Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Makat içi siðilden kurtulma yollarý nedir?

Durum
    Cloudslove - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Makat içi siðilden kurtulma yollarý nedir?

Herkese selam,

Evde 17. Günüm;
    Ve Makat içi siðiliminde cerrahi iþlemle alýnmasýnýn üstünden 34 gün geçti. 1 haftadýr neredeyse tekrar makat içinde kaþýntým baþladý..

Kendim fiziki muayene yapmaya karar verdim ve doktorun kestiðini bildiðim yerde ilkine nazran çok küçük bir pütürcük yine parmaðýma takýldý. Ve biraz daha ileriyi kontrol etmek istedim ve oralarda da 2 tane neredeyse benzer þeylerin olduðunu hissettim.

Öncelikle operasyonumu yapan hekimin gördüðü ilk siðili açýp çýktýðýný düþünüyorum,o konuda doktorla büyük sýkýntýlar yaþadým hiç açmak istemiyorum bu konuyu.

Þimdi bu þartlarda hastaneye baþka bir doktora gidemem kontrole.. evimdeyim.. huzursuz edici kaþýntým var..

Ve makat içine Aldara’da kullanmam mümkün deðil,hem sürmesi imkansýzca hem de yanýða sebeb olacaðý için..

Siðilleriniz için alternatif bitkisel yollar deneyip sonuç aldýðýnýz oldu mu?
    Ve nelerdir?

Ýnternette propolis,çay otu yaðý gibi bilgilere denk geldim ama bu konuyu deneyimlemiþ birilerinden öðrenmem çok daha mantýklý olacaktý..

Sizler neler yaptýnýz?

Durum
    Villanelle - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye
    Nereden
    Sarýyer

Cevap: Makat içi siðilden kurtulma yollarý nedir?

Belki siðil olmayabilir Bunu en iyi doktor bilebilir. Ayrýca ameliyat yaralarý iyileþirken kaþýnýr 2-3 ameliyat geçirdim (Ýlk günler kaþýnmaz 2 hafta sonra baþlar, 3 ay bile sürebiliyor kaþýntýsý), lütfen kurcalama elinle. Dikiþler de eline geliyor olabilir. Panikleme lütfen hpvnin kansere dönüþmesi yýllar alýr. Ben andýz pekmezi yiyorum her gün. Kesinlikle faydasýný olduðunu düþünüyorum. Yumurta da çok faydalý bir besin, bir canlý oluþturuyor düþün. Siðil olmayabilir onlar stres yapma lütfen.

Durum
    mert2036 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben direk bea marka propolýs satan hanýmla görüþtüm propolisi siðile sürebýlýrsýnýz demiþti bana bu arada anal iliþkýyleni makkatta siðil olustu sizde vajýnadada varmý

Durum
    Kýdemli Üye

Panik yaptýðýmdan deðil.. de siðil rahatsýz ediyor. Neticede bir gün hpvyi yeneceðim siðilde kalmayacak,kanser de. Vallahi bilmemiyorum,ama dikiþ atmadým kesiyi yaktým demiþti. Sizde de mi makat içi siðil vardý?

Durum
    Kýdemli Üye

Alýntý mert2036 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben direk bea marka propolýs satan hanýmla görüþtüm propolisi siðile sürebýlýrsýnýz demiþti bana bu arada anal iliþkýyleni makkatta siðil olustu sizde vajýnadada varmý
    Mert,benim sürtünmeden dolayý.. þüphen o. Hayýr vajende siðilim hiç olmadý. Sadece makatta karþýlaþtýk

Durum
    Kýdemli Üye
    Nereden
    Sarýyer

Alýntý Cloudslove Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Panik yaptýðýmdan deðil.. de siðil rahatsýz ediyor. Neticede bir gün hpvyi yeneceðim siðilde kalmayacak,kanser de. Vallahi bilmemiyorum,ama dikiþ atmadým kesiyi yaktým demiþti. Sizde de mi makat içi siðil vardý?
    Yok hayýr. Ben baþka ameliyatlar oldum. Makat ve içinde siðilim olmadýðý için ben bir an koter deðil de kesip dikerek aldýðýný düþündüm. Yine de yara iyileþmesi oluyor koterde de sonuçta kaþýntý olmasý normal bir durum diye düþünüyorum. Benim vajinaya tca yaptýrdýðýmda kaþýnmýþtý ve kanlý gibi kýpkýrmýzý gözüküyordu o mukoza. Tekrar siðil çýkacak, çok tahriþ oldu diye kafayý yemiþtim. Çok þükür þu an orasý 1 aydýr temiz. Yara iyileþmesi olabilir yani o kaþýntý.

Durum
    eyluly - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alýntý Villanelle Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yok hayýr. Ben baþka ameliyatlar oldum. Makat ve içinde siðilim olmadýðý için ben bir an koter deðil de kesip dikerek aldýðýný düþündüm. Yine de yara iyileþmesi oluyor koterde de sonuçta kaþýntý olmasý normal bir durum diye düþünüyorum. Benim vajinaya tca yaptýrdýðýmda kaþýnmýþtý ve kanlý gibi kýpkýrmýzý gözüküyordu o mukoza. Tekrar siðil çýkacak, çok tahriþ oldu diye kafayý yemiþtim. Çok þükür þu an orasý 1 aydýr temiz. Yara iyileþmesi olabilir yani o kaþýntý.
    Kanlý mukoza benim de. ve yeniden siðil çýktý maalesef. Mukoza hali nasýl geçti naptýnýz acaba?

Durum
    Kýdemli Üye
    Nereden
    Sarýyer

Alýntý eyluly Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kanlý mukoza benim de. ve yeniden siðil çýktý maalesef. Mukoza hali nasýl geçti naptýnýz acaba?
    Doktorum çinko oksit krem önermiþti oraya bana ama kullanmadým. Böyle hafif hafif kanýyordu (lekelenme gibi), tuvalet kaðýdýnda görüyorum, 2,5 hafta bekledim giderek küçülerek normal rengine döndü. Tabiki bol bol c vitamini (yara iyileþmesi için) aldým. Tca kriyoterapiye göre çok daha acýlý bir iþlem. Sürdükten sonra ilk 5-10 dakika acýdan yerinizde duramýyorsunuz Doktorum 2 kriyoterapiden sonra küçülen siðillerime o kadar küçük siðillere kriyoterapi yapmam diyerek yaptý. Sonuçtan memnunum ama acý eþiði düþük olanlara pek önermem Sizin mukozanýz koter sonucu mu? Tca mý yaptýrdýnýz?

Durum
    eyluly - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alýntý Villanelle Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Doktorum çinko oksit krem önermiþti oraya bana ama kullanmadým. Böyle hafif hafif kanýyordu (lekelenme gibi), tuvalet kaðýdýnda görüyorum, 2,5 hafta bekledim giderek küçülerek normal rengine döndü. Tabiki bol bol c vitamini (yara iyileþmesi için) aldým. Tca kriyoterapiye göre çok daha acýlý bir iþlem. Sürdükten sonra ilk 5-10 dakika acýdan yerinizde duramýyorsunuz Doktorum 2 kriyoterapiden sonra küçülen siðillerime o kadar küçük siðillere kriyoterapi yapmam diyerek yaptý. Sonuçtan memnunum ama acý eþiði düþük olanlara pek önermem Sizin mukozanýz koter sonucu mu? Tca mý yaptýrdýnýz?
    Lazer yaptýrdým, bana silverdin verdi. Biraz kullandým, kullandýðým süreç boyunca çok fazla acým oluyordu. Býrakýnca biraz toparladý. Ve krem yeniden siðil çýktýðýnda siðilleri yayýyor sanýrým býraktým bu yüzden. Yaralarýn geçmesi için ne yapmam gerek acaba?

Durum
    Kýdemli Üye
    Nereden
    Sarýyer

Alýntý eyluly Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Lazer yaptýrdým, bana silverdin verdi. Biraz kullandým, kullandýðým süreç boyunca çok fazla acým oluyordu. Býrakýnca biraz toparladý. Ve krem yeniden siðil çýktýðýnda siðilleri yayýyor sanýrým býraktým bu yüzden. Yaralarýn geçmesi için ne yapmam gerek acaba?
    Yara iyileþmesi için c vitamini önerilir hep. Lazer tedavisi konusunda hiçbir fikrim yok maalesef. Belki uzun sürüyordur iyileþmesi. Doktorunla ulaþýp sorma þansýn var mý? En doðrusunu o bilir diye düþünüyorum.