7 8 tipe sahip olup savaan mcadele eden insanlar var stelik. Bencillik yapyor. Bu formu siz degil einiz baksn okusun belki umudu yeniden canlanr ve tedavi olmak ister. Kendisi okusun aratrsn buradaki negatif olan yelerin hikayelerini okusun. Morali yerine gelebilir. Bile bile hastalk kapmaya gerek yok. Neden iki kat ugrasacaksnz ki. Daha etrefilli bi olayn iine girmi olacaksnz. Tedavi olup 1 sene diini skacak stelik siz yanndasnz destek oluyorsunuz. Bizim destegimiz bile yok tek basmza bu hastalkla mcadele ediyoruz. Fedakarlklar yapyoruz ailemize sylemiyoruz bile zlmesinler diye. O yzden einiz sizi dnmek zorunda. Bu hastalg bile bile kaptgnz zaman cok piman olacaksnz. Bence kesinlikle birlikte olmayn.

Kdemli ye
    yelik tarihi
    17.Mays.2020
    Tecrbe Puan
    2

Bosanmayi gze alabiliyorsan boan.
    Ben alamadim. Ayrlamadim.

Gze alamiyorsan korunarak boxer ve prezervatif ile gir.
    Ben yle yapyorum ve kadnm.
    ( esimde hpv 56 var bende yok) uzun sure yaklasik 1 yil bekledik cinsel perhiz. Ama gemedi. Nereye kadar bekliycek. Korunarak devam ediyoruz. Cinsellik annda huzurum yok. Ama hayatimdaki varl cok deerli.

zel ye
    yelik tarihi
    16.Ocak.2021
    Tecrbe Puan
    1

Alnt Sercan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bosanmayi gze alabiliyorsan boan.
    Ben alamadim. Ayrlamadim.

Gze alamiyorsan korunarak boxer ve prezervatif ile gir.
    Ben yle yapyorum ve kadnm.
    ( esimde hpv 56 var bende yok) uzun sure yaklasik 1 yil bekledik cinsel perhiz. Ama gemedi. Nereye kadar bekliycek. Korunarak devam ediyoruz. Cinsellik annda huzurum yok. Ama hayatimdaki varl cok deerli.
    Ei zorluyor korunmasz iliki istiyor tedavi olmaya abalamak istemiyor o yzden boan dedim. Hpv boanma gerektirecek bi hastalk deil. Partnerler birlikte tedavi olduktan sonra her ey yoluna girer

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    05.Kasm.2020
    Tecrbe Puan
    0

Syleyeceim eyi mazur grn ama bir sz vardr "Bekara kar boamak kolay" diye.

Biz buradan ne kadar tavsiye verirsek verelim bo bir tavsiye olur diye dnyorum ahsen. Ben bu durumda olsam ne yapardm? Emin ol bilmiyorum. Bama gelmeden bilemem.

Ama verebileceim yegane tavsiye udur: Bu sizin ilikiniz, sizin evliliiniz, sizin hayatnz. Sonradan piman olacanz eyleri yapmak yerine oturup salkl bir ekilde bu konuyu konumanz neririm. Gerekirse bir jinekolog, rolog, dermatolog veya psikolog aracl ile bu konuda yardm almanz neririm. nk ok zor bir konu ve sylediim gibi, en doru, en iyi karar siz vereceksiniz.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    06.ubat.2021
    Tecrbe Puan
    1

Peki sizce eimde tek tr var 7 8 yldr tip 51 sadece ve bu srede sadece 2 3 defa siil km en sonuncusu da yaklak 3 yl nce bana 51 gemesi sadece 51 olmas kesin bende enfeksiyon yapaca kanser olacam anlamna gelir mi eimde de byk ihtimal virs yk az ama var tip 51 yani diyorlar ya insanlarn yzde 70 80 nnde var ancak herkes de belirti olmak zorunda m bana geerse belki 40 50 yl semptomsuz kalamaz m sizce ne dnyorsunuz bu konuda?

zel ye
    yelik tarihi
    16.Ocak.2021
    Tecrbe Puan
    1

Alnt anssz2 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Peki sizce eimde tek tr var 7 8 yldr tip 51 sadece ve bu srede sadece 2 3 defa siil km en sonuncusu da yaklak 3 yl nce bana 51 gemesi sadece 51 olmas kesin bende enfeksiyon yapaca kanser olacam anlamna gelir mi eimde de byk ihtimal virs yk az ama var tip 51 yani diyorlar ya insanlarn yzde 70 80 nnde var ancak herkes de belirti olmak zorunda m bana geerse belki 40 50 yl semptomsuz kalamaz m sizce ne dnyorsunuz bu konuda?
    Cinsel perhiz olmadka Ping Pong etkisiyle negatiflik imkansz.