Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Genital bölge traþý

Durum
    Hpvkolik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Genital bölge traþý

Ýliþkiye gireli 15 ay oldu ve ben hpvnin varlýðý dan yeni haberim oldu tedaviye baþladým tedaviye baþlamadan önce sürekli jilet kullandým haftalýk veya 2 hafta da bir þuan kullanmýyorum acaba atýlmasýný engeller mi arkadaþlar hpv nin

Durum
    hpvvv - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Cevap: Genital bölge traþý

Bundan sonra hiç kullanma

Durum
    Eichmann - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Alýntý Hpvkolik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýliþkiye gireli 15 ay oldu ve ben hpvnin varlýðý dan yeni haberim oldu tedaviye baþladým tedaviye baþlamadan önce sürekli jilet kullandým haftalýk veya 2 hafta da bir þuan kullanmýyorum acaba atýlmasýný engeller mi arkadaþlar hpv nin
    Lokal deri baðýþýklýðý herþeyden önemli. Dýþ deri bir sur gibi kalýn ve bu virüsün geçeceði bir yer deðil.
    Traþ olmak deriyi, üstü kapalý bir topraðý kazýyarak altýný üstüne getirircesine parçalar.( Biz göremiyoruz fakat mikroskobik olarak öyle.) Siðil kanayýp da bu jilet vurulan deriye temas ederse çatlaklardan sýzýp oradaki deri altýndaki hücreleri enfekte edebilir. Ayný iþlem aðda ve tüy dökücü krem için de geçerli. Bölgeyi çok sabunlamayýn, duþ lifiyle yormayýn. Erkek iseniz sabunla mastürbasyon yapmayýn deriyi mahvediyor. Gidin bebeyaðý falan alýn.

Lokal deri baðýþýklýðý da kilit önem arzediyor. Ýyi geceler

Durum
    Eichmann - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Alýntý Eichmann Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Lokal deri baðýþýklýðý herþeyden önemli. Dýþ deri bir sur gibi kalýn ve bu virüsün geçeceði bir yer deðil.
    Traþ olmak deriyi, üstü kapalý bir topraðý kazýyarak altýný üstüne getirircesine parçalar.( Biz göremiyoruz fakat mikroskobik olarak öyle.) Siðil kanayýp da bu jilet vurulan deriye temas ederse çatlaklardan sýzýp oradaki deri altýndaki hücreleri enfekte edebilir. Ayný iþlem aðda ve tüy dökücü krem için de geçerli. Bölgeyi çok sabunlamayýn, duþ lifiyle yormayýn. Erkek iseniz sabunla mastürbasyon yapmayýn deriyi mahvediyor. Gidin bebeyaðý falan alýn.

Lokal deri baðýþýklýðý da kilit önem arzediyor. Ýyi geceler
    Arkadaþlar sabah KPSS ye girdim vücudum öldü beynim allak bullak bir cümleyi 2 defa yazmýþým kusura bakmayýn 😂

Durum
    Tecrübeli Üye

Bana bulaþ oyuzden traþ sonrasý iliþki bu aklýma geldikçe keyfim kaçýyor ama yapacak biþey yok belki traþ etmesem bulaþ olmayacaktý

Durum
    Tecrübeli Üye

Savaþmaya devam

Durum
    ahmet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Konuyu hortlatayým dedim çünkü bu hpv ile savaþýrken en önemli olay. Çünkü ilk zamanlar jilet yaptýðýmda çok lezyonum oldu bir de traþ makinemi deðiþtirip 0 traþ eden makineyle yaptýðýmda lezyonlarým oldu. Onun dýþýnda tek tük olmuþtur. Veet sensitive touch 2mm ile traþ olmayý düþünüyorum þimdi , bir de philips bodygroom 1000 var.
    Karþýlaþtýrma yapacak olursak:
    Veet sensitive touch 2mm ve 4mm baþlýklarý var ben 2mm olanýný kullanmayý düþünüyorum
    Philipsin baþlýksýz hali 0.5 mm alýyormuþ tahriþ etmeden, ama yanýndaki baþlýðý da en az 3 mm .

kararsýz kaldým 3mm çok uzun 2mm ideal gibi aradaki 100 tl fiyat farký var deneyimi olan önerebilecek olan var mý kararsýz kaldým . veet 100 tl daha pahalý. ama 2mm ideal gelmiþti bana bir el atarsanýz sevinirim