Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV tiplendirmesi yapmalı mıyım?

Durum
    17temmuz2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV tiplendirmesi yapmalı mıyım?

Arkadaşlar bende siğil var ve tedavimin birinci ayındayım. Buradaki çoğu kişinin tiplendirme yaptığını biliyorum ama sizce yaptırmalı mıyım? Yaptırırsam tipini öğrenmek benim için bir şey değiştirmeyecek tam tersine tehlikeli bir tip çıkarsa kansere yakalanacak gibi hissedeceğim. Ayrıca burada okuduklarim da tiplendirme testlerinin güvenirliği hakkında kafamı çok karıştırdı çünkü birçok kişide farklı zamanlarda farklı tiplerin ortaya çıktığını gördüm.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: HPV tiplendirmesi yapmalı mıyım?

Alıntı 17temmuz2020 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende siğil var ve tedavimin birinci ayındayım. Buradaki çoğu kişinin tiplendirme yaptığını biliyorum ama sizce yaptırmalı mıyım? Yaptırırsam tipini öğrenmek benim için bir şey değiştirmeyecek tam tersine tehlikeli bir tip çıkarsa kansere yakalanacak gibi hissedeceğim. Ayrıca burada okuduklarim da tiplendirme testlerinin güvenirliği hakkında kafamı çok karıştırdı çünkü birçok kişide farklı zamanlarda farklı tiplerin ortaya çıktığını gördüm.
    Erkekmısın bayanmısın bayan isen eger tiplendırme yaptır erkek isen eger siğil cıkmayana kadar bence masraf etme ona edıcegın masrafla ahcc al 6 ay kullan ondan sonra negatif oldugunu anlayabılmek ıcın test yaptır benın fikrim bu sekılde

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Sigilin olmasaydi hpv misin degil misin emin olmak adina yaptirmalisin derdim ama sigil varsa zaten hpvsin cok gerekli bisey degil hangi tip oldugunu öğrenmen nasilsa tedavisi hepsinde ayni. Dedigin gibi bide yuksek riskli tip cikarsa iyice panikleyeceksin bence gerek yok ben boyle dusunerek yaptirmamistim o teste verecegm parayla 2 ay daha fazla ahcc kullanirim demistim oyle de yaptim. Sen bilirsin yinede kisiye kalmis bu

Durum
    17temmuz2020 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Erkeğim. Siğil çıkartmamaya başlayınca tip bakmaya hiç gerek yok bence hocam zaten siğil cikartmaman negatif olduğun veya olmak üzere olduğun anlamına geliyor

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı 17temmuz2020 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkeğim. Siğil çıkartmamaya başlayınca tip bakmaya hiç gerek yok bence hocam zaten siğil cikartmaman negatif olduğun veya olmak üzere olduğun anlamına geliyor
    Siğilinin olmaması negatıf oldugun anlamına gelmez testle bunu doğrulaman gerek