Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    09.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    1

Hpv iin baiiklik glendirici besin nerileri

Arkadalar merhaba henz hpv olduumu reneli 1.5 ay oldu. hpv tipimi bilmesem de doktorumun syledii kadaryla hcresel bozukluum mevcutmus yani hpv sin kolposkopi yaptr dedi. ama kendisi hi bir detay vermedi LSIL CIN gibi sonular kyormu smear sonucunda fakat bunlar sonradan rendim.

sonucumu alamyorum hastane karantinada ve maalesef byk bir belirsizlik var. Bir sre daha hastaneye gidemeyeceim o nedenle tecrbeli arkadalardan yardm bekliyorum. en azndan hastaneye gidip tedavi olana kadar neler yiyebilirim iebilirim ayrca ek takviye olarak neler alabilirim ?
    Yardmc olursanz sevinirim

zel ye
    yelik tarihi
    12.Temmuz.2019
    Tecrbe Puan
    1

Cevap: Hpv iin baiiklik glendirici besin nerileri

Gecmis olsun alikuu, Hpv olduunuzu smear testinden mi anladiniz bir de hangi belirti ile doktora basvurdunuz

Kdemli ye
    yelik tarihi
    09.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    1

teekkr ediyorum. benim nce kantm oldu dayanlmayacak ekilde sonra bir baktm ptr ptr eyler km onlarn stnde de bembeyaz peynir gibi aknt var doktora gittim nce mantar dedi fitil ila yazd baya etkili oldu ama o ptrler tamamen gememiti sonrasnda smear alalm dedi. Sonucunda da hcresel bozukluun kt dedi. Yani bi yandan dnyorum ok ileri olsa bunu benimle paylar myd acaba doktor direkt hpv sin dedi bi yandan da korkuyorum. Ayrca benimkiler ok minik ve pembeler vestibular papilla ya benziyor daha ok googledan baknca. Anlam veremedim

zel ye
    yelik tarihi
    12.Temmuz.2019
    Tecrbe Puan
    1

Yani orda eger siil olsaydi doktor yakardi demekki siil yok. Yani hpv olup olmadigin belli degil umarim degilsindir ama olsan da zlme insan alisiyor geciyo

Kdemli ye
    yelik tarihi
    09.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    1

Alnt Kbr Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yani orda eger siil olsaydi doktor yakardi demekki siil yok. Yani hpv olup olmadigin belli degil umarim degilsindir ama olsan da zlme insan alisiyor geciyo
    ama daha kolposkopi yaplmadan doktor tedavi uygulayamaz ki. Mesela CIN 1 olunca daha ok hasta takibi oluyormu ileri seviye iin LEEP ilemi vs yaplyormu. Ama yle bir durum var benim hcresel bozukluum kt ki onu da HPV yaparm yani baka neden bozukluk olur ki hi bilmiyorum

Kdemli ye
    yelik tarihi
    09.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    1

inallah deilimdir. Teekkr ediyorum

Kdemli ye
    yelik tarihi
    09.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    1

Alnt Kbr Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bendekiler minik pembe ptrckler eklinde ve ok kkler. o yzden de ilem yapmam olabilir doktor.

Yeni ye
    yelik tarihi
    28.Mart.2020
    Tecrbe Puan
    0

Merhaba bende de ayni durum olutu. Daha nce sigil Yaktirmistim 1 hafta sonrasnda kk kk pembe nokalae olutu. Doktor mantar diyip ila vermiti tabi gemedi daha sonrasnda rahim aznda yara var diyip antibiyotik verdi. Daha ncesinde smear testim temizdi u srete bende smear yaptiramadim ama muhtemelen hcresel bozulmalar mevcut. nlem iin deflagyn jel kullanyorum olduka rahatlatyor aklnzda olsun. Kesinlikle durdurmuyor hi yi nlemiyor en azndan sreci yavaslatiyordur umarm 🙏

Kdemli ye
    yelik tarihi
    09.Nisan.2020
    Tecrbe Puan
    1

Alnt rem11 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba bende de ayni durum olutu. Daha nce sigil Yaktirmistim 1 hafta sonrasnda kk kk pembe nokalae olutu. Doktor mantar diyip ila vermiti tabi gemedi daha sonrasnda rahim aznda yara var diyip antibiyotik verdi. Daha ncesinde smear testim temizdi u srete bende smear yaptiramadim ama muhtemelen hcresel bozulmalar mevcut. nlem iin deflagyn jel kullanyorum olduka rahatlatyor aklnzda olsun. Kesinlikle durdurmuyor hi yi nlemiyor en azndan sreci yavaslatiyordur umarm 🙏
    ok teekkrler dediiniz jeli aklmda bulundurucam. ok gemi olsun

Kdemli ye
    yelik tarihi
    06.ubat.2019
    Tecrbe Puan
    2

Bende rahim agznda yara var daha 4 ay ncesinde bi ey yoktu canm skld iyice Cn tarz seyler mi var diye suan ne yapmalym onu da bilmiyorum