Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siðil yokken prezervatifin %90 korumasý

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Smile Siðil yokken prezervatifin %90 korumasý

Herkese selam

Güzel bir haber vereyim ama yine de dikkat edelim.
    Ben geçen gün pap smear testi (bilmeyen erkekler için: her yýl kadýnlarda uygulanmasý gereken bir rahim agzý hücresel degiþiklik gözlemleyici test) yaptýrmýþtým ya, bahsetmiþtim burada sonucun temiz geldiðinden. Ayný gün doktorum, hpv olduðum süreç içerisinde hiçbir yakýnlýk kurmadýðýmý bildiði ve artýk lezyonda þu an için çýkmadýðýndan bana iliþkiye gireceðin zaman prezervatif %90 korur dedi, biraz detaylý sordum aramdaki samimiyetten dolayý, ''gerçekten korur mu ama bak?!'' filan gibi Koruyacak sýkýntý olmaz yine de kondilomdan ve kondilomlu kiþilerden uzak dur filan dedi.

Þimdi bilmiyorum kaygýlanýyorum acýkcasý bu durumda, en azýndan insan kafa olarak rahatlamak istiyor þunu merak ediyorum: Aramýzda þu an veya þu sýralar kondilom olmadan cinsel iliþkiye düzenli girdiði partneri olan arkadaþlar bu konuda yorum yapabilir mi? En net bilgiyi onlardan alýrýz diye dusunuyorum. Forum admininizin bu soru ricasýný cevaplarsanýz çok sevinirim minik hpvcikler hahaha

Durum
    Susamuru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Siðil yokken prezervatifin %90 korumasý

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkese selam

Ben geçen gün pap smear testi (bilmeyen erkekler için: her yýl kadýnlarda uygulanmasý gereken bir rahim agzý hücresel degiþiklik gözlemleyici test) yaptýrmýþtým ya, bahsetmiþtim burada sonucun temiz geldiðinden. Ayný gün doktorum, hpv olduðum süreç içerisinde hiçbir yakýnlýk kurmadýðýmý bildiði ve artýk lezyonda þu an için çýkmadýðýndan bana iliþkiye gireceðin zaman prezervatif %90 korur dedi, biraz detaylý sordum aramdaki samimiyetten dolayý, ''gerçekten korur mu ama bak?!'' filan gibi Koruyacak sýkýntý olmaz yine de kondilomdan ve kondilomlu kiþilerden uzak dur filan dedi.

Þimdi bilmiyorum kaygýlanýyorum acýkcasý bu durumda, en azýndan insan kafa olarak rahatlamak istiyor þunu merak ediyorum: Aramýzda þu an veya þu sýralar kondilom olmadan cinsel iliþkiye düzenli girdiði partneri olan arkadaþlar bu konuda yorum yapabilir mi? En net bilgiyi onlardan alýrýz diye dusunuyorum. Forum admininizin bu soru ricasýný cevaplarsanýz çok sevinirim minik hpvcikler hahaha
    Sonucun temiz çýkmasýna çok sevindim...
    Verdiði sözü tutmuyor hayat, tutsa bile, özlediðimiz þeyin özlenilmeye deðer olmaktan ne kadar uzakta bulunduðunu göstermek için yapýyor bunu. Kimi zaman umut, kimi zaman da umulan þey aldatýyor bizi. Bir eliyle verdiðini öteki eliyle alýyor. Uzaklýðýn büyüsü, cennetler gösteriyor bize. Ama büyülenir büyülenmez, bu cennetlerin uçup gittiðini görüyoruz. Mutluluk güneþli ovanýn üzerinde dolaþan bir küçük buluta benziyor önü arkasý pýrýl pýrýl bu bulutun, ovaya yalnýz onun gölgesi düþüyor...

Durum
    alineor - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Kýdemli Üye

Ben kendime zaman koydum. Siðilim olmadýðý halde eylüle kadar bir þey yaþamayý düþünmüyorum. Negatifi görmem lazým. Korunarak yaþasam bile saçma sapan düþüncelerden bok gibi bir þey olucak kendimi tanýyorum hehehe

Durum
    Admin

Alýntý alineor Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben kendime zaman koydum. Siðilim olmadýðý halde eylüle kadar bir þey yaþamayý düþünmüyorum. Negatifi görmem lazým. Korunarak yaþasam bile saçma sapan düþüncelerden bok gibi bir þey olucak kendimi tanýyorum hehehe
    Eh biz de o yüzden boþu boþuna tam 1 yýl 3 aydýr bir þey yapmýyoruz

Durum
    Admin

Alýntý Susamuru Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sonucun temiz çýkmasýna çok sevindim...
    teþekkür ederim

Durum
    deborah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkese selam

evvet o kiþi benim. kondilomum yok, hpv pozitif olduðumu öðrenmeden önce erkek arkadaþýmla korunmadan da iliþkiye girdik, öðrendikten sonra korunarak devam ettik. ikimiz de tipleme testi yaptýrdýk o negatif çýktý. erkeklerde yanlýþ çýkma riski var tabi ki ama onda hiçbir belirtisi de yok gerçekten. gittiðim 3 ayrý doktor da korunarak devam edebilirsiniz dedi, ben de ona güvendim. göz görmeyince gönül katlanýr olayý sanýrým

Durum
    Admin

Alýntý deborah Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    evvet o kiþi benim. kondilomum yok, hpv pozitif olduðumu öðrenmeden önce erkek arkadaþýmla korunmadan da iliþkiye girdik, öðrendikten sonra korunarak devam ettik. ikimiz de tipleme testi yaptýrdýk o negatif çýktý. erkeklerde yanlýþ çýkma riski var tabi ki ama onda hiçbir belirtisi de yok gerçekten. gittiðim 3 ayrý doktor da korunarak devam edebilirsiniz dedi, ben de ona güvendim. göz görmeyince gönül katlanýr olayý sanýrým
    Vay be iyimiþ

Durum
    hepeve - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Moderatör

Doktorlarýn tutumu bu gercekten ,evli çiftlerde siðilleri yakýyolar bir ay iliþkiye girmeyin diyorlarmýs yani insanlarda bunu umursamýyor doktorlarýn umursamayan tavrý karsýsýnda ..bilmiyolarki ne boktan biþey ahahs

Durum
    Admin

Alýntý hepeve Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Doktorlarýn tutumu bu gercekten ,evli çiftlerde siðilleri yakýyolar bir ay iliþkiye girmeyin diyorlarmýs yani insanlarda bunu umursamýyor doktorlarýn umursamayan tavrý karsýsýnda ..bilmiyolarki ne boktan biþey ahahs
    Yani sigil yakýldýktan hemen sonra ýlk 1-2 hafta ýlýskýye gýrmek bence de mantýklý degýl.

Durum
    fitboy - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Kondom kullaniyorum ve siðil varken girmiyorum iliskiye. Ýliþkiye gireceksem 1 hafta önceden yok ediyorum siðili. Ve traþ etmiyorum kýllarý. Bu dna ya yerlestigi icin partnere herhangi bir sivý vs bulaþmamasi gerekir. Ama kondomsuz ve siðilli iliski temiz birine bulaþtýrir. Buna gerek yok bence.

Bu Konu için Etiketler