Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erkeklerde HPV

Durum
    networkingfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Erkeklerde HPV

Herkese merhaba.. HPV ile mücadeleye başlamış bulunuyorum. Ancak fazlaca yardıma ihtiyaç duymaktayım. 29 yaşında bir erkeğim, dolayısıyla aşağıdaki sorular için cevapların erkeklere yönelik gelmesi çok iyi olur. Uzatmadan; bir iki yıl kadar önce genital bölgemde bir tane sivilceye benzettiğim, tam olarak tanımlayamadığım bir şey çıktı ve önemsemediğim için bu süre boyunca kaldı. Son 1-2 aydır bu tanımlayamadığım şeylerin sayıları artınca (8-10 kadar bir noktada ve 3 ayrı ayrı yumurtalık bölgesinde) araştırmaya başladım. Bazı diğer forumlar ve internette paylaşılanlardan anladığım kadarıyla HPV kaptığımı ve siğillerimin olduğunu tespit ettim. Daha sonra özel bir hastane dermatoloji (cildiye) bölümünden randevu aldım ve gözle muayene sonucunda tespitim doğrulandı. Kriyoterapi (ozon ile yakma) işlemi gerçekleştirildi ve 1 hafta kullanmak üzere Dextrocin isminde bir krem verildi. Siğillerin kabuk bağlayıp döküleceği belirtildi. Sonuç olarak şimdilik 1 hafta sonrasında tekrar muayeneye gideceğim. Ancak merak ettiğim o kadar çok soru var ki, herhangi birisi için dahi cevap bulabilirsem çok iyi olacak.

1. 1-2 yıl önce başlayan siğillerime ilave olarak sol tarafımda (bele yakın bölge, sanıyorum böğür olarak bilinmekte) ara ara kaybolan, çok hafif bir ağrı şeklinde bir durum mevcut. Kaç kere üroloji, dahiliye gibi bölümlere gittim, onca tahlil yapıldı ancak bir sonuç çıkmadı ve hala devam etmekte. Artık HPV'den kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Böyle bir durumla karşılaştınız mı?

2. Muayene olduğum doktor, bazı hastane web sayfaları ve YouTube'da paylaşım yapan bazı doktorlar bu virüsün kalıcı olduğunu belirtmektedir. Ancak bunların karşıtları da bulunmaktadır. Kaynaklardan bazıları:
    a) https://parktipmerkezi.com/hpv-nedir...B6stermektedir.
    b) https://www.youtube.com/watch?v=JMApkIyX440
    c) https://www.ekremcivas.com/hpv-tedavi-edilebilir-mi/
    d) https://www.youtube.com/watch?v=uzwqBJtoPdQ

Gerçekten bu forumda virüsten kurtulan oldu mu, neler yaşadığınızı ve süreyi özetler misiniz?

3. Bu forumdan öğrendiğim AHCC'yi muayene olduğum doktora ilettim. Kendisinin de önerdiğini ancak virüsü yok edeceğini söyleyemeyeceğini belirterek üç ay kullanmak üzere AHCC Professional'ı işaretlediği ve reçetede AHCC Kapsül'ün de yer aldığı reçeteyi verdi. İşaretleneni (toz şeklinde, 3000 mg) bir ay boyunca kahvaltıdan bir saat sonra günde bir kez alarak kullanmayı düşünüyorum. Bittiğinde kapsül olanı (1020 mg) alıp bir ay da onu günde üçer tane sabah-öğle-akşam yemeklerden birer saat sonra almaya dikkat ederek kullanmayı planlıyorum. Bittiğinde tekrar toz, sonra tekrar kapsül.. Toplam 9 ay boyunca bu şekilde karışık kullanacağım. Bu noktada AHCC'yi en uzun kullanım süreniz nedir ve herhangi bir yan etkisi ile karşılaşan oldu mu?

4. Muayene olduğum doktor, bazı hastane web sayfaları ve YouTube'da paylaşım yapan bazı doktorlar virüsün ortak tuvalet-banyo ve havlu kullanımı gibi yollarla bulaşabileceğini belirtmektedir. Ancak bunların karşıtları da bulunmaktadır. Kaynaklardan bazıları:
    a) https://www.youtube.com/watch?v=nu8DLGOkhy4
    b) https://www.acibadem.com.tr/ilgi-ala...#genel-tanitim
    c) https://www.youtube.com/watch?v=Gv_HpoOSWe4
    d) Ayrıca kılda, eşyada vb. virüs varlığının olduğu belirtilmekte: https://www.ntv.com.tr/saglik/cinsel...Yk6W1-xayZ3sWQ

Bu noktada sadece genital bölgenizde siğil olupta, aynı evde yaşadığınız arkadaşınız veya ailenizden birisinin vücudunda siğil gözlemlediğiniz oldu mu?

5. HPV öncesinde veya kurtulduğunuzda siğilleriniz vücudunuzda genital bölge dışında başka bir yerde çıktı mı?

6. Siğillerden kurtulma yöntemleriniz neydi, herhangi bir iz kaldı mı?

7. HPV'den kurtulduğunuzdan emin olduktan sonra (test ile) aradan bir süre, birkaç yıl geçmesi veya uzun yıllar geçmesinden sonra tekrar siğille karşılaştınız mı?

8. Erkekler için HPV tipi tespitine yönelik olarak hiç bir yöntem yok mu? Varsa, yaptırdığınız test isimleri nedir? Bu veya başka testlerle negatife döndüğünüzü de tespit edebiliyor musunuz?

9. Muayene olduğum doktor siğil olmadığında bulaşıcığın söz konusu olmadığını belirtti. Bu durumda, siğilsizken ilişki yaşayıpta başkasına HPV bulaştırdığınız bir durum oldu mu?

10. HPV pozitif olduğunuzu tespit ettikten sonra aşı yaptırdınız mı?

11. Bazı iş başvurularında bulaşıcı bir hastalık sorgulanmaktadır. Virüs sağlık belgelerine işleniyor mu? Bundan dolayı bir problem yaşayan oldu mu?

12. Tövbe etme, sigarayı-alkolü bırakma, günlük egzersiz yapma, daha fazla oksijen alma, soğan-sarımsak tüketimi, cinsellik-flört-arzuları tetikleyen şeylerden uzak durma, kurtulursam evlenme, ahcc kullanımı ve gazlı içecek-aburcubur-fastfood tüketimini sonlandıracağım yeni bir hayata başlayacağım. Bu durumda eklemek istediğiniz başka bir tavsiye var mı?

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Erkeklerde HPV

Ahcc ve multivitamin takvıyesı al ben test yaptırdım negatıf geldı sonuc su an ıcın gorunen siğilim yok

Durum
    Tecrübeli Üye

geçmiş olsun !
    diğer yorumları bekliyor olacağım

Durum
    Malik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Geçmiş olsun kafan şimdi çok karışık seni çok iyi anlıyorum. internetten Makale okumayı bırak İnan birçok doktorda aynı makaleleri Sitelerine kopyalayıp yapıştırıp yayınlıyorlar. Ben aynı yazıyı birçok doktordan okudum duydum. 🙂 sigara içme alkol alma seks yapma. Bol bol vitamin al parn varsa ahcc kullan. Sabret İnşallah gececek.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Gecmis olsun internetten arastirmalarin artik bitmis olmali bitmediyse de bitir cunku fazlasi seni uzmekten ve hayal kirikligina suruklemekten baska bi ise yaramaz.. internet genelde virusun kalici oldugu yonunde yazilarla dolu bence cok eski bilgiler.. virus vucuttan atiliyor merak etme bu bilimsel sekilde de kanitlandi diye biliyorum son zamanlarda ama tekrar kapmayacaginin garantisi yok bagisiklik olayi yok yani yeniden kapabilirsn atlatsan bile..
    Butun sorularinin cevabi aslinda forumda mevcut. Bence ilk once butun forumu okuyarak ise baslamalisin okuyabildigin kadar cok oku zaten konu basligi seklinde oldugu icin ilgini ceken kisimlari okuyacak ve eminmki cevabini alacaksin cok zaman alacagini sanmam. Hastalik hakkinda her seyi ogrenirsin

Durum
    Tecrübeli Üye

@Malik evet kafa baya duman..

@Merv.000 vakit buldukça bakmaya çalışıyorum konulara, ama internet konusunda haklısın..
    Dünden beri hemeroidim mi var anal kanser mi oldum diye aklımı kaçırmış durumdayım internet yüzünden.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Networkingfan, selamlar.
    12 soru sormuşsunuz cok güzel ancak her biri çok detaylı cevaplara sahip. Herkese tek tek yazarım forumda ama bu baslıkta digerleri gibi arkalara gidecek zamanla o sebeple arastırmanı tavsiye ederim. Forumda birçok bilgi mevcut. Kimsenin gelip 12 soruluk ve yazması 1 saat alacak bu baslıga oturup uzun uzun anlatacagını sanmam.

Ve inan bana kanser falan degilsin. bu sana beyninin bir oyunu cunku zaten en kötü senaryoyu dusunmeye itiyor seni. hepimiz aynı yollardan geçtik ve %95 bir şeyin yok anal kanser vb konuda.

Durum
    Tecrübeli Üye

@Arya inşallah dediğin gibidir. Hafta içi kontrole gitcem. Çok korkuyorum

Durum
    Newguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Merhaba. Geçmiş olsun. Sen de şuan çoğumuzun geçtiği süreçten geçiyorsun

Arkadaşların dediği gibi kimsenin tüm bu sorulara cevap yazacak zamanı yok ama cevapların hepsi forumda mevcut.

Ancak reçete şudur:

1- öncelikle sakinleş çünkü dünyanın sonu değil
    2- hpv ile ilgili video izleme ve makale okuma çünkü çok fazla yalan ve yanlış bilgi mevcut. Bu forum sana yeterli olacaktır.
    3-ahcc'yi sabah aç karnına al. Forumda ki arkadaşlarin çoğu, ben dahil Time health marka ahcc yi kullanıyoruz. Daha ucuz ve kapsül şeklinde.
    4- negatife dönünceye kadar alkol, sigara ve cinsel ilişki yok
    5- çıkan siğillerden kurtul. 1 tane bile olsa.

Iyi şanslar

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Newguy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Geçmiş olsun. Sen de şuan çoğumuzun geçtiği süreçten geçiyorsun

Arkadaşların dediği gibi kimsenin tüm bu sorulara cevap yazacak zamanı yok ama cevapların hepsi forumda mevcut.

Ancak reçete şudur:

1- öncelikle sakinleş çünkü dünyanın sonu değil
    2- hpv ile ilgili video izleme ve makale okuma çünkü çok fazla yalan ve yanlış bilgi mevcut. Bu forum sana yeterli olacaktır.
    3-ahcc'yi sabah aç karnına al. Forumda ki arkadaşlarin çoğu, ben dahil Time health marka ahcc yi kullanıyoruz. Daha ucuz ve kapsül şeklinde.
    4- negatife dönünceye kadar alkol, sigara ve cinsel ilişki yok
    5- çıkan siğillerden kurtul. 1 tane bile olsa.

Iyi şanslar
    Pcr testi yaptırdım sonuc negatif geldi cinsellıge dönebılırmıyim artık siZce