Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugün Hastaneye Gittim

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Bugün Hastaneye Gittim

Alıntı KülTigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yıl sonra tekrar çıktı demiyorum arkadaşim anlatıyorum tekrar. 4 yıl önce çıkmıştı. Daha sonra 4 yıl hiç çıkmadı ve son zamanlarda kiz arkadaşımda çıkti. Benden bulaşti ama bende sigil yok 4 yildir. Nasil ona bulasti onu anlamdim. Doktora gittim. Doktor sigil cikmamasi virusun gittigi anlamina gelmez dedi. Omur boyu kalir sende sigil bugun cikmaz 10 yil sonra cikar belki dedi. Yani bende 4 yildir cikmamasina ragmen virus vucutta duruyor ve baskasina bulasabiliyor hala
    Bana da bu şekilde bulaştı arkadaşlar erkek arkadaşımda hala siğil yok. Ve başkasıyla ilişkim olmadı. En son 4 yıl önce biriyle olmuş ve hiç siğil çıkarmamış hem de. İnanırım yani. Hem de tip 6 çıktı bende.

Durum
    hazann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı eyluly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana da bu şekilde bulaştı arkadaşlar erkek arkadaşımda hala siğil yok. Ve başkasıyla ilişkim olmadı. En son 4 yıl önce biriyle olmuş ve hiç siğil çıkarmamış hem de. İnanırım yani. Hem de tip 6 çıktı bende.
    bu durum senin bağışıklığının erkek arkadaşının bağışıklığından daha düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir

Durum
    hazann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bana bulasti ve psikolojik anlamda çöküntüye uğradım. Sorumsuz davranıp başkalarına bulaştırmayacağim.
    psikolojik olarak çökmemelisin burada cok zor durumda olan kişiler var kanser olmanın eşiğinden dönen ben mesela benim bile moralimi bozdugum cok nadir oluyor artık çünkü geçeceğini düşünüyorum. kız arkadaşında siğil çıkması düşük riskli tip oldugu anlamına geliyor yani aynı şekilde o da düşük risk altında. forumda bağışıklık icin yapılabilecek şeyleri okuyabilirsin kız arkadaşın icinde kendin içinde.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaşlar dün belirtmiştim özel bir hastaneye gidip muayene olacağımı ve oldum da.

Önce başımdan geçenleri anlattım. 4 yil önce siğil çıktığını ve 4 yıldır tekrarlamadığını ancak kiz arkadaşıma daha 6 ay önce bulaştırdığımı söyledim.

Doktorum muayene etti ve şuan siğil olmadığını söyledi. "Ama kız arkadaşıma bulaştı hocam " dediğimde. "Deri altında kalır ömür boyu gitmez. 10 yıl sonra yine siğil çıkabilir. " dedi.

Test de yapmadı. Erkeklerde kanser riski zaten çok düşük kafana takma takarsan daha çok çıkar dedi.
    4 yil once siğillerim vardi diyorsun peki o zaman nasil tedavi oldun da sigiller gecti o zaman sigil olduguna emin misin doktor bile egzama kremi verdi o zaman yazmissin 4 yil once nasil gecti dustu siğillerin

Durum
    eyluly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı hazann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu durum senin bağışıklığının erkek arkadaşının bağışıklığından daha düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir
    Ama bi şekilde yenememiş virüsü

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

4 yıl sonra tekrar çıktı demiyorum arkadaşim anlatıyorum tekrar. 4 yıl önce çıkmıştı. Daha sonra 4 yıl hiç çıkmadı ve son zamanlarda kiz arkadaşımda çıkti. Benden bulaşti ama bende sigil yok 4 yildir. Nasil ona bulasti onu anlamdim. Doktora gittim. Doktor sigil cikmamasi virusun gittigi anlamina gelmez dedi. Omur boyu kalir sende sigil bugun cikmaz 10 yil sonra cikar belki dedi. Yani bende 4 yildir cikmamasina ragmen virus vucutta duruyor ve baskasina bulasabiliyor hala
    Bazı doktorlar vücuttan atılacagını söylüyor bazıları atılmaz diyor testte negatif alan arkadaslsr var suan negatifler

Durum
    Moderatör

Alıntı Villanelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömür boyu gitmez diye bir şey yok Doktorun yeni gelişmeleri hiç takip etmiyor galiba İstanbulun en iyi hastanesinde benim doktorum, sayısız kongreye vs katılmış. Kesinlikle atılacağını söylüyor vücuttan. Tekrar çıkarıyorsan 10 yıl sonra tekrar enfenkte olmuşsundur. Çünkü hpv çok yaygın. Hepimizi evlerimize tıkan coronadan bile daha yaygın.
    Evet cok yaygın bende bunu anlamıyorum cogumuz hpvyi bu virüsle karsılasınca ögrendik yani bundan önce bi haberdik .keske daha cok bilgi kaynak vs olsaydı bizde bundan haberdar olurduk daha bilinçli davranırdık

Durum
    Moderatör

Alıntı hazann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her şeyden önce daha önce siğil yapan bir türe sahip olduğun için bunu vücuttan atman cok daha kolay, bu dönemde sağlığına dikkat etmediysen bağışıklığın düşükse atamamış olabilirsin. vücuttan atıldığını biz söylemiyoruz zaten bilimsel olarak düşük riskli hpv tipleri kendiliğinden vücuttan atılıyor. bu konuda doktorların yanlış yönlendirmesini hoş karşılamıyorum kendi adıma. evet seni kanser yapmaz ama cinsel yaşamını etkileyebilir. bu yüzden burda çok sık konuşuluyor bazı laboratuvarlar var lezyon olmadan da pcr yöntemi ile hpv pozitif/negatifliği bakıyorlar. bence coronadan sonra bu lab.'lardan birinde test yaptırabilirsin. aynı zaman kız arkadaşında siğil olması birbirinizde olsa bile sahip olduğunuz viral yükü arttırır. bu onun için daha riskli bir durum.
    Siğil yapıyor diye düşük riskli bişey olacagından emin olamıyoruz maalesef kadınlarda daha kolay anlaşılır test yaptırıp tip ögrenilebilir bu durumda en azından yüksek risk mi degil mi diye bakılır

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bana o zaman doktor egzema kremi verdi ama sigildi onlar internetten baktim fotograflara aynisiydi benimkilerle. Ben de bana verdigi kremi kullandim locoid krem verdi kullandim iyi gelmedi. Kullanmaya devak ettim. Zamanla gectiler. Benimkisinin anlasilmasi biraz daha zor oldu cunku penisin sunnet derisi kisminda cikmisti kucuk kucuk nokta nokta. Kasik bolgelerinde hic cikmadi sadece sunnet derisi kisminda. Internette fotolara baktim aynisi benimkinin.

Durum
    KülTigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben de negatif olmak istiyorum. 4 yil once sigil cikmksti. 4 yildir cikmadi ya da cikti ben fark etmedim. Hala atamadim herhalde virusu ki kiz arkadasima da bulasti. Ne yapmam gerek atmak icin lutfen yardim