Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Birden fazla hpv tipine sahip olan var mı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Question Birden fazla hpv tipine sahip olan var mı?

Merak ediyorum aramızda 2 ya da 3 tipi birlikte taşıyan arkadaşlarımız var mı? Varsa ne gibi sonuçları oluyor, siğil sürekli çıkıyor mu mesela, çok mu uzun süredir uğraşıyorlar vs gibi bu tip şeyleri etkiliyor mu çoklu tip hpv'ler ?

Durum
    lostchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Birden fazla hpv tipine sahip olan var mı?

Merhaba,

Ben Tip 6 ve 16 taşıyorum. Siğillerim koter için büyükmüş, canım çok yanarmış bu yüzden il-33 ile doktor tarafından yakılıyor. 2. kez yaktırdım geçen hafta. Kolposkopik biyopsi yapıldı, sonuçlarımın çıkmasını bekliyorum. 1 hafta önce yaptırmıştım kanamam hala durmadı, hatta dün artmış belki de regl oldum emin olamıyorum. Onun haricinde öğrenir öğrenmez ahcc kullanmaya başladım. 2. pakedim 10 gün sonra bitecek. Psikolojik olarak ilk öğrendiğime göre daha iyiyim, yaşım genç ve kanser olmama daha uzun yıllar var. Eski partnerlerimle görüştüm ancak herhangi bir sorunları olmadıklarını söylediler ben herhalde bu virüsleri kendim üretiyorum Neyse, sonuçta önemli olan tek şey kendi sağlığım. Tip 6 ve 16'nın dirençli olduğunu biliyorum o yüzden bu işten 6 ayda sıyrılmam mümkün olmayacak sanırım. Pozitiften negatife dönenler varsa atlatmak için neler yaptıklarını öğrenmeyi isterim. Teşekkürler.

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eğer tip 16 siğil yapmıyorsa ben en az iki tipini taşıyorum bu illetin.
    Daha tiplendirme yaptırmadım fakat kız arkadaşımdan alınan biyopsi sonucuna göre(sadece yüksek risk grubuna bakmışlar) o tip 16 taşıyor dolayısıyla taşıyoruz. O hala siğil olmadığını söylüyor umarım öyledir ve çıkmaz en azından siğille uğraşmaz. Bendeyse 30 a yakın siğil yaptı beyaz küçük ve dağınık şekilde sadece penis sapında. Hpv dışında önemli sağlık problemlerim olduğu için destek kullanıyorum bakalım ne olacak?!
    Genotiplendirme yaptırıcaz ama ahcc de bi 8 ayı devirelim istiyorum zira en az bi yüksek tipimiz var maalesef. Yüksek gruptan en dirençli olanı var zaten diğerini ya da diğerlerini şu an için öğrenmek ekstra maddi kayıp olur bizim için. Bizde durum bu.
    Herkese acil şifalar saygılar.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı dagon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer tip 16 siğil yapmıyorsa ben en az iki tipini taşıyorum bu illetin.
    Daha tiplendirme yaptırmadım fakat kız arkadaşımdan alınan biyopsi sonucuna göre(sadece yüksek risk grubuna bakmışlar) o tip 16 taşıyor dolayısıyla taşıyoruz. O hala siğil olmadığını söylüyor umarım öyledir ve çıkmaz en azından siğille uğraşmaz. Bendeyse 30 a yakın siğil yaptı beyaz küçük ve dağınık şekilde sadece penis sapında. Hpv dışında önemli sağlık problemlerim olduğu için destek kullanıyorum bakalım ne olacak?!
    Genotiplendirme yaptırıcaz ama ahcc de bi 8 ayı devirelim istiyorum zira en az bi yüksek tipimiz var maalesef. Yüksek gruptan en dirençli olanı var zaten diğerini ya da diğerlerini şu an için öğrenmek ekstra maddi kayıp olur bizim için. Bizde durum bu.
    Herkese acil şifalar saygılar.
    Erkek arkadasimla basimiza ayni boyle bisey geldi. O da benim sayemde sdece 16 tasidigimizi biliyo. Dusuk risklilere bende de bakilmadi. Onun da baslarda 30a yakin sigilleri vardi penis kokunde. Kriyo ise yaramiyodu Koterle bitirdi. Ben de toplam 5-6 sigil anca cikmistir o da belirli araliklarla.
    Kriyo ise yaramiyosa koter yaptirin derim. Baya azalttigini hatta bitirdigini test ettik onayladim. Basta cok korkmustum en cok onda sigil ciktigi icin bu psikolojiyi kaldiramicak diye. Cok sukur koter ise yaradi🙏

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkek arkadasimla basimiza ayni boyle bisey geldi. O da benim sayemde sdece 16 tasidigimizi biliyo. Dusuk risklilere bende de bakilmadi. Onun da baslarda 30a yakin sigilleri vardi penis kokunde. Kriyo ise yaramiyodu Koterle bitirdi. Ben de toplam 5-6 sigil anca cikmistir o da belirli araliklarla.
    Kriyo ise yaramiyosa koter yaptirin derim. Baya azalttigini hatta bitirdigini test ettik onayladim. Basta cok korkmustum en cok onda sigil ciktigi icin bu psikolojiyi kaldiramicak diye. Cok sukur koter ise yaradi��
    tavsiyeniz için teşekkür ederim.
    bende koter yaptırmıştım zaten hatta yaptırmadan önce doktor istersen kriyoda yapabilirim ama bence koter daha etkili dedi bende seçimi ona bırakmıştım.
    hangi yöntem olursa olsun umarım herkes en kısa zamanda bu illetten kurtulur. tekrar teşekkür ederim ilginiz için.

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

bende koter yaptırmıştım zaten hatta yaptırmadan önce doktor istersen kriyoda yapabilirim ama bence koter daha etkili dedi bende seçimi ona bırakmıştım.
    hangi yöntem olursa olsun umarım herkes en kısa zamanda bu illetten kurtulur. tekrar teşekkür ederim ilginiz için.
    Rica ederim benim de dermatologum erkeklere genelde koter yapiyorum kadinlara kriyo demisti. Erkek arkadasimin da dermatologu zaten gorunce direkt koter yapmisti. Ona ragmen o 30 tane sigili yaktirdigi seansin bi sonraki seansinda inatci bi kac adet kalmisti. Simdi kendisi sigarayi da birakti.bakalim insallah son bulur hepimizde bu illet sey

Durum
    Hastaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak ediyorum aramızda 2 ya da 3 tipi birlikte taşıyan arkadaşlarımız var mı? Varsa ne gibi sonuçları oluyor, siğil sürekli çıkıyor mu mesela, çok mu uzun süredir uğraşıyorlar vs gibi bu tip şeyleri etkiliyor mu çoklu tip hpv'ler ?
    Ben de 39 ve 59 var siğil sadece rahim içinde o da değişik sivilce gibi ama benim tipler kanser riski yüksek olduğu için öyle olabilir

Durum
    Pescador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

6,16,58,59 sigil yok beyaz ve kahveringi pigment degisikligi var. Bazen sigilim olsa daha mutlu olurum diye dusunmuyo digilim. Bu renk degisimi daha cok kafa bulundiriyo. ahcc"de 42.gunumdeyim bakalim ne olcak. Bide hepatit c oldugumu ogrendim.beterin beteri var arkadaslar.. bakalim ne gidisat ne olucak.

Durum
    yenihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Koter için istanbulda genel anestezi ile uygun bütceli yapan bir yer biliyor musunuz?1000lira dedi dün dr özelde fazla geldi.genel anestezi oldugu için mi acaba

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Canım çok geçmiş olsun baya önceden yazmışsın son durum nedir

Bu Konu için Etiketler