Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    29.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    0

HPV tiplendirmesi yapmal mym?

Arkadalar bende siil var ve tedavimin birinci ayndaym. Buradaki ou kiinin tiplendirme yaptn biliyorum ama sizce yaptrmal mym? Yaptrrsam tipini renmek benim iin bir ey deitirmeyecek tam tersine tehlikeli bir tip karsa kansere yakalanacak gibi hissedeceim. Ayrca burada okuduklarim da tiplendirme testlerinin gvenirlii hakknda kafam ok kartrd nk birok kiide farkl zamanlarda farkl tiplerin ortaya ktn grdm.

zel ye
    yelik tarihi
    21.Ocak.2020
    Tecrbe Puan
    1

Cevap: HPV tiplendirmesi yapmal mym?

Alnt 17temmuz2020 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Arkadalar bende siil var ve tedavimin birinci ayndaym. Buradaki ou kiinin tiplendirme yaptn biliyorum ama sizce yaptrmal mym? Yaptrrsam tipini renmek benim iin bir ey deitirmeyecek tam tersine tehlikeli bir tip karsa kansere yakalanacak gibi hissedeceim. Ayrca burada okuduklarim da tiplendirme testlerinin gvenirlii hakknda kafam ok kartrd nk birok kiide farkl zamanlarda farkl tiplerin ortaya ktn grdm.
    Erkekmsn bayanmsn bayan isen eger tiplendrme yaptr erkek isen eger siil ckmayana kadar bence masraf etme ona edcegn masrafla ahcc al 6 ay kullan ondan sonra negatif oldugunu anlayablmek cn test yaptr benn fikrim bu seklde

zel ye
    yelik tarihi
    25.Haziran.2019
    Tecrbe Puan
    2

Sigilin olmasaydi hpv misin degil misin emin olmak adina yaptirmalisin derdim ama sigil varsa zaten hpvsin cok gerekli bisey degil hangi tip oldugunu renmen nasilsa tedavisi hepsinde ayni. Dedigin gibi bide yuksek riskli tip cikarsa iyice panikleyeceksin bence gerek yok ben boyle dusunerek yaptirmamistim o teste verecegm parayla 2 ay daha fazla ahcc kullanirim demistim oyle de yaptim. Sen bilirsin yinede kisiye kalmis bu

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    29.Temmuz.2020
    Tecrbe Puan
    0

Erkeim. Siil kartmamaya balaynca tip bakmaya hi gerek yok bence hocam zaten siil cikartmaman negatif olduun veya olmak zere olduun anlamna geliyor

zel ye
    yelik tarihi
    21.Ocak.2020
    Tecrbe Puan
    1

Alnt 17temmuz2020 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Erkeim. Siil kartmamaya balaynca tip bakmaya hi gerek yok bence hocam zaten siil cikartmaman negatif olduun veya olmak zere olduun anlamna geliyor
    Siilinin olmamas negatf oldugun anlamna gelmez testle bunu dorulaman gerek