Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erkeklerde HPV

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Erkeklerde HPV

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pcr testi yaptırdım sonuc negatif geldi cinsellıge dönebılırmıyim artık siZce
    Selam mert evet dönebilirsin ama sana tavsiyem dikkatli ol.

Şöyle ki; yapman gerekenleri söylüyorum.

- Jilet yaptığın gün ve sonraki gün herhangi bir yakınlaşmaya girma. Biliyorsun jiletin yarattığı mikroskobik çatlaklardan hpv giriyor genelde. Bundan sonra jiletten 2 gün sonra herhangi bir yakınlaşmaya girmeyi huy edin. O çatlaklar kapansın en azından zaten gözle göremiyoruz da.

- Mutlaka korun, korunmadan hiçbir temasta bulunma.

- Mümkünse tek bir partnerin olsun, uzun süreli ilişkideki kız arkadaşın olur vb tarzı bir şey. Yani 1 ay başka kızla, öbür ay farklı kişiyle böyle yaparsan ve o kişilerden birinde siğil varsa prezervatif de korumayabilir sonuçta prezervatif tüm genital bölgeyi korumuyor. Oldukça seçici olmanı öneririm.

Benim tavsiyem tüm bunlara ek olarak şu an negatif oldun bence normal cinsel yaşamına dönmek için 2 ay daha bekle ve yine bu dönem hemen jilet yapmaya başlama. Forumdaki dr. levent 6-7 ay sonra başlayabilirsin demişti bana ve ben de öyle yapmıştım.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam mert evet dönebilirsin ama sana tavsiyem dikkatli ol.

Şöyle ki; yapman gerekenleri söylüyorum.

- Jilet yaptığın gün ve sonraki gün herhangi bir yakınlaşmaya girma. Biliyorsun jiletin yarattığı mikroskobik çatlaklardan hpv giriyor genelde. Bundan sonra jiletten 2 gün sonra herhangi bir yakınlaşmaya girmeyi huy edin. O çatlaklar kapansın en azından zaten gözle göremiyoruz da.

- Mutlaka korun, korunmadan hiçbir temasta bulunma.

- Mümkünse tek bir partnerin olsun, uzun süreli ilişkideki kız arkadaşın olur vb tarzı bir şey. Yani 1 ay başka kızla, öbür ay farklı kişiyle böyle yaparsan ve o kişilerden birinde siğil varsa prezervatif de korumayabilir sonuçta prezervatif tüm genital bölgeyi korumuyor. Oldukça seçici olmanı öneririm.

Benim tavsiyem tüm bunlara ek olarak şu an negatif oldun bence normal cinsel yaşamına dönmek için 2 ay daha bekle ve yine bu dönem hemen jilet yapmaya başlama. Forumdaki dr. levent 6-7 ay sonra başlayabilirsin demişti bana ve ben de öyle yapmıştım.
    Tesekkur ederım arya eylül 27 de düğünüm var eşim harıcı kımseyle ilişkıye girmem zaten birde hpv testının dna sına baktırmacam tipleme degılde 200 e yakın tipi var sonucta 200 tipin hepsını tarıyorlarmıs negatif pozitif olayı o testte daha ner denıyor birde onu yaptıracagım fıyatıda 200 tl çok pahallı değil

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

200 tl cok ucuzmus gelişim tıp lab bundan 3 sene once 21 tipe 30-350 tl ye falan bakıyordu. Bilemedim ben bana guven vermedi.

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben mavide tiplendirme + dna 500 e olmuştum, gelişimde de ayrı ayrı var, tiplendirme testi ayrı dna testi ayrı yapıyor bu yüzden fiyat ikiye bölünmüş.200 tllik test sonucunda, yeterli örnek alınırsa şayet, hpv olup olmadığını öğrenebilirsin ancak hangi tipler olduğunu öğrenemessin, bu şekilde olmalı.

Durum
    Özel Üye

Alıntı mert2036 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederım arya eylül 27 de düğünüm var eşim harıcı kımseyle ilişkıye girmem zaten birde hpv testının dna sına baktırmacam tipleme degılde 200 e yakın tipi var sonucta 200 tipin hepsını tarıyorlarmıs negatif pozitif olayı o testte daha ner denıyor birde onu yaptıracagım fıyatıda 200 tl çok pahallı değil
    Arya bu tipleme degıl sadece dna sına bakıyor pozitif yada negatıf yazıyorlar sonuca

Durum
    Özel Üye

Alıntı Ajdarha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben mavide tiplendirme + dna 500 e olmuştum, gelişimde de ayrı ayrı var, tiplendirme testi ayrı dna testi ayrı yapıyor bu yüzden fiyat ikiye bölünmüş.200 tllik test sonucunda, yeterli örnek alınırsa şayet, hpv olup olmadığını öğrenebilirsin ancak hangi tipler olduğunu öğrenemessin, bu şekilde olmalı.
    Aynen o sekılde ben akılda şüphe kalmaması ıcın onuda yaptırcam labtadakı doktor ona gerek yok buna baksak yeterlı demişti bana ama benım ıcjm rahat etmedı onada baktırcam

Durum
    networkingfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

@Newguy

teşekkürler,
    doktorun önerdiği ahcc "abay pharma" marka. Bunu kullansam olmaz mı?

Durum
    Newguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

tabii ki kullanabilirsiniz.

abay pharma'nın kapsül olan ürününde 45 kapsül var ve fiyat 330 tl'den başlıyor.

time health'da 120 kapsül var ve fiyatı 400 tl.

artık hesabını buna göre yap.