hepsisosyal
Blog Sitemiz : hpvliyiz.wordpress.com
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gsteriliyor
    Yeni ye
    yelik tarihi
    02.Mays.2019
    Tecrbe Puan
    0

smear class 2 hpv negatif ktm. ama kafam kark:(

merhaba, erkek arkadam siillerini yaktrmak iin doktora gitmiti ve doktor test yapmamasna ramen bunlarn hpv kaynakl olduunu syledi. bunun zerine ben de kadn douma gittim herhangi bir ikayetim olmamasna ramen, doktor hanm rahmimin temiz olduunu ancak siil grdn syledi (benim gremediim blgede) smear ve hpv trleme yaptrmam syledi. bunun zerine 2. bir doktora grndm o siil grmediini syledi. yine testler yapld. smear manuel testim class2, hpv ise negatif kt. raporda kanser riski tayan 16-18 ve siile sebep olan trler dahil 28 tip hpv virs tarandn ve bunlarn negatif kt, yine de 200 civar hpv tr olduu yazlyd. imdi benim iim rahat edebilir mi? yine a olacam bu stresi bir kez daha yaayamam allah da kimseye yaatmasn yine de merak ettim doktora gidene kadar bekleyemedim. teekkrler imdiden cevaplar iin.

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Cevap: smear class 2 hpv negatif ktm. ama kafam kark:(

Merhabalar better, siil varken nasl hpv negatif ktnz anlamadm ama byle bir ey imkansz. Elde kan siillerle vajinal blgede ve peniste kan siiller bir deildir, vajina iinde veya dnda siil varsa hpvsiniz bence. A olmak hpv deilseniz ve yanz msaitse sizi kurtarr. A zm deil sadece bir admdr. Erkek arkadanzda siil varsa sizde de olma ihtimali var canm Erkek arkadan ahcc kullansn ve sende siil varsa senin de kullanman tavsiye ederim. Kurtulu yolu bu. Bide kendinize 1 sene verin, 1 sene boyunca hpv ile uraacanz bilirseniz kafanz rahat olur. Smearlerde %25 yanlma pay var. Ben de class 2 kmtm ama yanlm, biyopsi yapldnda cin3 ktm. cin3 kanserden bir nceki evre demektir, bundan sonrasnda da leep yapld ve rahimde kansere sebep olabilecek hcre temizlendi bunlar da aratrn derim.

Yeni ye
    yelik tarihi
    02.Mays.2019
    Tecrbe Puan
    0

ite siil olayn ben anlayamadm yani benim fark ettiim bir siil yok, 2 doktordan da biri var dieri yok dedi benim de kafam kart. peki kanser riski tayan bu trlerin olmamas en azndan biraz rahatlatmamal m beni yine ayn risk devam ediyor mu sizce?

Administrator Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.Aralk.2016
    Tecrbe Puan
    10

Seni rahatlatr evet, en azndan kansere evrilmesi ihtimali azalyor. Ama yine de hpv dert.

Bu Konu iin Etiketler