Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv pozitif ve evli olanlar ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Question Hpv pozitif ve evli olanlar ?

Arkadaşlar ne şekilde bir çözüm buldunuz? Eşinizde hpv pozitif oldu mu?

Durum
    byasar6983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv pozitif ve evli olanlar ?

Ben de evliyim hpv ben de var beraber olmamaya karar verdim. Merak ettim evli ciftler napiyor acaba ?

Durum
    Admin

Genelde beraber oluyorlar, prezervatif ile.

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bi süre doktorlar önermiyor ilişki. Zaten o süreçte yaktırmaktan psikolojin bozuluyor sen istemiyorsun korkudan. Olacaksada prezervatif şart bence ve siğilli bölgeyle karşı tarafın temas etmemesi önemli bu yüzden bence tek çözüm erkeklerin önü açık çamaşır tercih etmesi bu sırada

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

eğer siğil varken korunmasız ilişki yaşadı iseniz karşı tarafa bulaşmıştır .tek korunmasız ilişkiden karsıya hpv bulaşma oranı yuzde altmış. iki ilişkide yüzde yüz oluyor. eğer iki tarafın birinde siğil varsa ilişkiye girilmemeli. ama siğiller tedavi olduktan sonra korunmasız girilebilir. çünkü zaten bulaşmıştır karşı tarafa. bu durumda iki taraf içinde siğillerin tedavisi ,kadın için smear takibi .her iki taraf için bağışıklık güçlendirmesi izlenecek yoldur.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    elturco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    ankara

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer siğil varken korunmasız ilişki yaşadı iseniz karşı tarafa bulaşmıştır .tek korunmasız ilişkiden karsıya hpv bulaşma oranı yuzde altmış. iki ilişkide yüzde yüz oluyor. eğer iki tarafın birinde siğil varsa ilişkiye girilmemeli. ama siğiller tedavi olduktan sonra korunmasız girilebilir. çünkü zaten bulaşmıştır karşı tarafa. bu durumda iki taraf içinde siğillerin tedavisi ,kadın için smear takibi .her iki taraf için bağışıklık güçlendirmesi izlenecek yoldur.
    drmedusa pinpon etkisi diye birşey var mı?

Durum
    Marbled - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba, bende yüksek riskli tip31 çıktı.siğilim hiç olmuyor bu durumda prezervatifle korunma yeterli olur mu? erkek arkadaşımda da aynı tip var ondan başkasıyla birlikte olmadım çünkü.virüsü vücuttan atmaya çalışırken aynı zamanda sürekli korunmamız gerekiyor galiba tam bilgim yok doktor prezervatif kullanın dedi ama yeterli olmadıgını okudum acaba siğil olan durumlarda mı yeterli olmuyor.

Durum
    Admin

Sigil olan durumlarda sevisme bence. %100 bulasma ihtimali yuksek.

Durum
    Marbled - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğil hiç çıkmadı bu durumda pinpon etkisi olmaması için sadece prezervatif yeterli olur mu hani deri teması falan olunca kalan yerlerle vücuttan silmem zorlaşır mı yüksek riskli tipi kusura bakmayın daha çok yeniyim de iyice emin olmaya çalışıyorum herşeyden bir an evvel tamamen kurtulmak istiyorum ((

Durum
    Admin

Alıntı Marbled Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğil hiç çıkmadı bu durumda pinpon etkisi olmaması için sadece prezervatif yeterli olur mu hani deri teması falan olunca kalan yerlerle vücuttan silmem zorlaşır mı yüksek riskli tipi kusura bakmayın daha çok yeniyim de iyice emin olmaya çalışıyorum herşeyden bir an evvel tamamen kurtulmak istiyorum ((
    Olabilir de olmayadabilir de, ama virüsü vücudundan atmadıysan olma ihtimali var. Bu tip sorulara doktorlar bile kesin yanıt veremez arkadaslar. Hani kendinizi bir şeye inandırmak icin soruyorsunuz anlıyorum ama, kafanızda neyi yapıp yapmayacagınıza karar verin. Bulasıp bulasamayacagını ben bilemem...

Bu Konu için Etiketler