Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oral Sex ve HPV

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Oral Sex ve HPV

Keşke bu tür konularda daha ergenlikteyken okullarda yada en azından aile hekimleri tarafından bilgilendirme yapılsa. Insanlar hpv ve diger hastaliklar konusunda bilinclense. Oral seksin de zararı olabilcegini bilse. Eminim çogu kişi bu konularda bilinçsiz. Gerçi doktorlar bile özellikle oral konusunda bence deneyimsiz ve bilgisizler. Benim şikayetlerim olmasına ragmen doktorlar bana bişey yok diyorlar. Biyopsi almıyorlar. Ve ben öylece geçmesini bekliyorum. Tek güvencem ahcc şuanda

Durum
    corto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

mesaj silinmistir.

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı corto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 yil egitim alip 10 yil sektorde uzmanlik yapmis adamlari kucumsememek gerek. Kbb bakiyor bir problem yoksa neden ilac yukleyeyim diyor. Olsa da hpv kendi kendine gecer diyor. seneye bakariz bakariz hucre degisimi var o zaman dusunhruz diyor.
    Kucumsemiyorum mesleklerine saygım sonsuz. Ama ortada da bazı gerçekler var. Çoğu hpv konusunu umursamıyor.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Sizlere katılıyorum arkadaşlar. Çoğu doktor 2-3 yılda kendiliğinden geçer diyor. Ama ahcc bilimsel veriler diye yayınladığım yazıda 2-3 yılda maalesef geçmiyor. Geçen sadece düşük riskli tipler. 5-6 yıl hatta bu forumda 10 yıl boyunca hpv olan insanlar gördüm, konuştuk vs.
    Ağızda siğil yoksa düzenli rutin kontrollere gitmeniz faydalı olur. Ama sizde kendi fikrinizi doktorunuza söyleyebilirsiniz, ben endişeliyim böyle yapsak olur mu? ya da neden yapmıyoruz vs gibi. Her söylenene tamam diyip dönmeyin ayrıca 2-3 doktora birden görünün.

Durum
    deffkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Niloya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bırde arkadaslar bır belırtı vermedı ben genıtalde olunca agızdanfa test yaptırmak ıstedım ve oral ılıskım bır yada ıkı kez anca olmustur hemen bulasmaz falan dıyoruz ya bence bulasabılıyor lutfen dıkkatlı olun kı suphelenenlerde doktor kontrolunde kalsnlar
    Test yaptırmak derken dilden kesit aldırmak mı ? Ve görünürde bir siğil yoksa ağzınızın her yerinden mi kesit aldılar acaba

Durum
    Niloya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hayır suruntu testı yapılıyor orda agızında hngı tıp oldugu cıkıyor

Durum
    Kıdemli Üye

Ama suphelendıgın lezyon varsa onu alıp patalojıde yapıyorlar,

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Niloya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bırde arkadaslar bır belırtı vermedı ben genıtalde olunca agızdanfa test yaptırmak ıstedım ve oral ılıskım bır yada ıkı kez anca olmustur hemen bulasmaz falan dıyoruz ya bence bulasabılıyor lutfen dıkkatlı olun kı suphelenenlerde doktor kontrolunde kalsnlar
    Bulas olabilir ama belirti vermiyor ..hangimiz hpvden bi haberken gidip agzimiza test yaptirdik kimse ..sigilleri genitaldr farkettikten sora oral yolla bulas olabilecegini dusunduk .bulas olabilir ama sigil cikma durumu fazla rastlanan bisey degil

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kucumsemiyorum mesleklerine saygım sonsuz. Ama ortada da bazı gerçekler var. Çoğu hpv konusunu umursamıyor.
    Valla hic oyle degil. Benim agzinda sigil sanip gittigim kbbci beni direk nefes darligindan olursun demisti sigilse diye .sigilse agzinin her yerine yayilir bogazini kaplar vs tabi ben orda soke

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulas olabilir ama belirti vermiyor ..hangimiz hpvden bi haberken gidip agzimiza test yaptirdik kimse ..sigilleri genitaldr farkettikten sora oral yolla bulas olabilecegini dusunduk .bulas olabilir ama sigil cikma durumu fazla rastlanan bisey degil
    Evet belirtı vermıyor oyuzden dıyorum oral ılıskı olduysa test yaptırabılır gercı sonuc pozıtıf cıksa bıle yapılabılecek bırsey yok lezyon olmadıgı surece

Bu Konu için Etiketler