Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV tanışma, tedavi süreci ve sonuç

Durum
    Deryaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV tanışma, tedavi süreci ve sonuç

Alıntı Mehmet3435 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba tekrardan, iletişim kurdum doktorla. Sizin için romatologla görüşmeniz gerektiğinizi belitti, sıkıntı olacağını düşünmüyorum dedi. Kan testleri yapılmıyor sağlıklı bireylerde dedi.

Yarın 7. Aşıyı olacağım, süreci tamamlayınca kaba taslak nedir ne değildir tam olarak güncellerim, gelmek isteyenlere de ortalama bi masraf listesi çıkartırım.
    Cok faydalı olur bizim için Mehmet Bey cok teşekkür ederiz. Aşıyı temin etmekte zormuş ya bu süreci nasıl yönetebiliriz neler yapabiliriz tedaviniz tamamlanınca yardımcı olursanız burdaki herkes için umut ışığı olacaksınız. Acil şifalar diliyorum.

Durum
    Mehmet3435 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Deryaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok faydalı olur bizim için Mehmet Bey cok teşekkür ederiz. Aşıyı temin etmekte zormuş ya bu süreci nasıl yönetebiliriz neler yapabiliriz tedaviniz tamamlanınca yardımcı olursanız burdaki herkes için umut ışığı olacaksınız. Acil şifalar diliyorum.
    Temin biraz zor, uğraşmak gerekiyor.
    İlaç hakkında bilgi almak isteyenler için şöyle bir öneri bırakayım; googlea «отзывы аллокин альфа» şeklinde arama yapıp, gelen siteleri sayfa üzerinden çevirip kullananların yorumlarına bakabilirsiniz. Sayfalar dolusu kullanıcı yorumları var, tip belirtenler de var, ben o siteleri okuyup kendime güven sağlamıştım.
    Dün 7. Aşıyı oldum, hafif ağrı ve halsizlik oldu her zaman ki gibi. Son 2 kaldı, ne kaşıntı ne de farklı bir etki görmüyorum, dün jilet kullandım, kan vb sorunla da karşılaşmadım.

Durum
    ereya45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Durum
    Yeni Üye

Eraya, mesajınız gözükmüyor.

Daha önce belirttiğim gibi ortalama bi fiyat listesi ve izlenecek yol haritasını sizlerle paylaşayım.

Öncelikle korona sürecinde uçuşlar normalden daha pahalı ve çok oynak. Buna ek olarak havalimanında test sonucunu göstermeniz gerekiyor bunun için Türkiye’de test olup buraya gelmelisiniz, test uçuştan önce 3 gün içerisinde olmalı. Fiyatlara kendiniz bakarsınız kesin birşey söyleyemiyorum.

Şehir içi ulaşımı uber ile sağlayabilirsiniz, uberi hazırlayıp gelirseniz ve kartınızı tanıtırsanız daha pratik olur. Minimum şehir içi ulaşım 2 dolardan başlıyor, en uzak 4-6 dolarlık mesafelere gidebilirsiniz zaten.

İngilizce biliyorsanız süreçte daha rahat ederiniz, ekstrem durumlarda telefon çevirisini kullanabilirsiniz.
    Geldiğinizde telefon hattı lazım olacak, genelde buraya gelen turistlere verdiğimiz hatlar satılıyor 8 dolar civarında 20gb sınırsız internetli hatlar, herhangi bi işleme gerek yok hazırlayıp veriyorlar.

Kalacak yer konusunda 12-18 gün geldisi gittisiyle 20 günü bulacak bu yüzden oteller mantıklı olmaz, günlük kiralık evler 50 dolar civarında başlar geceliği ama sürece bakınca aylık ev kiralanabilir 400 dolar civarında aylık kiralama 1+0 evler mantıklı olur. Aramak lazım öncesinde tabi. Yaz aylarında ev sayısı fazla ama fiyatlar yüksek olur, kış aylarında fiyatlar düşük ama ev az olur. En mantıklısı 2-3 kişi gelip kira ve taksi gibi ücretleri bölüşmek olacak. Forumdan ya da çevrenizden biriyle gelmeniz mantıklı olabilir.

Hastane muayene ücretleri genelde 500 grivnadır o da ortalama 15 - 18 dolar yapar. Muayene için;
    Odrex - büyük bir özel hastanedir ukrayna genelinde, sitesine bakabilirsiniz.
    Onclinic - forumdan bir arkadaşın (Berk) gittiği klinik, hakkında pek bilgim yok ama yaygın, güvenilir diye biliyorum.
    Benim doktorum, kendisi burada üniversite hastanesinde doktor, kliniği de var. İşinde uzman.
    Bu 3 seçenekte de fiyatlar aynı olur.
    Eğer gerekiyorsa lazerle temizleme işlemi 80 dolara yaptırdım ben diğer klinikleri bilmiyorum.
    Test lazımsa invitro burada büyük bir laboratuvar, 50 dolar civarında full test yapıyorlar. Ben yaptırmadım testi.

İlaç konusuna gelirsek ilacı direk tedarikçiden sipariş veriyoruz, doktorun adını belirtip. Onlar size en yakın eczaneye bilgi geçiyorlar ve size verilen medcart ile teslim alıyorsunuz. Sipariş oluşturulduğu andan itibaren 3 gün eczane ücretsiz stokluyor ilacı, ekstrası günler için para talep ediyor. Ya da hakkınız yanıyor.
    İlacın bir kutusunda 3 ampül, ortalama 100 dolara denk geliyor, 6 ampüllü bir tedavi 200 dolar 9lu 300 fiyat sabit. Bununla beraber termalçanta almanız gerekiyor o da 5 dolar civarında, çanta dediğim de kutu işte. İlaç transferinde lazım oluyor.

Sağlık masraflarınız bu olur, aşıyı yaptıracağınız yere 100 grivna gibi bi ücret ödersiniz o da 3,5-4 dolar civarında, her aşı için ödenir bu. Bazı doktorlar almıyor ücret. O biraz sizle doktorun arasında.
    Ekstra krem filan lazım olursa ortalam masrafa 20 dolar ekleyin o da maksimum 20, ilaçlar ucuz burda genel olarak.

Dışardan yemez, evde pişirirseniz aylık 100-150 dolara full mutfak masrafı alışverişi yapabilirsin. Metro gibi toptancı yerlerinden alıp dolaba koyar kullanırsınız.
    Geri kalan masraflar da sizin kendi zevkiniz olur ne kadar harcarsınız size kalmış. Ben elimden geldiğince yardımcı olurum, yönlendiririm.

İlacın yan etkisi vb konularda da şunu söyleyebilirim, kas ağrısı oluyor, sivilce yapıyor, bende çok olmadı ama oluyormuş herkeste. Uyku hali yapabiliyor, bu da bende olmadı. Korkulacak pek birşey yok. Tek risk olarak söylenen hamileler ve emzirenlerin kullanmaması gerektiği, hamileliğin de negatif sonucu aldıktan sonra (test için önerilen son aşıdan 2 ay sonra) düşünülmesi. Böbrek, kalp, karaciğer vb sıkıntıları olanların doktora belirtmesi ya da gelmeden aşının içeriğiyle ilgili Türkiye de bir doktorla görüşmesi gerekiyor.

Kaba taslak bu tarz rakamlar olur +/- böyle. Planlamanızı yapıp, iletişime geçip hareket etmelisiniz. İlacın Türkiye’ye getirilmesi de bence olanaksız çünkü soğuk kalması gerekiyor, ilaç tüpün içinde donuk halde duruyor, o donukluğu sodyumla çözeltip uyguluyorlar. Sanmıyorum yani Türkiye’ye resmi kanallar harici bu ilaç aktarılsın.

Ekstra sorunuz olursa ben ara sıra foruma bakacağım, gelmek isteyenlere yardımcı olurum dediğim gibi, herkese acil şifalar diliyorum.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Mehmet foruma katkıların ve anlattıklarından dolayı çok teşekkür ederiz. İnsanlar da bilgilenmiş oluyor.

Durum
    ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ağzım açık okuyorum yazdıklarını. Bu değerli bilgiler için çok çok teşekkür ederiz sana. Kadınlar için de geçerli mi bu tedavi yani deri altına yapılan birşey ve vajinadaki hpvye de etkisi oluyor mu bilgin var mı ? Gerçekten ülke olarak çoğu doktorlarımızın tıptan uzak olduğunu gördüm bu forumla tanışınca. AHCC yi ülkeye tanıtan Arya, şimdi sen geliyorsun Allokin Alfa tedavisinden bahsediyorsun. Yaşadığımız şeyin çaresiz olmadığını görüyorum bu forumda oldukça. Hepiniz çok değerlisiniz takipteyim bu konuyu büyük bi merakla

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler Arya. Bildiğimi aktarıyorum, ne kadar erken kurtulursa insanlar o kadar iyi.

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağzım açık okuyorum yazdıklarını. Bu değerli bilgiler için çok çok teşekkür ederiz sana. Kadınlar için de geçerli mi bu tedavi yani deri altına yapılan birşey ve vajinadaki hpvye de etkisi oluyor mu bilgin var mı ? Gerçekten ülke olarak çoğu doktorlarımızın tıptan uzak olduğunu gördüm bu forumla tanışınca. AHCC yi ülkeye tanıtan Arya, şimdi sen geliyorsun Allokin Alfa tedavisinden bahsediyorsun. Yaşadığımız şeyin çaresiz olmadığını görüyorum bu forumda oldukça. Hepiniz çok değerlisiniz takipteyim bu konuyu büyük bi merakla
    Kadınlar için de etkili tabi ki, hatta benim gördüğüm kadınların daha öncelikli kullandığı, dozaj değişiyor duruma göre. Yukarıda bahsettiğim sürecin aynısı geçerli yine. Belki ekstra krem-ilaç masrafı olur bilemiyorum.
    Hpv-herpes ve türevlerine uygulanıyor, daha önce yazdığım gibi google’da «отзывы аллокин альфа» şeklinde arama yapıp çeviriyle sayfaları okuyabilirsiniz, orda süreçlerle ilgili daha ayrıntılı deneyimler var, tiplerini belirten, sonuçlarını ekleyenler var. Pek çok soruyu da doktorlar cevaplıyor. Fikir almak için yardımcı olur.

Durum
    Özel Üye

Çok teşekkür ederim sürecini takipteyim emeğine sağlık. Artık en kötü ihtimal Rusyaya gidip bu olayı yapıcaz haha Umarım gerek kalmaz AHCC ile hallediveririz

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabii ki çaresiz değiliz, evet direkt basit ve kısa bir çözüm yolumuz yok maalesef hpv konusunda ama kesinlikle çaresiz değiliz.
    Alkolin alfa uzun zamandır bilinen bir şey ancak kullanım talimatları çok önemli, katı ve mutlaka doktor kontrolü gerekiyor. Özellikle kadınlarda 2 yıl boyunca hamile kalmamak gerekliymiş. Aşıyı gidip yerinde olmak en mantıklısı. Bunların hepsi biraz zahmetli ama zaten hpv sürecinde zahmetsiz olmayan bir şey mi var? Ukraynaya gitme imkanı olan düşünebilir ama mutlaka yan etki vb şeyleri (hamile kalmama vs) aklında bulundurup iyice araştırmasını öneririm ben.
    Sağolasın hem sizlerin desteği hem de buradaki üyelerimizin paylaşımları ve benim de katkılarımla güzel bir aile olduk, paylaşım platformumuz birbirine yardım etme platformuna dönüştü, bu harika bir şey.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Deryaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Derya google a allokin alfa tedarik yazar mısın. Facebook sayfası var allokin alfa tedarik diye. Çok aktif değil uzun süre olmuş aktif olmayalı ama bir soruştur ilgileniyorsan