Arkadalar herkese yeniden selam ! Uzun bir sredir foruma girmiyordum, hem younluktan hem de hpv olaylarn hayatma fazla dahil etmek canm skt iin. Ama imdi size gzel bir haber vermek iin geldim Bilmeyenler iin ben geen yl eyll aynda yani yaklak 1.5 yl nce hpv 16 olduumu rendim. Bu arada yam 22 rendiimde 20 idim. her neyse o zaman smear ve acil biyopsi yaplmt ve ikisi de temiz kmt, yalnz kronik servisit vard. Bir ey olmaz dediler ben de nemsemedim. Bu arada kasm 2018 sonu ahcc kullanmaya baladm. 6 ay kullandm ancak renci olduum iin daha fazla kullanamadm. Ahcc kullandktan sonra hpv testi yaptrmadm nk korkuyordum o kadar emekten sonra tekrar pozitif karsa yklrdm nk. 6 ay sonra yaplan ikinci smear sonucum da temiz ama yine servisit kmt. O zamanlar da genellikle aknt problemim vard hpv ve servisit yznden olduunu dnyorum. Her neyse bundan 6 ay sonra nc smear iin gittiimde doktor bana smear yapmadi 1 seneye tamamla dedi daha sonra baka bir doktora gittim ve geen ay bana nc smear testini uygulad. Akas ben bu sefer kt bir ey kacan dnyordum baya emindim hatta nk ilk zamanlar kadar dikkat etmiyordum sigara bile az da olsa imeye balamtm. Ama yle olmad sonucumu bugn aldm tertemiz km veee servisit bile kalmam bu yzden ok mutluyum en iyi ihtimalde servisit kar diyordum yine ama doktorum gerilemi olabilir tabii dedi. Btn bu olanlar, hpv 16 ile 1.5 ylda fazla dikkat etmeme ramen ilerlememi hatta bir tk gerilemi olmas acaba negatif mi oldum da haberim yok diye dndrd bana ahahaha Ama testi zelde yaptiricak durumum yok renci olduumdan. Bugnn gaz ile bir aratrma hastanesine gidip yaptrmay dnyorum yakn zamanda. Bunu da sizlerle paylamak istedim nk aranzda tip 16 ve dier yksek riskli tiplerle bouanlarnz ok var biliyorum. Umut kaybetmek yok, ayrca kafaya fazla takmayinca atlatmann da daha kolay olduunu dnyorum. Hepinize salkl gnler