Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Tecrübeli Üye
    Tecrübe Puanı
    0

ümitlenmeli miyim ? Yoksa çok mu erken ?

Öncelikle iyi akşamlar.. Forumun eski hastasıyım.. Tedavi göreli bir yıla yakın zaman oldu.. Doktorum smear testi yapalım artık dedi..Hpv testini de istedim fakat doktorum sonuç kötü çıkarsa alırız dedi.. Smear testimi doktorum temiz çıktı kurtuldun diye yorumladı.. Sonuçta yazan açıklama 'koilositik değişiklik yoktur.' Şimdi içimde bir kuşku var..Hpvden kurtulup kurtulmadığıma dair smear tek yeterli değil yazıyordu forumda yanlış hatırlamıyorsam..Acaba bir laboratuvara gitsem test yaptırsam mı ? ..Doktor siğil görmedi çokta siğil çıkartmadım bu süreçte .. Fakat benim hpv tipim 33 ve 39 du yani yüksek riskliydim..Uzun süre ahcc kullandım ve diğer takviyeler.. Forumda birden çok siğil gören doktordan bahsedilmiş acaba öyle bir doktora mı gitsem ? Öyle gözükmeyen bir siğil kalmış olabilir mi ? ..Ümit etmem için erken mi ?.Beykent şubesindeki Mavi laboratuvarı aradım sürüntüyü kendileri almıyormuş hastaya aldırıyorlarmış , sürüntüyü alırken hata yapar mıyım ? Bir doktora aldırıp mavi laboratuara vererim mi ? Yoksa o meşhur doktora mı gitsem ? Ya da iyileştiğimi mi kabul etsem ?İyileştim mi acaba ?Teşekkürler..

Kıdemli Üye
    Tecrübe Puanı
    1

Cevap: ümitlenmeli miyim ? Yoksa çok mu erken ?

Merhaba, 1 yıl iyi bir süre atlatabilmiş olmak için, risk seviyesi ve vucuttan atilma süresi doğru orantılı değil, yükseldikce vucuttan atilma suresi artmiyor böyle düşünmeyin. Yinede Emin olmak için bence ya başka bir yerde daha smear yaptirin ya da hpv dna testi yaptirmak isterseniz ben mavilab Beykent şubesinde oldum ama erkeğim, doktor erkek olduğu için doktor aliyor bu durumda mavilabın bir şubesinde kadın doktor olacaktı ona giderseniz doktor hanım alacaktır örneği.

Administrator Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Smear testi hpv testi görevi görmez. Bunu şöyle bir örnek ile açıklayayım: Smear'de ascus çıkan kişi biyopsi yaptırdıgında cin2 çıkabilir hpv den dolayı yani smear'in dogrudur ancak bu hpv'nin varlıgı yoklugunu net belli etmez. Bunun icin lab'da test yaptırmak daha dogru olur zaten sürüntü alıyorlar smear gibi bir şey işlem olarak. Bu arada belki de atmış olabilirsin hpv yi bence kesinlikle test yaptır ögren ve mutlu ol İyileşmiş kabul edip yoluna devam edersen belki bulaştırdıgın birileri olabilir ve sigil de çıkarsa bu sefer çok üzülürsün o kadar umutlanıp sevindigin için. Yol yakınken test yaptırmanı tavsiye ederim
    Ahcc temini için ulaşacağınız numara; 0542 487 21 22.

Her şey güzel olacak. Belki bugün değil ama elbet bir gün.

Tecrübeli Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Ümitlenmem için daha erken olduğunu bugün öğrendim.. Kendi doktorum siğil göremediğini söylemişti ve bende görememiştim.. Bugün başka bir doktora gittim ve siğilleri gösterdi.. Neyse bugün tekrar yakıldı..3-4 haftaya sonuçlar çıkacak ..Foruma yazıp bilgilendiririm.. Sil baştan tekrar başladık sürece.. Doktor faktörü çok önemli bir nevi şans.. Memnuniyet olayı ise hep ilerleyen zamanlarda belli oluyor..

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mabella85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümitlenmem için daha erken olduğunu bugün öğrendim.. Kendi doktorum siğil göremediğini söylemişti ve bende görememiştim.. Bugün başka bir doktora gittim ve siğilleri gösterdi.. Neyse bugün tekrar yakıldı..3-4 haftaya sonuçlar çıkacak ..Foruma yazıp bilgilendiririm.. Sil baştan tekrar başladık sürece.. Doktor faktörü çok önemli bir nevi şans.. Memnuniyet olayı ise hep ilerleyen zamanlarda belli oluyor..
    doktorun kim acaba bende doktor arayısındayım

Kıdemli Üye
    Tecrübe Puanı
    1

Aynen ben de bunu merak ettim 3 4 doktora gittim ve yakmadi hicbiri. Sitede cogu gifiyor ve direkt yaktiriyor doktor gercekten sans
    Alıntı Ceyda5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktorun kim acaba bende doktor arayısındayım