Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    22.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    1

Genital blge dnda kan siiller bulac m?

Daha ak olmas adna; bir kiinin boynunda veya ayanda siil olduunu dnelim. Bu kiiyle sarlma, tokalama, ortak banyo, tuvalet, terlik vb. kullanm gibi durumlarda bula sz konusu mudur? Bunun genital blgeye sramas olas mdr?

zel ye
    yelik tarihi
    25.Haziran.2019
    Tecrbe Puan
    2

Cevap: Genital blge dnda kan siiller bulac m?

Tiplere gore degisiyor genitalde sigil yapan tipler ayri elde ayakta sigil yapan tip ayri. Yani elde ayakta olan sigiller genitale sicramaz veya bulasmaz. Ama elde ayakta sigil yapan tiple enfekte oldugunuz zaman o tipin bulasacagi yerlere tabiki bulasir sigil cikarip cikarmamak bagisikliga kalmis o vakitten sonra.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Genital sigili hpv diye geiyor. Boyunda elde ckanlar hpv diye gemiyor ama onlarda tabi bir siil tr..
    Bular evet zorla kiinin sigiline dokunup dokunup kendinize de bol bol dokunursanz bular. Byle bir ey yapmayacanz dnyorum.
    Ahcc temini iin ulaacanz numara; 0542 487 21 22.

Her ey gzel olacak. Belki bugn deil ama elbet bir gn.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    22.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    1

Son durumda u bilgilere ulatm:

Siiller, insan papilloma virsleri olarak bilinen belirli bir virs grubundan kaynaklanan iyi huylu cilt oluumlardr. Siiller en ok ellerde, ayaklarda ve yzde grlr. Ayn zamanda genital ve anal blgede de ortaya kabilir.

Virslerin neden olduu siiller son derece bulacdr. Bu siillere neden olan virsler dorudan kiiden kiiye, bazen de dolayl olarak havlu veya tra makinesi gibi nesne yoluyla bular. Bu nedenle siili olan kiilerle yakn temastan ve kiisel eyalarn ortak kullanmndan kanmak gerekir. rnein ayak tabannda siil bulunan kiiye ait terliklerin giyilmesiyle kolaylkla baka bireylere yaylr.
    Kaynak: https://www.medicalpark.com.tr/sigil...edilir/hg-1945

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    22.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    1

Alnt Merv.000 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Tiplere gore degisiyor genitalde sigil yapan tipler ayri elde ayakta sigil yapan tip ayri. Yani elde ayakta olan sigiller genitale sicramaz veya bulasmaz. Ama elde ayakta sigil yapan tiple enfekte oldugunuz zaman o tipin bulasacagi yerlere tabiki bulasir sigil cikarip cikarmamak bagisikliga kalmis o vakitten sonra.
    Yani elde ayakta olan sigiller genitale sicramaz
    virsn tip deitirmesi konusu ile karlatm forumda ama umarm dediin gibidir

zel ye
    yelik tarihi
    25.Haziran.2019
    Tecrbe Puan
    2

Alnt networkingfan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    virsn tip deitirmesi konusu ile karlatm forumda ama umarm dediin gibidir
    Ben ornegin elde cikan sigillerin tip farkllgindan dolayi genitalde sigil yapmadigini duymustum. Ayni sekilde dudagimizda cikan ucukla partnerimize oral yapildiginda karsi tarafa genital hsv olarak gecmedigi gibi.. hpv de ayni sekilde diye biliyorum.
    Forumda okudugun tip degistirme mevzusu genitalde sigil yapan tipler arasinda.. yani konu hep genitaldi, kimse baska biyerinde sigil olup da genitale tip degistirerek gecti gibi bisey demedi.. tabiki doktora danismak lazim yine de ama benim bilgim bu sekilde

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

aynen tip deitirme mevzusu genital iin oluyor. elde kan siil genital hpv gibi deil.
    Ahcc temini iin ulaacanz numara; 0542 487 21 22.

Her ey gzel olacak. Belki bugn deil ama elbet bir gn.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    22.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    1

Alnt Merv.000 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ben ornegin elde cikan sigillerin tip farkllgindan dolayi genitalde sigil yapmadigini duymustum. Ayni sekilde dudagimizda cikan ucukla partnerimize oral yapildiginda karsi tarafa genital hsv olarak gecmedigi gibi.. hpv de ayni sekilde diye biliyorum.
    Forumda okudugun tip degistirme mevzusu genitalde sigil yapan tipler arasinda.. yani konu hep genitaldi, kimse baska biyerinde sigil olup da genitale tip degistirerek gecti gibi bisey demedi.. tabiki doktora danismak lazim yine de ama benim bilgim bu sekilde
    Hmm.. Bende bir soru daha tetikledin. imdi yle ki, oral iliki yaayanlarn aznda, grtlanda siil grlebiliyor. Genital blgeden, aza-grtlaa HPV bulam olmuyor mu ve bir tip deiimi sz konusu deil mi bu durumda da?

Bir de yukarda "Ama elde ayakta sigil yapan tiple enfekte oldugunuz zaman o tipin bulasacagi yerlere tabiki bulasir sigil cikarip cikarmamak bagisikliga kalmis o vakitten sonra." yazmtn.

Bu durumda ise, aznda siil olanlar kardaki kiiye sadece pmeyle bile HPV bulatrabilir anlam kyor. Katlyor musun buna?