Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    27.Mart.2019
    Tecrbe Puan
    0

HPV ile Mcadele Gnlm

Merhaba, ksaca kendimden ve HPV'li olma ve olduktan sonra neler yaptmdan bahsedeceim. HPV tadm rendikten hemen sonra foruma, bloglara, yerli ve yabanc kaynaklara bakmaya balamtm. Bu esnada ye olmasam da forumda vakit geiriyordum. Mart sonuna doru ye oldum, sadece paylamlar okuyordum. Daha sonra hem benimle ayn durumda olan insanlara hem de kendime moral olmas asndan cesaretimi toplayp hikayemi anlatmak istedim.

24 yanda bir erkeim, cinsel birliktelik yaadm (korunarak ve korunmayarak) bir kadn arkadamdan virs bulat. Kendisi 2-3 sene nce byle bir durum geirdiini ve atlattn dndn anlatt. Virs konusunda hibir bilgisi yoktu ve erkeklerin sadece tayc olabildiini ve bir zarar olmadn syledi. Bamdan aaya kaynar sular dklm gibi olmutum. lk nce penisimin snnet derisinde su kabarc gibi/sivilce gibi oluumlar gzledim. Deiik kremler kullanld ve bunlar kendi kendine kayboldu (tabi ben de biraz oynamtm onlarla vs.). Bu esnada o kiiyle grmeyi kestim ve doktor aratrmas yapmaya baladm.

im gerei bulunduum ehirde devlet hastanesindeki bir doktora gittim (cildiye). Bu esnada hem snnet derisinde hem de penis kknde ufak tefek 4-5 tane sivilce/siil gibi oluumlar gzlemliyordum. ok ksa srede gya "ilgilenerek" kriyoterapi uygulad, can skan bir sreti, hafif ac/ar oldu. Tekrarladka kriyoterapi yaptrmam nerdi ve Zinco isimli inko hapn yazd. Bununla beraber kriyoterapi yaplan blgeye 2 hafta kullanmam iin Batticon nerdi. Doktorun tavrndan ve ileminden memnun kalmamtm, bu esnada psikolojim iyice ktyd.

Sonrasnda ailemle durumu paylatm ve stanbul'da zel bir hastanedeki cildiye'deki bir uzman doktora gittim. HPV'yi detayl olarak anlatt ve kriyoterapi yerine koterizasyon nerdiini syledi. Kabul ettim ve koterizasyon yapaca noktalar lokal anestezi ile uyuturarak ilemi gerekletirdi. lemi yaparken k ve byte tarznda bir bytc kulland. Asit vb. ile boyama yapmaya gerek olmadn, gz ile zaten oluumlar grdn syledi. Bu esnada ilemi yaparken garanti olmas asndan siil/sivilce tarz oluum olup olmadna emin olmad yerlere de uygulad (belki 15-20 yer). Devlet hastanesinde yaadm olumsuz tecrbe sonrasnda kendisinden memnun kalmtm. Sonrasnda koterizasyon yaplan noktalar 2-3 hafta sonrasnda iyileti. Memnun kalmtm ama iimde tam bir gven olumamt. Belki psikolojik olarak yle hissetmitim, bilmiyorum.

Bu esnada Nisan banda arkadam araclyla ngiltere'den TimeHealth Marka 5 paket AHCC temin ettim. 1 Kapslde 600 mg AHCC bulunuyor. 4 Nisan'dan itibaren sabah a karnma 5 kapsl (3 gr. toplam) imeye baladm.

Tekrar snnet derisinde ve penis kknde ufak oluumlar grdkten sonra, forumu da takip eden, konular ve cevaplar bulunan Dr. Levent Trk hocama gittim. Kendisine hikayemi anlattm, sonrasnda asit uygulamas, laboratuvar iin bir siilden numune ald ve koterizasyon ile siilleri yakt. Baklm glendirmek iin bir reete yazd. Kendisinden ok memnun kaldm, hem bakalarna tavsiye etmek hem de kendisine bir kez de forumdan teekkr etmek iin bunu yazyorum. Kendisini nereden duyduumu sorduunda hem internetten, hem forumdan olduunu sylemitim. Tekrar ok teekkr ederim.

imdi tarihsel olarak hikayem:

Eyll-Kasm 2018 / Korunarak ve korunmayarak kadn arkadam ile cinsel iliki.
    Aralk 2018 - Ocak 2019 / Snnet Derisinde su kabarc gibi oluumlar ve kaybolmas.
    18 Mart 2019 / Devlet Hastanesine gidip Kriyoterapi (Memnuniyet 2/10)
    29 Mart 2019 / zel bir hastanede Koterizasyon (Memnuniyet 6/10)
    18 Mays 2019 / Dr. Levent Trk, Koterizsayon ve HPV tip testi iin numune. (Memnuniyet 10/10)

Kullanmaya Baladm rnler, Miktarlar ve Tarihler:

- TimeHealth AHCC (ngiltere rn) - Sabah a karnna 5 Kapsl ( 600 mg/kapsl, Toplam 3 gr.) - 4 Nisan 2019'dan beri dzenli.
    - Immuferon - Sabah 1, Akam 1. 22 Mays 2019'dan beri dzenli.
    - Voonka Propolis Kapsl 500 mg - Sabah 1 tane. 22 Mays 2019'dan beri dzenli.
    - Glizigen Sprey - Sabah 1,le 1, Akam 1 ilgili blgeye sklyor. 22 Mays 2019'dan beri dzenli.
    - Solgar Green Tea Leaf Extract - Temin Edilecek. Sabah 1 tane kullanlacak.

HPV Tip testi sonucum: 6, 11, 42, 52, 56. (Evet 5 tip )

Belirli aralklar ile konumu dzenlemeye, yeni bilgiler vermeye devam edeceim. Burada anlattklarm, kullandklarm, yaadklarm sadece bana zeldir. Hibir ekilde ila neri tavsiyesi yerine gemez. Tek nerim alannda uzman olan bir doktora gitmeniz ve tedavinizi srdrmenizdir. Ben HPV'den kurtulacama ve kurtulacamza inanyorum. Sorularnz cevaplamaktan memnuniyet duyarm, sevgiler.

zel ye
    yelik tarihi
    04.Nisan.2019
    Tecrbe Puan
    3

Cevap: HPV ile Mcadele Gnlm

ok gzel yazmsnz her seyi. Umarm en ksa srede negatif f olursunuz. Dr Levent beyle negatif olan biri daha yazmst kendisi cok iyi bir doktor okuduum kadaryla. Peki o yazdnz sprey ne ie yaryor tam olarak.

Yeni ye
    yelik tarihi
    27.Mart.2019
    Tecrbe Puan
    0

Alnt ans Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok gzel yazmsnz her seyi. Umarm en ksa srede negatif f olursunuz. Dr Levent beyle negatif olan biri daha yazmst kendisi cok iyi bir doktor okuduum kadaryla. Peki o yazdnz sprey ne ie yaryor tam olarak.
    Teekkr ederim yorumunuz ve dnceniz iin. Sprey genital blgede temizlik salyor.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

ok aklayc yazmsnz. Ayrca dr. Levent hocadan memnun kalmanza sevindim hazr u an %20 koterizasyon indirim varken ok iyi olmu gitmeniz

Yeni ye
    yelik tarihi
    27.Mart.2019
    Tecrbe Puan
    0

Alnt Arya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ok aklayc yazmsnz. Ayrca dr. Levent hocadan memnun kalmanza sevindim hazr u an %20 koterizasyon indirim varken ok iyi olmu gitmeniz
    Yorumunuz iin teekkr ederim Arya, severek takip ettiim bir foruma katkda bulunanildiysem ne mutlu bana. Gittiimde indirimden faydalanmadm, tekrar ederse (ki umarm etmez) faydalanrm, ok teekkr ederim.

Tecrbeli ye
    yelik tarihi
    02.Nisan.2019
    Tecrbe Puan
    0

Merhaba
    Bende tiplemedirme sonras hpv 6-11 kt
    Time health marka ahcc yi 17 Nisan itibari ile 6 kapsl/gnlk olarak kullanmaktaym
    Gargasil asn olup olmama konusunda kararszm ; doktorum virs var sende etkisi olmaz diyor ama baz sitelerde kullananlarda , ahcc alnan dnemde fayda saladn sylyor
    Siz ne dnyorsunuz??

Yeni ye
    yelik tarihi
    27.Mart.2019
    Tecrbe Puan
    0

Alnt bedevi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba
    Time health marka ahcc yi 17 Nisan itibari ile 6 kapsl/gnlk olarak kullanmaktaym
    Gargasil asn olup olmama konusunda kararszm ; doktorum virs var sende etkisi olmaz diyor ama baz sitelerde kullananlarda , ahcc alnan dnemde fayda saladn sylyor
    Siz ne dnyorsunuz??
    A konusunun yan etkileri beni korkutuyor, vcutta virs olduktan sonra ie yarar m bilmiyorum. Doktorunuza danmanzda fayda var gibi.

Yeni ye
    yelik tarihi
    20.Temmuz.2019
    Tecrbe Puan
    0

Alnt bedevi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Merhaba
    Siz ne dnyorsunuz??
    merhaba. a konusunda bende ok kararszm. doktorumla konutuumda hpv nin vcuttan atlmasnda da faydas bulunacan belirtti. bunun dnda bende time health marka ahccc yi 21 hazirandan beri kullanmyorum. ahcc dnda propoliste kullanmak istiyorum ve ikisininde kullanm sabahlar a karnna yemekten bir saat nce. ikisinide ayn anda ard ardna almak doru olur mu ya da hem ahcc hem de propolis kullanan arkadalar bunlar nasl kullandlar aklayabilirler mi?

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

@ebr tek bana ahcc yeterli oluyor yannda imutora bile gerek yok ben de 4 ay imutor +ahcc kullanmstm. Sonraki 4 ay imutoru brakmtm. in nasl rahat edecekse yle yap canm

Yeni ye
    yelik tarihi
    27.Mart.2019
    Tecrbe Puan
    0

Bu hafta iinde gncelleme ve gzel haberler paylaacam

Bu Konu iin Etiketler