Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: moral bozukluğu ve geri kalan her şey

Durum
    moralibozukordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

moral bozukluğu ve geri kalan her şey

bugün birkaç arkadaşımla sohbet ederken konu cinsel hastalıklara geldi. hiçbiri hpvli olduğumu bilmiyor. bana hpv ile ilgili korunmam için bir sürü şey söylediler. daha doğrusu bu hastalığın ne kadar korkutucu olduğuna dair. beni en çok yaralayan şey “asla geçen bir hastalık değil grip olduğun anda direkt siğilin çıkar” demeleri oldu. ben kendimi bu hastalığı fark ettiğimden beri, hep bir gün geçeceğine dair inandırarak telkin ettim. hpvli olduğumu kimseye söylemiyorum söyleyemem de. ama bu hastalık geçmeyecek mi arkadaşlar? ömür boyu taşıyacak mıyız biz bunu? ben bu moral bozukluğuyla nasıl yaşamaya devam edebilirim ki? hep geçeceğine inandım, hep. ama ya geçmiyorsa?

Durum
    Kayakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: moral bozukluğu ve geri kalan her şey

Arkadaşlarını sana otorite kabul ettiren şey ne acaba? Türkiye'de doktorların bile çoğu bilgisiz bu konuda ve sen arkadaşlarının söylediklerine kulak asıyorsun Dünyada hemen hemen herkesin mutlaka yolunun düştüğü bir virüsten söz ediyoruz. Bu forumda ve internette bolca bilgi var bakarsanız görürsünüz ki virüs 2 sene içerisinde temizlenir yazıyor her yerde. Tabi herkes temizleyemez, bazılarında kalıcı olur(küçük bir yüzdede) virüs ama onlarda bile her grip olduğunda çıkar diye bir şey söz konusu değil. Siz her grip olduğunda uçuk çıkartan birisini gördünüz mü? Şu an olacak şeyi söyleyeyim sana belki 5-6 ay ya da 1 seneye kadar siğilin ara sıra çıkacak, belki ilk yaktırmandan sonra hiç çıkmayacak ama her ne olursa olsun yaklaşık 1-2 sene içerisinde bitmiş olacak bu iş. Daha sonra ya virüsü atmışsındır ya da atmamışsındır. Eğer atmışsan zaten siğil çıkmaz bir daha ama atamamışsan da tekrar siğil belki 10 sene sonra çıkar belki 20 belki de hiç çıkmaz. Bu kadar az sıkıntı yaratan bir virüsü uzun dönemde düşünmek de saçmalık zaten çünkü belki 5-10 sene sonra kalıcı tedavisi gelecek belki bu 10 sene içerisinde başka bir şeyden öleceksiniz. Yani amaç bu virüsün kısa vadeli ataklarını kesmek olmalı, daha sonra virüsü attığını düşünüp hayatına devam etmek olmalı(ki zaten ekstra kronik rahatsızlığın vesayre yoksa %90 atmışsındır)

Durum
    Tecrübeli Üye

evet ama bu forumda da negatif olup burada gelip yazan kişi sayısı çok az olduğu için ikilemde kalıyorum. yani pozitif olanlar burada gelip konusuyorlar ama negatifler az sayıda bu da bende “acaba negatif olamadılar mı?” sorusunu doğuruyor. bundan 10 sene sonrasını düşünmüyorum tabii ki ama bu bana göre uzun bir süreç, yani en azından “geçecek geçecek” diyerek kendimi kandırıp sonrasında psikolojik olarak bir buhran yaşamaktan daha çok korkuyorum açıkçası. çünkü dediğim gibi inandırdım buna kendimi ama ASLA GEÇMİYOR tarzı belirtmeler beni biraz sarstı

Durum
    Honey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Negatif olanlar o haberi aldıktan sonra ya kısa bı şekilde negatif olduklarını yazıp çıkıyorlar yada o anın verdiği kurtulma psikolojisiyle arkalarına bakmadan kaçıyorlar.Hatta bazı kişiler hpv psikolojisi çok ağır geldiği için pozitifken bile forum gibi sürekli hpv konusunun geçtiği yerlerden uzaklaşmak unutmak istiyor.Forum üzerinden negatif pozitif değerlendirmek biraz garip olur olaya şöyle bak.Ben bir tablo görmüştüm 20 25 yaş arası hpv pozitif 100.000 kişi varsa 30 40 yaş arası 20 bin civarı gibiydi.Rakamlari hatırlamıyorum sallamış olabilirim.Ama yaşla birlikte hpv vücuttan gitmese bu oran ileriki yaşlarda herkeste olacak kadar çok olurdu.Rakamlar azalmaz artardı.Yani bunu yeneceğimize inanmamız lazım.

Durum
    Tecrübeli Üye

teşekkür ederim desteğiniz icin🌸

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhabalar. Ben negatif olarak bulunuyorum bu sitede yazmıyolar falan az demişsiniz. Bu hastalıkla uğraşırken aklımdan çıkmadığı için nerdeyse günümün çoğunu bu sitede geçiriyordum Arya çok iyi bilir eski üyelerden biriyim. Yaklaşık 2 sene önce negatif oldum hastalığı yendim. Şimdi şöyle bir durum var hastayken sürekli buraya girmen çok normal bir durum çünkü sürekli aklında ama hasta değilken neden insan gelip sürekli buraya girsinki. Bir süre sonra unutuyoruz çünkü atlattığımız için ki unutmakta zorundayız neden hpv psikolojisi altında ezilelim gelmiş geçmiş gerek yok sürekli kafamızda kalmasına. O yüzden negatif olanlar yok sitede yada benim gibi tek tük var. Bende arada giriyorum zaten çünkü aklıma bile gelmiyo. Unutmayın bu hastalığı sizde yeniceksiniz ve bir bakıcaksınızki yıllar geçmiş aradan unutup gitmişsiniz. Ayrıca yok grip olunca hortluyo falan hikaye masal onlar öyle şeylere inanmayın negatif olduğumdan beri kaç kere hasta oldum hiç birşey olmadı. Takmayın kafanıza kalın sağlıcakla.

Durum
    Tecrübeli Üye

tabii ki gitmeleri normal ama en azından negatif olduklarını belirtip gitseler bizler icin de cok guzel moral olacaktır. sonucta negatif olanlar da pozitif olanların gectigi yollardan gecti. size de geçmiş olsun🌸

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ahcc kullananlar kategorisinde bir sürü negatif olup yazıp başından geçenleri antlatıp giden insanlar mevcut. Siz biraz kendinizi şartlamışsınız üzülmeye bence.

Durum
    Tecrübeli Üye

hayır en başından beri gayet pozitif yaklaştım ahcc kategorisinde olanlar da epey eski zaten merak etmeyin okumadan etmeden buraya gelip yazmıyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Dark'a katılıyorum